Prskalice

Pa sto bi kupovao novu kad vec imas jednu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
1500 e minus 30% podsticaj to je 1050 e i moju prodam oko 500 e ostaje oko 500 - 600 e nova. Dali se isplati?
 
Da i to je bitno, rekao bih da vaga preteže na Agromehaniku. Nisam imao priliku da vidim grane 12m kod 440 l Agromehanike dali su dovoljno jake, mada sam jako pažljiv vozač a godišnje prskam oko 3 ha.
 
Moram to malo pogledati na novoj prskalici i jednu i drugu varijantu, bravar sam pa mogu očima procijeniti.
 
Jeste ravnjak plug. Jesu li te kopir grane baš toliko efikasne dali se brzo prilagode promjenom nagiba traktora i jeli to jednostavno napraviti.
 
Pa ne moze u sekundi iznivelisati,ako mislis kad tocak uleti u neku vecu neravninu,najverovatnije ce i grana udariti o zemlju ili biti blizu zemlje,ali sto puta bolje i to nego da slomis grane ako nema nivelaciju,u kom ce slucaju kraj grane pokusati orati njivu.Sve od 10 m pa na vise mora imati nivelaciju,po meni.
 
Jasno mi je, tu je u prednosti ova poljska 600 l a ima sve za 1400 e. Danas ću pitati za Agromehaniku sa kopir granama koja je cijena.
 
Agromehanike su sad precenjena sr,najskuplje po oglasima haha... nekad su to bile dobre pa i iznad konkurencije prskalice,sad nista posebno.
 
Kopir grane obično imaju i odbojnike na krilima, tako da i ako kopir ne odreaguje trenutno krila ne mogu udariti u zemlju i polomiti dizne ili se iskriviti.
 
Malo sam gledao snimke tih kopir grana mislim da to nije problem doraditi, vidim da ima i hidro regulacija i mehanička pa čak i električna koja mi je posebno zanimljiva. Malo prije sam pronašao na oglasu jednu Agromehanika prskalicu 600 l 12m grane fiksne pumpa 105 l a cijena 1700 e što mi djeluje malo povoljnije.
 
Malo sam gledao snimke tih kopir grana mislim da to nije problem doraditi, vidim da ima i hidro regulacija i mehanička pa čak i električna koja mi je posebno zanimljiva. Malo prije sam pronašao na oglasu jednu Agromehanika prskalicu 600 l 12m grane fiksne pumpa 105 l a cijena 1700 e što mi djeluje malo povoljnije.
Izvini Miladine, nisam siguran da sam dobro razumeo, kupuješ prskalicu od 600 l i 12 m grane da prskaš godišnje 3 ha? Na brzinu sam racunao, treba oko 110 godina da bi se to isplatilo sa povratom...
 
Nazad
Vrh