Prskalice

To sam bas hteo napisati,jednostavno odradjeno,svaki preliv,visak,povrat,sta god,sve u jedan ulaz na kraju na mesac,nema potrebe komplikovati,ako naravno prskalica nema perac bureta i ostale drangulije.
 
Samo nemoj da taj povrat bude blizu usisa da mu ne bi bućkao, pravio penu i problem sa usisom kada ostane mala kolicina tecnosti u buretu.
 
Cev sa rupama ide celom širinom bureta i stoji pri dnu. To je tako fabrički i to nisam dirao...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
drugari,jel ima neko poljski regulator sa konstantnim pritiskom i finim stelovanjem?kupio drugar i neradi,kad zatvori jedno polje on digne pritisak?!ako ima neko neki polovan nek se javi
 
I ja gledam tu od 1000l i 12m hidro grane, vidim da su dosta dobro uradjene, pa me zanima jel ste imali problema sa granama da pucaju ili slicno.
 
Nije mi dosad ništa puklo, gledao sam par stvari koje su se mogle bolje uraditi, ali ipak služi dobro. Naravno moram napomenuti da prskalica nije za jurcanje, ali evo kod mene na 7,5 km/h služi odlično, mislim i razlika je i više nego duplo od razvikanijih prskalica u cijeni. Preporučujem full hidrauliku i otvaranje i dizanje i nivelaciju. Mana po meni malo daleko kopčanje, a i sama prskalica je uža, a duža pa je nošenje teže, ali i to se uz dobrog bravara da sredit. Moja je sa Arag regulatorom i Udor pumpom jačom, mislim da je to plus, neke poljske nemaju tu mogučnost.

 
Poslednja izmena:
[mention]Tonchi [/mention] Sto ne brze, bar 10 km/h? I ja sam je gledao, dopada mi se, a i cena je korektna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razlika između 3. i 4. radne mi je nekih 4,5 km/h, pa mislim da bi to bilo previše, bar što se tiće proljeća u repici i pšenici jer zemlja ispuca i drnda traktor. Po tek pripremljenoj zemlji može i 10 km/h, ali ja nemam potrebe.
 
I ova je sa pumpom udor, regulator arag i kompjuter bravo 180 ima one komande napolje za dizanje spustanje i otvaranje grana mada moze i na traktoru da se prikaci ali treba 5 izvoda a kod mene ima samo 4.
 
Ako se uzima bez nivelacije, onda treba 5 komada, a sa nivelacijom 7 komada. Može biti i sa nivelacijom 5 komada, ali onda otvara obe grane odjednom, a ovako otvaraju posebno.
Ako ide elektronski, onda samo treba dvije utičnice.
 
U planu mi je kupovina nove prskalice ali se dvoumim između Poljske biardzki 600 l i Agromehanika 440 l i 12m grane u obje varijante. Poljska je 1400e a Agromehanika 1500e. Trenutno imam staru 17 g Agromehaniku 330 koja je uradila oko 50 ha i nije se nijednom pokvarila a nisam joj ni ulje nikad zamijenio. Pa koju mi preporučujete
 
Nazad
Vrh