Prskalice

Jeste to izgleda čudno ali ja ovako razmišljam. Možda uzmem i od 440 l vidjeću. Radim 7300 m2 plastenika pošto tu ima polijepo posla onda bi bilo dobro da kukuruz ili pšenicu poprskam sa jednim punjenjem pred samo veče i to strogo radim samo kad nema vjetra jer su plastenici umiješani uz kukuruz i pšenicu. To je jedan razlog. Kod drugog razloga uvijek gledam pošto tu prskalicu mogu prodati tako da kad kupim prskalicu i dobijem 30 % podsticaja ja je odmah mogu prodati a da ništa ne izgubim. Pa čak i posle 10 g rada 3ha x 10 g = 30 ha ona će opet kod mene biti nova i predpostavljam da nebi bio neki veliki gubitak. Ova moja stara je prije 17g bila1200 km a sad je mogu prodati za 800 do 1000 km imao sam mušteriju prošle godine ali sam odustao od prodaje. Malo me privlači ova od 600 l zato što planiram kupiti traktor 75 ks ako uklopim podsticaj.
 
Ja sam gledao tu Biardzki i da nije bilo povrata kupio bih nju. Kod nas 600l 12m triplex kosta oko 1600e sa PDVom. Kopir nije mi bas najjasniji ali lepo je uradjena, za slicne pare dodje i Agromehanika 600l i 10m fixno grane u klot opremi sa malim regulatorom od 3 sekcije bez konstantnog pritiska, pumoa 65l i nema triplex.
 
Jeste to izgleda čudno ali ja ovako razmišljam. Možda uzmem i od 440 l vidjeću. Radim 7300 m2 plastenika pošto tu ima polijepo posla onda bi bilo dobro da kukuruz ili pšenicu poprskam sa jednim punjenjem pred samo veče i to strogo radim samo kad nema vjetra jer su plastenici umiješani uz kukuruz i pšenicu. To je jedan razlog. Kod drugog razloga uvijek gledam pošto tu prskalicu mogu prodati tako da kad kupim prskalicu i dobijem 30 % podsticaja ja je odmah mogu prodati a da ništa ne izgubim. Pa čak i posle 10 g rada 3ha x 10 g = 30 ha ona će opet kod mene biti nova i predpostavljam da nebi bio neki veliki gubitak. Ova moja stara je prije 17g bila1200 km a sad je mogu prodati za 800 do 1000 km imao sam mušteriju prošle godine ali sam odustao od prodaje. Malo me privlači ova od 600 l zato što planiram kupiti traktor 75 ks ako uklopim podsticaj.
Ima logike ali nema ekonomske računice. Slično razmišljam kao i ti pa po sebi vidim greške, evo sad mi treba dobra prskalica i legla bi mi neka navigacija a ja nemam para za to jer sam kupio traktor za koji nemam priključke i nije mi bio neophodan...
 
To je par stotina evra, nije neka zivotna racunica i ako coveku olaksava posao i cuva posao plastenika od kog priorotetno zivi onda to i nije neka stavka. Kao da ode na produzeni vikend negde da pojede i popije.
 
Isti slučaj moj. Imam novog Dajca Agrolux 55 ks 4 wd a puklo srce da uzmem još jedan 5080 D ecoline. Nije nužno potreban ali me remeti dva puta godišnje skidam kabinu zbog plastenika a i veliki sam ljubitelj mašinerije.
 
To je par stotina evra, nije neka zivotna racunica i ako coveku olaksava posao i cuva posao plastenika od kog priorotetno zivi onda to i nije neka stavka. Kao da ode na produzeni vikend negde da pojede i popije.
Može i tako da se gleda, ja npr plaćam 2 fiksna telefona 1320 din mesečno a 4 godine nisam napravio ni jedan poziv i za te pare sam mogao kupiti neku prskalicu. Imam druga finansijskog savetnika, od šale mi je preračunao troškove i nije mu bilo jasno kako uopšte funkcionišem...Kao onaj Amer jutjuber kad vidi našu mehanizaciju naspram zemljišta i radnih sati, ostane bez teksta...
 
Ja sam gledao tu Biardzki i da nije bilo povrata kupio bih nju. Kod nas 600l 12m triplex kosta oko 1600e sa PDVom. Kopir nije mi bas najjasniji ali lepo je uradjena, za slicne pare dodje i Agromehanika 600l i 10m fixno grane u klot opremi sa malim regulatorom od 3 sekcije bez konstantnog pritiska, pumoa 65l i nema triplex.
Nisam znao da ima 600 l sa pumpom od 65 l.
 
Volim i ja da imam, a nemam. Jedino da sačekam da se Radoslavu za koju godinu onemili ovaj traktor pa da se probamo dogovoriti. Da iskoristim, dok sam još živ, da se provozam sa aždajom, a po svemu sudeći, neću još dugo.
 
Nisam ni ja mlad ali se ne predajem. Za divno čudo kako sam stariji mnogo lakše potežem obarač za kupovinu mehanizacije a prije 6 godina sam se preznojavao 3 g i jedva odlučih da kupim nov traktor da zamijenim Torpeda kojeg je kupio moj otac prije 40g.
 
Stigle danas.
image0-34.jpg
 
Nazad
Vrh