Prskalice

Imao polukvar ovih dana, otisao da prskam sve OK, oorskao dodjem kuci i dok sam sipao vodu spustim grane da dublje udje u sypu kao sto uvek i radim, sad ne znam kako ali crevo se prignjecilo i jedna sekcija ne radi. Nisam ni gledao creva jer sam vise puta spustao i nikad problem, cak i prskao dobar deo sa skroz spustenim granama. Pogledaj da nije neka banalnost kao kod mene.
 
Imao polukvar ovih dana, otisao da prskam sve OK, oorskao dodjem kuci i dok sam sipao vodu spustim grane da dublje udje u sypu kao sto uvek i radim, sad ne znam kako ali crevo se prignjecilo i jedna sekcija ne radi. Nisam ni gledao creva jer sam vise puta spustao i nikad problem, cak i prskao dobar deo sa skroz spustenim granama. Pogledaj da nije neka banalnost kao kod mene.
Desilo mi se to jednom sa crevom na suprotnoj strani ali ovde sam bas pregledao detaljno I ne primecujem da je igde savijeno crevo. Jedan segment krene da radi slabije sto poveca pritisak na ostalim.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A sve dizne iz tog segmenta isto (slabije) rade?

Kad je brat kupio novu Agromehanukinu prskalicu ima je problema da mu pojedine dizne slabije rade. Problem je bio u malim plastičnim trunčicama koje su nastale od bušenja plastične cevi na mestima gde je nosač dizne, e to trunje je delimično zapušavalo dizne, odnosno veliko je bilo da uđe u samu diznu, ali začepi prolaz vodi u rupucu na dnu dizne. Takođe smo našli i pucvale u dva creva (vučeća prskalica, pa se creva rastavljaju pre grana).

Probaj da proveriš crevo tog segmenta tako što ćeš ga odvojiti od segmenta i sa ventila na razvodniku pa proprati unuitrašnjost mlazom vode.
 
Na agromehaniki 600L na onom malom filteru kod razvodnika curi mi voda. Skidao sam filter da ga ocistim i sad curi voda. Ptobao sam jos par puta da ga skinem i stavim i opet isto. Ima li neko resenje??

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje za ove koji imaju elektroventile na razvodniku - kad prekidač za on/off stavite na off, da li onda radi mešač?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Za mehanicki razvodnik postoje dva tipa, stari i novi. Na novom moze. Moze sve da se zatvori, pumpa vrti vodu do razvodnika i nazad. Pocetkom maja je Druskan to prepravljao pa je pisano o tome. Mozda je slicno i za elektro razvodnik.
 
Ne može da vam radi mesac, ukoliko je on prikopcan posle razvodnika, tj sekcije gde se pale i gase, jer tu vise nema protoka. Već sva voda se vrti na povrat I vraća vodu u bure, i bukvalno služi kao mesač. Tek kad se uključi "On" na prekidač, uključuje se i mešač kao i sekcije. Malo bolje pogledajte razvodnik pa će vam biti jasno. Kod mene je stari tip elektro razvodnika, prskalica je kupljena 2014. , kasnije sam video da su nešto menjali, i oko mešača I oko posude za ispiranje hemije.
Kod mene su morale sve sekcije da se zatvore, i uključi prekidač na "On" podigne pritisak, da bih imao dovoljan pritisak u posudi za ispiranje, i tada je radio i mesac, jer je išlo kroz razvodnik, posto je uključen.
Pa sam posle prepravio da mi posuda ide na povratni vod, ispred koje sam stavio slavinu, I tako dobijam željeni pritisak, a da ne moram vise cackati ni sekcije, ni prekidač za pritisak, ni "on/off" taster. Jedino mi tada ne radi mešač, ali posuda kako vraća hemiju goru, a vuče od dole da bih snadeo posudu, izmesa se. Eventualno malo sačekam prilikom završetk sipanja, tj dok operem ruke.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh