Prskalice

Ok sada se razumemo. Ovde kod nas mesac i povrat se poistovecuje sa mesac. Dakle kada sekcije ne rade vodu gura na povrat i mesa rastvor. Poenta je kada pumpa radi rastvor ili se mesa (mesac u dnu bureta) ili ide na povrat (opet se mesa, samo mu treba vise vremena da pomesa) ili prska. Ne moze nigde da ide voda to je bila poenta mog posta.
 
Kod mene na Rau prskalici povratni vod u bure ide od gore (crevo ulazi u gornji deo bureta) i onda ide crevo do dole gde se nalazi cev sa rupama koja služi kao mešač. Znači nema poseban vod za mešač a poseban za povrat. A pošto planiram da ugradim elektro ventile pitam iz tog razloga da znam ako je kardan uključen a prebacim na off da li će ići voda na taj vod gde mi je povrat a ujedno i mešač?
 
Taj elektroventil radi isto sto i velika rucica gde imas polozaj mesac/dizne. Znaci radice kao i do sada sve. Na Agromehanici kod mene mesac ide na vrh bureta i ne ide do dole nego odgore sipa rastvor nazad u bure. To gde ce ici povrat je svejedno, samo ako je dole brze ce umesati rastvor.
Mali mesac na Agromehanici ide dole (mesac sa razvonika) i sluzi da prilikom prskanja se non stop mesa rastvor da ne bi doslo do talozenja/secovanja.
 
Taj elektroventil radi isto sto i velika rucica gde imas polozaj mesac/dizne. Znaci radice kao i do sada sve. Na Agromehanici kod mene mesac ide na vrh bureta i ne ide do dole nego odgore sipa rastvor nazad u bure. To gde ce ici povrat je svejedno, samo ako je dole brze ce umesati rastvor.
Mali mesac na Agromehanici ide dole (mesac sa razvonika) i sluzi da prilikom prskanja se non stop mesa rastvor da ne bi doslo do talozenja/secovanja.

Treba tu biti oprezan, jer ručica radi tako da u istom trenutku otvara preliv a zatvara grane, i obratno - znači praktično dva ventila mehanički spregnuta na jednu ručicu. Trebalo bi onda i takav elektroventil, da dok jednu rupu zatvara da drugu otvara. E sad ne znam baš pošto su takvi ventili, najčešće su obični on/off pa se onda koriste dva ventila, jedan koji pod naponom otvara a drugi koji pod naponom zatvara. Tu je problem ako jedan od ta dva ventila zakaže, onda dolazi do kuršlusa. Ove nove prskalice koriste i mehanički sigurnosni ventil (zeleni) gde propusti vodu u preliv ako pritisak naraste iznad neke granice...
 
Taj elektroventil radi isto sto i velika rucica gde imas polozaj mesac/dizne. Znaci radice kao i do sada sve. Na Agromehanici kod mene mesac ide na vrh bureta i ne ide do dole nego odgore sipa rastvor nazad u bure. To gde ce ici povrat je svejedno, samo ako je dole brze ce umesati rastvor.
Mali mesac na Agromehanici ide dole (mesac sa razvonika) i sluzi da prilikom prskanja se non stop mesa rastvor da ne bi doslo do talozenja/secovanja.
Bojceticu nije ti to mešač nego povrat sto ti stoji gore
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao problem sa lezajevima na pumpi agromehanika 65. Isao danas da prskam i lupa i krpja u delu kod kardana. Jel se moze prići sa prednje strane i izmenjati ili mora pumpa dole.?
 
Jeste lako nego ima preko 200 litara herbicidnog rastvora u njoj.
Pa hebe mu jel nije mogla da izdrži još tih 200l? Moj ćale to vozi dokle god ne stane... ali bukvalno stane da ne ide ništa na dizne. :) Za divno čudo nikad nije ništa ozbiljnije zajebo. Sem radilicu i ove čore gde idu klipovi, ali za to je vozio 2 sezone na mešavini vode i otrova mesto ulja. :)
 
Koja je prskalica u pitanju, zar nema slavinu pre pumpe?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Agromehanika 440. Ima ona ventil za ispustaje dole ali mislim da ce sve iscureti kada odvijem crevo iz pumpe. Prskalica je relativno novija 2005 godiste
 
Nazad
Vrh