Prskalice

Razlog pitanja,hteo sam da uzmem 1000lit. 15m hidro grane a koliko vidim da to realno nije za mtz82 pa razmisljam o obicnim granama,e sad....imam dosta parcela gde uceljavam u ogradjene vocnjake i vinograde [pa me zato zanima koliko visoko moze da digne i dal kad je dignuto mogu grane da prodju iznad stubova i zice da nemoram svaki krug sklapati jedno krilo
 
i jos jedno pitanje,vidim da novije generacije prskalica imaju hidro klip s desne strane gde su inace spaneri na kojim se nivelisu krila kad su otkocena,dal se preko tog klipa mogu malo krila nagnuti na primer u levu stranu plus dignuta na klipu komplet krila pa da i tu malo dobijem na visini desnu stranu krila
 
i jos jedno pitanje,vidim da novije generacije prskalica imaju hidro klip s desne strane gde su inace spaneri na kojim se nivelisu krila kad su otkocena,dal se preko tog klipa mogu malo krila nagnuti na primer u levu stranu plus dignuta na klipu komplet krila pa da i tu malo dobijem na visini desnu stranu krila
Taj klip i ima tu ulogu da ti sam nivelises u koliko je to potrebno e sad zavisi od proizvodjaca i prskalice, recimo bargam 18metara vucna maksimalno podignuta i jos kontra nagib rucno drugi kraj ima preko 2. 30 m visine
 
Ako kupis hidro grane lakse ti je njih da skupis nego da drndas i nivelises.

Mislim da si i sam pisao da se sa takvom prskalicom jedva bori i jd6125 a ne rus 82.....
a poplasio me i prodavac u vrbasu u firmi best&co,kad sam se interesovao za te hidro grane od 15m on me pita koliko zemlje radim,kad sam mu rekao on mi kaze nisu te grane za tebe,to su grane do 50 hektara gde nema toliko otvaranja i zatvaranja,po njegovim recima ispade da su niskobudzetne,ili on nezna sta prica
 
Ne znam, znam da gazda tu nosenu nije kacio za MTZ ergelu, nije problem ako nesto pukne na MTZu, al zao mu prskalice, a znas da ima i ravnih i krivih mostova, malih i velikih tegova kod njega.
Di bre neko ko radi 50ha moze da kupi takvu prskalicu, ne zna taj sta prica.
 
Razlog pitanja,hteo sam da uzmem 1000lit. 15m hidro grane a koliko vidim da to realno nije za mtz82 pa razmisljam o obicnim granama,e sad....imam dosta parcela gde uceljavam u ogradjene vocnjake i vinograde [pa me zato zanima koliko visoko moze da digne i dal kad je dignuto mogu grane da prodju iznad stubova i zice da nemoram svaki krug sklapati jedno krilo
Sa tim 15m granama je nosi bez problema.Vec sam stavljao slike kod nas 892rm nosi 18m 1200l i radi sa njom
 
Tesko pa tesko,ne moze rus ovo,ne moze ono,sta tesko xd ??,do 1600-1700kg,82-ka izdrzava,prskalica,rasipac,ali da se vozi opreznije,a ne udri po gasu i ne okreci se.Pneumatske sejalice vec ne bi mogao tako lako,jer duza je poluga,ako mislimo na ove nove diskosne,pa jos sa hidro podesavanjem razmaka baterija,takve imaju duplu gredu,teze i jos duze ka nazad....
Moj ovu izdrzava,za sad.

 
Да милим по атарском путу са том прскалицом и молим Бога да не пукне ништа и стигнем безбедно до циља ,нека фала ...Гледам једног са 82-јком и великом агромехаником, ма то је патња, у њиви се исцимаш мало сњјом и оде од руса полуосовина
 
Poslednja izmena:
Bivsi vlasnik kaze nepunih 1200l moze stati do cepa,ali ovako je inace od hiljadu litara,ali ima bas jos dosta prostora do cepa,valjda za penu ili sta vec.
Niko te ne tera da punis,a rezervoar nije bitno jel od 2 hiljade ili 500 litara,sipas koliko moze traktor bezbedno nositi,ja nosim do 700 litara u njoj i to mi je dosta.
Jbg ja sam radim ,i iako imam prikolicu cisternu,ne koristim je odavno,a sa ovom sa vec povlacio vodu iz onih kubika,ili kako se vec zovu,pored reke gde stoji voda,imam dosta zemlje blizu i vuce odlicno vodu,u jedan deo atara imam i bunar ispred jedne parcele,ali tu je voda bila preduboko da povlacim sa njom,u upustvu pumpe kaze ne vise od 3-4 metra ispod nivoa pumpe da se povlaci voda,valjda stradaju brze membrane...
 
Sta moze da bude problem na agromehanika prskalica 600L zuto bure, kada iskljucim neku sekciju spadne mi pritisak? Isyo tako kada zatvorim sve sekcije mesac nema dobar pritisak. Skinuo sam filtere da priverim oba su cista.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Je l' imaš one ventile sa slavinicama za regulaciju jednakog pritiska kad se zatvori ventil? Ako imaš da li su dobro naštelovani ti točkići?
 
Imam te ventile, i pre prskanja sam ih nastelovao svaki kod kuce. Onda kada sam oprskao jedno 10 lanaca poceo je problem. Ja kada sad zavijem te ventile pritisak skoci, ali me buni sto mi pritisak padne kada zatvorim bilo koju sekciju a ne samo jednu odredjenu.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Na agromehanikinoj prskalici sa regulatorom konstantnog protoka( obicnim mehanickim) primetim da jedan segment (uvek isti) ponekad prska manje. Rastavim regulator ali ne vidim nikakav ocigledan kvar. Jel moguce da je do opruga?Inace prskalica relativno nova ovo joj je peta godina.
7d88bb02a3013b5a613dfbbf83984c7e.jpg
180221df4121e99575372e17cce6a7bb.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh