Prskalice

A ima u Kovinu neka firma Tomar, prodaje neke italijanske 600l, tri bureta, kopirajuce grane, triplex dizne za 130.000 dinara. I to mi deluje povoljno.
 
Ne vidi se gde vodi, ali ako ide na mlaznicu, a ne na mesac, onda prilikom prskanja mora biti zatvoreno.
 
Evo i moje prskalice;
1356603c36e8196e94cd429da477da60.jpg

7df7255234bd1946c13e0dbd34d46722.jpg

4a47c1c085488d5d8cf799b7f3013188.jpg


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
To mi lici na mesac i ne verujem da to ide na taj filetr. Mesac obicno ide na one ventile kao i delovi grane prskalice.
 
Taj mali ventil se odvrce samo kad se pere prskalica i nikad vise. Marka je zezalo to sto je on na njega podesavao protosak a ne na veliki tocak kako pravilno i treba.

Ako se u prskalici pojavljuje "pjesak" postoji JAKO VISOKA sansa da su ti sitniej cestice koje su prosle kroz dizne "pojele" dizne i da sad bacaju puno vise tekucine nego sto bi trebale. Nama se to desilo prije 2-3 godine kad smo rastopljavali UREU neku pancevacku ili ciju vec a ona kad se otopi ima tog "pjeska" u buretu. Grabili smo tu otopinu kantama u prskalicu i malo malo se stopale dizne, pa cisti pa peri, poludili smo. Kasnije skuzili u usluznom prskanju da prskalica trosi sredstvo kao luda i da nesto ne stima i od onda pred svako prskanje provjeravam ispravnost i protok dizni. Sto se prihrane ureom tice, od onda samo KUTINA dolazi u obzir jer kod njenema nikakvih cestica koje se taloze i prave probleme u radu.
 
@Montoya
Gledao sam i njih, ali bi meni trebala neka da moze i fergusonce nekada ako zatreba da je nosi. Trenutno imam 600l Moravu sa Comet 105l pumpom, jako sam zadovoljan sa njom, ali su grane vec 3-4 varene.
Tako neka bi odgovarala nova.
 
Nazad
Vrh