Prskalice

Pa ispod tog filtera ima neki srafic sa navojem ali nema slavinica niti ista.Evo valjda se vidi?
11vof9k.jpg

28tuuc1.jpg
 
ja kad prskam preko lista,koristim dizne za vetar dvojke-lechler,po tablici idem 3.5 bara,8 km/h=129 l/ha tj. 8 kj. sa prskalicom od 600L
 
Razumeo sam sada sta treba da proverim. Nisam pored prskalice ali se nadam da ce taj seger da mi se prikaze. Ako imas sliku, ti posalji.

Ne znam samo zasto ovaj mali tockic drzis skroz zavrnutim? Da li je pravilo da on tako stoji?
Ja recimo pustim prskalicu da radi u mestu, dam gas recimo na 1200-1300rpm i onda stelujem. Ako je crni veliki regulator pritiska zavrnut, pomeranjem ovog malog crvenog tockica dolazi do nabijanja velikog pritiska na grane tj dizne. Ja onda nastelujem mali crveni tockic da pritisak ne bude takav da pada, ali i da ne ide preko nekih 5-6 bara, a onda preko crnog regulatora nastelujem da otpusta kada je preko 3,5-4 bara tj da krene da sisti ukoliko dodajem veci gas a kazaljka da ne ide preko tih zeljenih 3,5-4 bara.

Ako bih mali crveni sraf dodegao, a crni veliki regulator stegao, onda se nabija bas veliki pritisak u sistemu. Teoretski i u praksi, mogu da ga ostavim zategnutog i da opet crni regulator bude taj koji nece dozvoliti da ide preko zeljenog pritiska.

Ne da mi se sad traziti knjizica s uputama od prskalice...

Taj saraf sluzi samo za ispiranje filtera i u normalnom radu treba biti zavrnut do kraja kako bi filter imao svoju funkciju. Podesavanje pritiska se odradjuje samo velikim tockom a ovaj mali se ne dira.

Dotegni mali saraf do kraja a veliki otpusti. Upali traktor, motor na zeljeni gas i tek onda velikim tockom podesavas zeljeni pritisak (Kardan je naravno ukljucen i u prskalici ima vode za probu). Kad nastimas zeljeni pritisak, vidis u tablici proizvodjaca dizne koliko treba jedna dizna u minuti izbaciti tekucine na kom tlaku. Nadji svoje vrijednosti i stopaj minutu i vidi koliko ti baca koja dizna. Ja pred svaku sezonu provjeravam po tri dizne nasumce, (idealno bi bilo da se provjerava svaka) jedna iz sredisnjeg djela i po jedna sa svake strane. Ako su vrijednosti iste onima koje su dane u tablici krece se s tocenjem vode u prskalicu i mjesanjem kemije.


Sliku tog "segera" nemam ali kad veliki tocak otpustis do kraja vidjet ces da dalje ne ide. Unutar oboda velikog tockica se nalazi zica koju kroz one zareze na kraju tockica isceprkas napolje i tad se cjeli tocak da odvrnuti do kraja s regulatora i unutra treba biti opruga.
 
Nasao sam delove za remont razvodnika kod Bate u Čačku danas šalje,dace bog da radi kako treba kad ga sastavim

Ja na svojoj jučer leško raskopavao razvodnik mjenjao ventile i džaba .
Curi ne brtvi i opet moram po nov razvodnik jesu glupo napravili.
Šprice su im katastrofa nema gdje ne curi a ima par godina
 
Ne da mi se sad traziti knjizica s uputama od prskalice...

Taj saraf sluzi samo za ispiranje filtera i u normalnom radu treba biti zavrnut do kraja kako bi filter imao svoju funkciju. Podesavanje pritiska se odradjuje samo velikim tockom a ovaj mali se ne dira.

Dotegni mali saraf do kraja a veliki otpusti. Upali traktor, motor na zeljeni gas i tek onda velikim tockom podesavas zeljeni pritisak (Kardan je naravno ukljucen i u prskalici ima vode za probu). Kad nastimas zeljeni pritisak, vidis u tablici proizvodjaca dizne koliko treba jedna dizna u minuti izbaciti tekucine na kom tlaku. Nadji svoje vrijednosti i stopaj minutu i vidi koliko ti baca koja dizna. Ja pred svaku sezonu provjeravam po tri dizne nasumce, (idealno bi bilo da se provjerava svaka) jedna iz sredisnjeg djela i po jedna sa svake strane. Ako su vrijednosti iste onima koje su dane u tablici krece se s tocenjem vode u prskalicu i mjesanjem kemije.


Sliku tog "segera" nemam ali kad veliki tocak otpustis do kraja vidjet ces da dalje ne ide. Unutar oboda velikog tockica se nalazi zica koju kroz one zareze na kraju tockica isceprkas napolje i tad se cjeli tocak da odvrnuti do kraja s regulatora i unutra treba biti opruga.
S tim šafom se šteluje protok u dizni na dnu rezervara, kod mene je veoma malo otvoren
 
Taj fini filter je zadnji pre nego voda dospe do dizni, ako se ventil otvori deo vode se preusmerava na dve mlaznice koje rade pri potpunom ipiranju sistema. Pri prskanju taj ventil mora biti potpuno zatvoren jer ce pritisak biti manji nego inace. Znaci zatvorite potpuno ventil i onda stelujte dalje.
 
Ocistio sam prvi veliki filter na koji nailazi voda iz bureta, oprao creva, ocistio dizne i filtere dizni. Sve je uglavnom bilo zaprljano. Pustio sam prskalicu u pogon i sve je bilo ok. Povratio mi se pritisak, zavio skroz crveni mali tockic, a pritisak sam stelovao na regulatoru. Kako sam ga zavijao, tako je manometar reagovao i povecavao pritisak tj sve je bilo ok.
Dok sam juce prskao, ponovo mi se zapusavale dizne, pa sam stajao i spenadlom cistio. Kada odvijem plasticni deo tj nosac dizni, vidim da je taj deo zaprljan sitnim peskom.
Do kraja prskanja sam ponovo imao problema sa pritiskom koji pokazuje manometar, dok su dizne lepo radile tj imale su solidan pritisak. Kada stelujem pritisak na regulatoru, kao da me ponovo ne slusa tj kao da je prljav unutra i da glavi pa ne reaguje odmah na moje stelovanje. Sisti filter a pritisak oko 1 bar. Danas je praznik pa necu nista da diram, ali cu sutra ponovo da ocistim sve, i da vidim kako ce reagovati.
Prosto se pitam odakle tolika necistoca i gde se ona nalazi kada sam oprao sistem. Jedino ostaju jos pumpa i razvodnik. Skinucu filter kod razvodnika, posto mi crveni tockih nikada do sada nije bio zatvoren do kraja, jer postoji mogucnost da se tu natalozila necistoca. Sve na diznama nalazim kao na male providne kamencice, naravno koje su malo vece od 2mm koliki je promer dizni.

Kada sve ovo ocistim i namestim, pusticu prskalicu da radi u mestu nekoliko minuta da pere sistem. Da li za to vreme da drzim crveni tockic na pola ili zavijen do kraja?
 
Taj fini filter je zadnji pre nego voda dospe do dizni, ako se ventil otvori deo vode se preusmerava na dve mlaznice koje rade pri potpunom ipiranju sistema. Pri prskanju taj ventil mora biti potpuno zatvoren jer ce pritisak biti manji nego inace. Znaci zatvorite potpuno ventil i onda stelujte dalje.
Pa zar te mlaznice na dnu ne treba da rade prilikom prskanja:sta:
 
Da li neko ima iskustva sa prskalicama Gumaplast rau iz Vojke?
660l sa 105l pumpom i granama 10m izadje 800e.
Moze se birati pumpa agromehanika ili rau? Po 105l. Tako su mi rekli, sada ne znam koja je razlika izmedju te dve pumpe.
 
Nazad
Vrh