Prskalice

Meni je na 539 pukao lanac od utega kada sam nosio rasipac sa 500kg vestaka. Nosi on to, medjutim svaka neravnina je potencionalna opasnost da nesto pukne. A traktor mi treba i dogodine.
 
800 l po meni je sasvim dovoljno za opusteniji transport sa punom prskalicom od kuce do njive, ali ako se prskalica kosristi puna samo na njivi onda moze i 1000 l. Ipak treba biti malo oprezniji kad se sa velikim teretom vozi po lenijama i uglavnom nema problema.
 
Ako vi kažete da to nije puno onda je tako, paste na vertikalne stabilizatore ipak je 1000kg samo 1000kg ali no, imao sam prilike da iskusim čari pucanja navojne osovine i donjih šlic ušica, nije to više onaj kvalitet.
 
Nosim consuma od 950kg (jes veća poluga u odnosu na prskalicu) to samo krcka pozadi, kad ugreje ulje nemože da ga digne do kraja da ga zaključa u transportni položaj a na dva točka kad god hoćeš, po blatu na kočnicama ko guseničar.

Danger šta znaju deca šta je tona.
 
Pa ja neznam derane jel tebe nekad uhvatila kiša na njivi il to kod vas nema, možda bolje da ga ostavim na njivi dok se neosuši put.:ppozdrav:
 
Spajki zna se sta se radi izmedj~kisa...:osmeh:..
Mislim da je lakse nositi vodu u cisterne pa na njivu sipati u prskalicu nego nositi punu prskalicu od kuce do njive,pa tako nekoliko puta! Sa manjom prskalicom od 440l kada imam vode moze mnogo da se isprska jos kad su uslovi povoljni:cao:
 
Danas namontirao dizne,na 2,5 bara je pritisak
24ffomc.jpg
 
Postovane kolege, posto je u planu kupovina nove prskalice molio bih ako neko ima iskustva da me posavetuje. Naime u pitanju je to da ima dve cene, ako kupim a ne trazim racun da bih trazio povracaj od drzave jeftinija je za oko 100e. Iteresuje me da li isplacuju ili ne. Hvala unapred.
 
Ja sam prosle godine uzeo novu Agromehaniku 800 litara, medju prvima sam predao zahtev za povracaj i nakon 3 meseca isplatili su mi povracaj u celosti. Ja sam zadovoljan ispostovali su kao sto su i obecali.
 
Nazad
Vrh