Prskalice

Oko tog podatka su se u ovoj temi vodile razne i velike debate. Ali opet na kraju se ne zna da li treba pritisak da bude 1/3 od radnog ili isti ko i radni...
 
Oko tog podatka su se u ovoj temi vodile razne i velike debate. Ali opet na kraju se ne zna da li treba pritisak da bude 1/3 od radnog ili isti ko i radni...

Zavisi i od pumpe. Na prskalici je COMET pumpa, i na toj pumpi je bolje, ako je pritisak (min.) 50% od radnog. Na 1/3 "trepere". Za ovu drugu pumpu (agromechanikinu) ne bih da dam savet.
 
Poslednja izmena:
Stigle dizne i sita
9k4kgj.jpg
Kolko si plaćao dizne ? Jedno 7e kom ?
 
Pozdrav kolege, treba mi savet, da ne listam celu temu !
Kupio sam prošle godine polovnu prskalicu 440 litara , Morava, grane 8 metara sa 16 dizni, ovih dana završavam remont pa me interesuje tj šta mi savetujete koje dizne da stavim, trenutno su na njoj 04 , ima 6 mesinganih i ostalo su plastične koje svakako moram menjati ? Koristiću je samo za svoje potrebe a obrađujem 3 ha.
Obične četvorke ili trojke. Ja sam pre tri godine uzeo novu Gumaplast prskalicu 440l 8 metar kod Nomeks Bucalo i fabričke su 110 04. Medjutim imam 558 sporiji i kad sam probao kantu nekako izračunam da mi je sa tim traktorom i tim diznama prevelika potrošnja tečnosti pa naknadno kupim dizne 03. I dobijem potrošnju od oko 280l ili i više po Ha zavisno od oblika njive i useva jer nije isto da li pratiš redove ili prskaš travu pa dođe do preklapanja. One 04 dizne što su došle uz kantu mi stoje u garaži pa ako se rešiš za njih prodaću ih malo jeftinije nego što su u prodavnici. Mislio sam da ih ne prodajem ako možda uzmem neko fergusonče ili 542 za lagane radove i transport ali kakvo je stanje u poljoprivredi i mojim finansijama nema od toga ništa.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
I kod mene u selu je jedan u selu nosio 1000 l sa rujom 920 i prve godine mu pukne rame na zdravo. Sreca prskalica se nije ostetila- dobro je prosao , vise nesipa punu a vi kako hocete
 
Nazad
Vrh