Prskalice

Taj deo se polako oporavlja, uglavnom, nesto ce se izvuci, nesto ce propasti, nece biti totalna steta
 
Luk obicno ima dosta voska i magle na perima, pa voda sklizne sa njega, medjutim, kada je kisno vreme taj vosak spada.Nazalost,ovde se sve to poklopilo...........u pm.

Ovaj deo za seme, tj za barut nije dokacio?
 
kiraj Zar je zaista "teško" isprati vučenu prskalicu od 1600 lit ???? Ili mislite da je lepak tj; pena krivac za to ???
 
Nema drugo sem pene.Sa herbicidima retko koristim lepak .Pena se stvarno teško ispira ,nikako da spadne na dno .Verovatno se osušila na zidove od prskalice.Još jednom ponavljam ,malu prskalicu nisam prao i nikada nisam imao ovakav problem .
 
I ja sa malom prskalicom kuburim sa penom, a mogu misliti kako je na većim.

Kad punim prskalicu na njivi iz cisterne, desi mi se da već posle prve trećine prskalice pena krene napolje i dok se prskalica ne napuni sila pene izađe napolje. Ove godine sam u prvu prskalicu sipao lepak, pa onda u naredne dve ne (još uvek bude pene na pretek), pa onda opet u sledeću lepak itd.

Komšija mi kaže da on u plastičnu flašu uspe nafte, probuši rupicu na čepu i onda samo našprica u krug naftu po situ, i kaže da kako pena stiže do sita tako nestaje, i ništa ne iscuri napolje. Meni se to čini malo opasno jer ne znam kakvu reakciju nafta napravi sa herbicidom, tj. strah me je da li mu možda umanji dejstvo i sl... Zato sve više biram tečne herbicide s' već ubačenim okvašivačem.
 
@kiraj
Jao neeeee::pomoc:;Taj peak je opasno cudo... Za ne verovati da tako mala doza moze da napravi problem. Jako mi je zao sto se to desilo...
 
Jel tu penu pravi lepak?
Sa peak-om kad se isprska muski, nema korova ni dogodine:osmeh:

Ove godine sam isao sa manjom dozom od predvidjene, na neke od tih njiva dogodine ce ici kukuruz,a na neke suncokret, pa cemo pratiti
 
Sipam herbicide na kraju u punu prskalicu . Zatvorim je i uključim da meša 5 min i nema nikakve razlike u dejstvu a problema sa penom nemam.:osmeh:Ranije sam sipao hemiju na pola prskalice pa gledao koji raspored,kad sta sipam pa pena zajebava pa ovo pa ono, ma sad je samo roknem i gotovo...Kad zavrsim prskanje nemam pene puno u prskalici, verovatno je jedan od razloga što ne prskam sa jakim pritiskom(2bar) pa ne stigne tako da se napravi.
 
Poslednja izmena:
Sipam herbicide na kraju u punu prskalicu . Zatvorim je i uključim da meša 5 min i nema nikakve razlike u dejstvu a problema sa penom nemam.:osmeh:Ranije sam sipao hemiju na pola prskalice pa gledao koji raspored,kad sta sipam pa pena zajebava pa ovo pa ono, ma sad je samo roknem i gotovo...Kad zavrsim prskanje nemam pene puno u prskalici, verovatno je jedan od razloga što ne prskam sa jakim pritiskom(2bar) pa ne stigne tako da se napravi.

Nema nikakve veze gde se sipa otrov dal kući ili na kraju njive koja je takvog sastava možeš ga jeb... i onda će da peni.
 
Mora da peni ako je takav herbicid. Agil npr. peni strasno, posle njega 20min treba dok isperem malu prskalicu od 440l. Gledam da naspem na njivi i da promesam kako ne bih celu prskalicu umusavio od buckanja dok ne dodje do njive.
 
Ja iscedim prskalicu do zadnje kapi i opet ostane pola rezervoara pene. Znači nije mi problem pena od lepka koji stavljam za naredno punjenje, već pena iz prethodnog punjenja. Kako punim rezervoar vodom, tako ona istiskuje penu iz prethodne ture napolje, curi po prskalici i to mi užasno smeta.

Danas sam u ataru zastao da vidim novu Agromehanikinu prskalicu 1000l sa 12m granama sa hidrauličkim sklapanjem. Baš mi se sviđa taj sistem, jeste da ja nemam ni blizu potrebe za takvom prskalicom, al' da je dobra - dobra je... Čovek je baš punio prskalicu vodom iz cisterne i ja ga pitam kako oni izlaze na kraj sa penom - kažu da je rezervoar taman toliko veći od 1000l da ima gde pena da stane. Ispričam mu ja za trik sa naftom, i čovek me posavetuje da to ne radim jer kaže da nafta štetno deluje na gumice u prskalici.

Inače, juče debatujemo ja i moj komšija, i on kaže da Agromehanika nema varijantu vučeće prskalice sa hidrauličkim 15m granama, već samo ručno sklapanje, a ako se insistira na hidraulici onda ima samo varijanta sa 12m granama. Da li je to tačno, tj. da li stvarno ne postoje Agromehanikine 15m grane sa hidrauličkim sklapanjem?
 
Nema nikakve veze gde se sipa otrov dal kući ili na kraju njive koja je takvog sastava možeš ga jeb... i onda će da peni.

Ima veze kad se sipa pre ili posle a gde se sipa to je individualno.Nije isto kad sipaš hemiju pa točis vodu i kad natočis pa onda uspeš hemiju.Naravno da neka manje ili više peni samo kažem da ovako bude manje
 
Recept za manju penu, sipas skroz na kraju preparate , ako ranije to uradis imas dosta pene i pravi ti probleme jer izlazi napolje cak i pre nego sto naspes vodu do kraja.
 
Nazad
Vrh