Prskalice

Koim sredstvom ispirate prskalice po završetku rada

Kad je perem između različitih herbicida (prelazak sa kukuruza na soju i sl.) onda samo sa čistom vodom, a kad je perem posle kompletnog prskanja onda posle par ispiranja čistom vodom dodam malo deterdženta za sude.
 
Ja perem samo vodom. I to uzmem pa 3-5 puta naspem po 50-100l i sa krpom iznutra operem bure. potom pustim da istera na dizne 20-30l. Ostatak ispustim. Proces ponavljam dokle god ima pene. Primetio sam da mi se regulator malo promenio. Stojao mi je Monsun (cca 50l) u prskalici 4-5 dana (kise kad su bile) i verovatno su te gumice malo nabrekle ili sta vec. Sada sto sam obelezavao (2.2 bara, 2 bara) ne radi vise dobro. Moram za 1/6 kruga sve da pojacam da bi bio ok pritisak. No nije problem inace sam svakih 50-100m se okretao i kontrolisao pritisak. Za dogodine (ili za cerkosporu ako bude novcica) planiram da je digitalizujem sa regulatorom i razvodnikom kao sto je okcaio @sremac88 pre desetak stranica.:ppozdrav:
 
Isperem sa jacim mlazom bure, ispustim vodu, uspem 20-30 litara i isperem creva regulatora pa ispustim opet i na kraju 40 litara vode ispustim kroz dizne. Ponekad ubacim i deterdžent .
 
Ti mali crveni tockici ne sluze za stelovanje grane jer creva od grane su dole na razvodniku ti tockici sluze kad se grana zatvori razvodnik prebacuje tu kolicinu tecnosti u bure i ti tockici sluze za stelovanje pritiska svake sekcije u zavisnosti koliko ima dizni, kad zakacim prskalicu napravicu i snimak :ppozdrav:
A šta sam ja napisao nego ovo samo s drugim rečima.
 
Malu prskalicu nikada nisam prao ,nisam nikada imao oštećenje na usevima zbog toga.Ovu veliku ispiram ali izgleda nedovoljno.Pre 16 dana sam prskao kukuruz sa Pikom + lepak .Ova kombinacija stvara dobru penu .Pustio sam prskalicu da ispira ali pena nije htela da izađe.Otvorio sam slavinu na ispustu i kako se pena slagala tako je kapala na slavinu.Predveče sam nasuo 150 litara vode i oprskao arpadžik preventivno od bolesti.
Izgleda da sam dobro "uprskao".Video sam ga u petak ili subotu,ne deluje lepo_Ovo je deo parcele koji lepše izgleda.





Leja ,koja je do izvoda nije oprskana pošto je 12-eta a prskalica hvata 11.



Rale je danas išao sa drugog kraja parcele,ne znam da li je slikao.ja idem u petak ili subotu ,tada će biti tri nedelje od tretmana.Mislim da će se tada videti kolika je šteta.
 
Šta je uzrok curenja ulja kod kardana na agromehanikinoj pumpi od 105 l? Jel tu ima neki semering ili je dovoljno stegnuti šrafove što se vide? Šta raditi?
 
Evo sta se desi kad se ne ispere dobro prskalica
dsc01076.jpg

dsc01077.jpg
 
Au , katastrofa.......ogromna steta. Kako ste zaboravili da je isperete? Dajte nabavite jednu prskalicu samo za povrce, mnogo je ovako veca steta.
 
Da mozda niste greskom predozirali otrove? Jer ovo je ipak velika povrsina ako je kanta bila ispraznjena, mada sve je moguce.
 
Prskao sam popodne ,koliko se sećam ,gde je bio bolji arpadžik lišće je ležao na zemlju ili je bio nakrivljen.Tu je sada najžući.Gde je lišće stajalo pravo ,šteta je manja.
 
Nazad
Vrh