Prskalice

ova moja i pre deset godina i danas dal radila 1 dizna ili 24 pretisak uvek isti...........

5xqybn.jpg
 
Kakve su te Agromehanikine prskalice, koja im je sad cena? Vidim ovde kod nas u selu ima par komada ali nisam pričao sa vlasnicima o tim prskalicama. Gledao sam ih prošle godine na sajmu, pre nego što sam uzeo ovu Tursku, ali čini mi se da je bila preko 3.000e ako se ne varam.

Usput, sinoć kad sam postavljao slike prskalice i govorio o njoj, setim se da smo imali nesporazum oko pumpe za tu prskalicu. Platili smo tih dodatnih 60-70e za tu pumpu Annovi Reverberi, međutim kad su nam isporučili na njoj nije bila ta pumpa, kažu nisu imali na lageru, i došla nam je prskalica sa pumpom Comet, isto Italijanske proizvodnje.
 
Onda momci vi sad lezite lepo i naspavajte se pa ujutru zornjakom na štelovanje onih malih crvenih točkića.Dršte se samo parole strpljen-spašen.
 
Falim te bože da je već neko potvrdio moja zapažanja...:ppozdrav:

Meni se baš juče žalio komšija da je primetio da mu taj proporcionalni regulator više ne radi (ili slabo radi), i da prskalica diže pritisak kad se zatvori pojedina sekcija. Znam da mu je to ranijih godina funkcionisalo odlično.
 
S vremenom popusti opruga ili sta vec se nalazi unutra. Na starijoj prskalici kod nas digne za 1 bar pritisak cim se jedna sekcija zatvori, ali nedize onda dalje prilikom zatvaranja ostalih.
Na novijoj jos uvek radi, uz malo povecanje prilikom zatvaranja 2 ili vise sekcija.
 
Voleo bi da vidim snimak ovde na forum od onih koji tvrde da neće dizati pritisak kako budu zatvarali sekcije pa i da ostave na kraju 1 diznu da radi i da pritisak bude isti.:ppozdrav:
 
Moze, zatvori sekcije, a nozem presece crevo i ima isti pritisak, jedino tako.Zakon fizike, ljudi pricaju svasta.
 
Čovek pokušava da Vam objasni funkciju regulatora a neki samo teraju svoje.Možda će ovako biti jasnije,imam montiran regulator pritiska na vod za tovilište svinja gde su postavljene sisaljke sa kojih svinje piju vodu.Pošto je voda iz hidrofora gde je pritisak naštelovan od 1,5-4bar one su prosipale vodu,zbog toga sam kupio regulator i naštelovao ga na 0,5bar.Pritisak je uvek isti i kad je u sistemu 1,5 ili 4bar odnosno on je u tovilištu 0,5bar.
 
Ne sme da menja pritisak prilikom iskljucivanja sekcija,zato i sluze oni mali crveni ventilcici koji se steluju po pritisku koji je na manometru....
 
Ti mali crveni točkići(ventilčići) služe samo da izjednačiš pritisak međusobno na granama da izlazi ista količina vode na svaku sekciju(da vam ne bude šareno prskanje).A kad se to izjednači (svaka posebno) da radi na isti pritisak i kad isključuješ sekciju po sekciju pritisak na manometru se diže.Tako da netreba mešati babe i žabe.Uostalom očekujem video snimak gde se kazaljka manometra ne pomera.:cvetic:
 
Ti mali crveni tockici ne sluze za stelovanje grane jer creva od grane su dole na razvodniku ti tockici sluze kad se grana zatvori razvodnik prebacuje tu kolicinu tecnosti u bure i ti tockici sluze za stelovanje pritiska svake sekcije u zavisnosti koliko ima dizni, kad zakacim prskalicu napravicu i snimak :ppozdrav:
 
Koliko ja znam, podešavanje sa točkićima se izvodi na sledeći način: Otvore se sve sekcije i podesi željeni pritisak. Zatim se zatvori jedna sekcija a crvenim točkićem se pritisak podesi da bude kao na početku. Sada se sekcija otvara a postupak nastavlja sa ostalim sekcijama.
 
kerher plus dimer/........:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ti mali crveni točkići(ventilčići) služe samo da izjednačiš pritisak međusobno na granama da izlazi ista količina vode na svaku sekciju(da vam ne bude šareno prskanje).A kad se to izjednači (svaka posebno) da radi na isti pritisak i kad isključuješ sekciju po sekciju pritisak na manometru se diže.Tako da netreba mešati babe i žabe.Uostalom očekujem video snimak gde se kazaljka manometra ne pomera.:cvetic:

iznenadio si me sa ovakvom izjavom.......
 
Nazad
Vrh