Prskalice

One su smeštene na štandu gde su i traktori Hattat, a preko puta su čini mi se oni Poljski traktori Farmtrack ili kako se već zovu. Meni se prskalica odlično pokazala, do sad nisam imao nikakvih problema, i meni to što je malo "udaljena" od traktora ne predstavlja problem, doduše ja nisam merodavan jer imam 2m pa mogu da dohvatim sve bez problema... :osmeh: Šalu na stranu, sasvim dobra prskalica, vredi te novce. Ima i opcija da se doplati još mislim oko 60-70e i da se uzme pumpa Annovi Reverberi umesto te Turske koja je na njima, kao što smo mi uradili kad smo kupovali, i onda je prava stvar. Te pumpe su vrhunske i vredi doplatiti tih 60-70e za to.
 
Ne razumeš ti mene.Ako recimo našteluješ na 5 bara kada su sve grane otvorene tj. rade pa potom zatvoriš dve grane kod tebe digne pritisak na preostalim granama koje rade.Regulator konstantnog pritiska je kad našteluješ na 5 bara kada su recimo svih 5 sekcija otvorene ,a kad zatvoriš 1 ili 2 ili 3 sekcije pritisak i dalje ostaje 5 bara.
 
Digne pritisak kad se zatvore neke sekcije i na onim koji poseduje taj razvodnik,nije to baš tako da drži pritisak na 2-3 sekcije kao na 5.:ppozdrav:
 
Digne pritisak kad se zatvore neke sekcije i na onim koji poseduje taj razvodnik,nije to baš tako da drži pritisak na 2-3 sekcije kao na 5.:ppozdrav:
ja imam na Hardijevoj prskalici taj razvodnik koji drzi uvek isti pritisak i kad rade sve 24 dizne i kad rade 2 dizne evo i skika mada je vec okacena nekoliko strana unazad
prskalica-004.jpg
[/IMG]
prskalica-005.jpg
[/IMG]
 
Ako je razvodnik sa konstantnim pritiskom(proporcionalni regulator) i u ispravnom stanju ne sme dići pritisak ni kada se sa 20 dizni prelazi na 5 dizni.Sve ostalo su izgovori i budalaštine.
 
diklofen nisam te razumeo odmah, u pravu si, digne pritisak kad se zatvore neke sekcije, tj. ne drzi pritisak na zadatoj vrednosti kad se smanji broj radnih sekcija.
 
Kod mene na Agromehanici dizao pritisak kako zatvaram jedan po jedan sekcije i kad je bila nova,a poseduje regulator.:ppozdrav:
 
Kod mog drugara na beloj agromehanici uvek drži konstantan pritisak od recimo 4bara bez obzira na broj i odnos otvorene-zatvorene sekcije.
 
Ni kod mene na beloj ni kad je bila nova nije bilo baš tako da ostane isti pritisak u brucu kad radi jedna sekcija od pet,poraste za pola bara
 
Moze da se nasteluje da nema promene pritiska ni najmanje, ali treba malo imati zivaca. Jedino hoce da menja pritisak kad se radi sa manje dizni nego sto ima jedna sekcija, inace radi dosta precizno.
 
Nazad
Vrh