Prskalice

Morao sam je posetiti stande "Morave" zbog onih slika i rasprave, pa da krenem.....Morava je nesto pokusala, ali nije uspela. Trebaju jos da rade na njoj, dzaba sto je jeftinija kad nije uradjeno valjano. Varovi losi, krila su stvarno smesna, i jos da kazem, oni pravljeni U profili od krila, nisu iz jednog materijala napravili deo krila, nego sastavljali, ne znam dal je to neko primetio. Vise se nisam ni zadrzavao, bilo bi i vise zamerki.... mogu reci ovo, samo neka rade na njoj i malo neka prelistaju ovaj forum!
 
http://lusna.com.tr/%C4%B0NG%C4%B0L%C4%B0ZCE/hakkımızda.html

Prsalica je 1000l,15m grane,hidraulično podizanje,regulator 5+1 stalnog pritiska(comet),kopir krila,bure za ispiranje i bure za pranje ruku,pumpa Comet 140litara,podvoz sa točkovima,izrazito jaka konstrukcija cele prskalice....cena 2500eura bez pdv-a.

Kako cena moze biti ista? Kada Agromehanikina prskalica sa tri rezervoara, kopir terena, i 15 metara grane kosta 3180 evra, i to prskalica od 600 litara.
 
fraj uz doplatu od oko3500e
ja sam im dosađivao danima,nakraju sam uzeo van standarda sa nekim prepravkama oko pumpe
hteo sam od 150 lit. comet umesto 105 agromehanike da bih mogao brže da je napunim iz bureta
onda mi i to bilo sporo pa sam menjao izvod kardana na imt 560,stavili smo direktan sa nekih 750 obrtaja
sad je napunim i promešam toliko brzo da nestignem ni hemiju da naspem :osmeh:
 
Ove sezone sam prvi put omanuo kod prskanja. Koristim IDKT trojke (plave) dizne, a njihova sita su do ove sezone bila originalna koja su došla sa prskalicom. Koliko su M (mash, označava gustinu sita) ne znam, ali su mi začepljenja dizni bila sporadična i tek delimična, skoro da kažem bez problema uopšte. Međutim, ja ne bih bio ja da me ne kopa zašto nešto dobro radi, pa sam tako prošle godine kupio gušća sita koja navodno odgovaraju ovim diznama. Pošto ove dizne imaju dva mlaza, po protoku svaki od tih mlazeva odgovara dizni 015, takva sam sita i kupio - zelene boje, koliko sam video najgušća u ponudi na prošlogodišnjem sajmu. Stavio sam ih tek pred ovu sezonu, naštelovao pritisak i krenuo sa prskanjem. I tu sam napravio grešku, smetnuo sam sa uma protok, koji je sad bio manji zbog gušćeg sita i automatski smanjio potrošnju vode. Time sam omanuo za nekih 10% u hemiji (ostala neiskorišćena umesto da je prosuta na korov) pa ću tek videti kako je uspelo prskanje. Kad sam primetio da manje vode bacam, pokušao sam da to anuliram povećanjem pritiska što je u početku uspelo, ali je kasnije bilo sve gore i gore, tj. bacala je sve manje pa sam na kraju i kukuruze u konačnom zbiru završio sa nekih 7-8 % manje hemije. Bilo mi je odmah jasno da su sita zaprljana, ali zbog nekih drugih razloga nisam hteo da ih na njivi diram. Kasnije sam video da su oko 30% prekrivena nerastvorenim Symphonijem (bar mislim da je on u pitanju), što mi se ranijih godina nije dešavalo jer je većina tih zrnaca prolazila kroz stara sita (ili je herbicid bio kvalitetniji). Hteo sam sad na sajmu da kupim plava sita ali ih nisam našao, pa sam sad vratio stara sita i videću kako će biti kad budem prskao sirak u soji za koji dan...

Inače, kupio sam neke gumice na sajmu koje nisam mogao da nađem u lokalnim prodavnicama agro delova. Samo preskupe su ako se kupuju kao namenske a ne po dimenzijama, npr. ove 4 na slici su 800din a kod hidrauličara verujem da bi bile jedva 100-200.


image search
 
Jbg nisam video da si pisao da imas muke sa gumicama,moj tast je hidraulicar i bavi se mehanikom teske mehanizacije imam tih gumica more jedno sve original KAT,ako ti zatreba samo javi meru!

Hvala, ali se nadam da mi više neće trebati.

To su gumice za Agromehanikin regulator PR-3C4. Igrala mi je kazaljka na manometru, ne mnogo ali prošle godine je bila zakucana, pa sam hteo da vidim u čemu je stvar. Menjao sam vazdušnu membranu, pregledao ventile u pumpi i promenio gumice kod njih, probao sa drugim manometrom, i nije pomoglo pa sam pretpostavio da je možda neka greška u regulatoru, pa sam i njega rasturio. Ove dve veće gumice dihtuju spoj između samog regulatora pritiska i dela sa ventilima grana. Obe su jako upresovane (jedva se kače noktom) pa mi se činilo da ih nije loše imati za rezervu ako tu počne da kaplje. Ova zelena je na delu gde je točkić za štelovanje pritiska. Ta gumica se raširila i blokira oprugu za regulaciju pritiska, pa kad povećavate pritisak onda je ok, ali ako ga treba smanjiti onda ne može već se mora rukom vući napolje crni plastični valjčić koji prolazi kroz crveni točkić (ne znam kako bih bolje objasnio). Tu gumicu sam namazao mašću, pazio da kad štelujem pritisak to bude pri zatezanju točkića (podizanju pritiska) i kad se jednom namesti onda se više ne dira. Kako tu nije propuštalo vodu nisam je morao menjati, al' kad sam je već našao uzeo sam i nju. I na kraju ova najmanja gumica, ona ide na plastični šraf koji sa zadnje strane podupire ručicu glavnog ventila. Ona mi je jedina baš zaista trebala jer mi je na tom štafu curilo. Samo curenje sam pre sajma rešio sa malo teflonske trake, ali kad sam već bio u prilici da je kupim nisam to propustio...

Eto, to je istorijat problema sa gumicama :osmeh: , nisu mi baš bile neophodne, al' volem kad imam u rezervi nešto što je teško pronaći svaki dan.
 
Obišao danas famoznu moravu,lepo su se trudili ali nedovoljno za kunkurenciju. Po meni najbolji izbor prskalice Ontar iz turske ,odnos cena kvalitet.Bar na mene su ostavile najbolji utisak. 2760 eura, 800 litara 12 m grane hidraulično podizanje,kopiranje terena,tripleks,105 lit pumpa masivam ram i jake grane .Morao bih da pohvalim i ljude iz Sombora što se tiče kvaliteta,ali im je cena::lose:: s obzirom da nema carine i uvoznih troškova mgli bi biti malo povoljniji.
 
Obećao sam ranije da ću okačiti slike ove Turske prskalice koju kolega talianu pomenu, čiji sam vlasnik od prošlogodišnjeg sajma, ali bila mi je zatvorena drugim mašinama pa nisam mogao da je uslikam lepo, a posle malo više posla i tako...Evo i koja sličica.


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Nisam ih primetio na sajmu...gde se nalaze?na ovoj prskalici deluje da je kacenje dosta slabasno za tu tezinu...i zamerka je sto je dosta odmaknuta od traktora,pa je samim tim malo teza za rad.inace deluje veoma kvalitetno odradjeno,morava je ubedljivo najlosije odradjena uz prskalice iz vojke.
 
Nazad
Vrh