Prskalice

@bobo
Kako zna sa kojim pritiskom radi? Po zvuku dizni?:osmeh:
 
Trenutno radi tako... Po sluhu i od oka. Kako je zadnji puta prskao, nije dirao nista i ovo malo sto jos ima prskati ce odraditi "na slijepo" a prvom prilikom je rekao da ce potraziti manometar.
 
Ma nebitno je sad kako on radi nego reko mozda ce nekome pomoci sistem koji je moj kolega napravio. Kazem da je bio namontiran manometar kojim se nadgleda radni pritisak. Sav materijal ga je kostao smijesno malo naspram novog razvodnika iz trgovine a sistem radi bez greske. Po zelji se moze ubaciti vise ventila za otvaranje-zatvaranje vise sekcija.

Po meni pun pogodak ako se uzme u obzir da se prskalica s neispravnim regulatorom moze naci (bar kod nas) za smijesne pare. Malo uloziti para u ovakav razvodnik, promjeniti poneko crijevo i dizne i imas ispravan stroj za svoje potrebe koji ne mora kostati kao "svetog petra kajgana". Za nekog tko ima 5-6 jutara za oprskati mislim da je ovakav projekt isplativ.
 
Mi smo bili danas i videli smo prskalicu o kojoj se toliko prica.Neko je i napisao ovde:koliko para-toliko i muzike.Imam par zamerki na ram ali nije strasno.Strasno je sto 12m krila nemaju mogucnost pomeranja po visini!Bas bih voleo da vidim jednog ili dvojicu ljudi da onu rampu pomere za jednu-dve rupe gore ili dole na rami.Inace bilo je prosle godine i stranih prskalica koje su bile mnogo gore uradjene od ove morave a ove godine ih nema na sajmu kao ni njihovih predstavnika.Verujem da ce se mane i neki nedostaci otkloniti pocetom eksploatacije ovih prskalica i bice to sasvim konkurentan proizvod.Ne treba ram da izdrzi samo 1200 lit tecnosti po njivi sa 8-12 km/h, vec i npr.800 lit u prskalici u selidbi sa njive na njivu nekom x brzinom po atarskim putevima.Tada ce se videti mane na rami.Inace drago mi je sto Morava ne tapka vise u mestu vec ide napred u proizvodnji i programu.:cool:


Na ovu si mislio druže???

Picture020-10.jpg

Picture021-8.jpg


A ono,niko nije mogao prići,da slika kako se dižu grane :haha: ....da vam ja kažem,skoro pa NIKAKO,na slici još i neizgleda loše,koliko uživo....što bi Perica rekao,teško ćete vi to prodati :osmeh:
 
Zamislite likove pa jel treba pola komsiluka da zove covek da digne grane,a i mogu se dici taman da kukuruz oprskaju za psenicu i uljanu repicu treba kupiti neku drugu prskalicu,ukratko pa jel nema tamo neko da vidi kako drugi prave prskalice dzabe im bure evropsko kad su im grane iz 1960-tih godina ,prosto nemogu da verujem,jel tesko cekrk staviti kao na Agromehanici i malo gvozdja jos ,a ne opet izlaze sa nekim poluproizvodom:sjasi:
 
Da su samo poslušali komentare sa foruma mogli su od postavljanja prvih fotografija do sajma da otklone 90% nedostataka. Srpska posla.
 
Video sam da su grane u radu slobodne, i nista ih nedrzi, landaraju na sve strane. Polumesec na koji sedaju se koristio na rau prskalicama jos 80-tih godina, a ovde sa povecanim rasponom mislim da nece da ide. Kad su grane sklopnjene imaju previse lufta, ima da zvone kao brdo serpi koje vucete po zemlji. Toliko od mene.
 
Koliko sam razumeo postoji i verzija gde se podizanje grana radi uz pomoc cekrka.To sto je ogrebana ne mora nista da znaci jer je moguce ostecenje u transportu.Cesto smo svedoci takvih masina na sajmu i strane proizvodnje. Molim predstavnika fabrike da poblize objasni ove detalje.Slazem se da je sistem krila pomalo prevazidjen ali je takodje i veoma jednostavan i proveren nacin rasklapanja. I naravno ova prskalica je ekonomske klase radjena za poljoprivredu nase zemlje,kome se ne dopada neka bude dzek i izbroji za AMAZONE 15 000 eura i mirna Backa!
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo postoji i verzija gde se podizanje grana radi uz pomoc cekrka.To sto je ogrebana ne mora nista da znaci jer je moguce ostecenje u transportu.Cesto smo svedoci takvih masina na sajmu i strane proizvodnje. Molim predstavnika fabrike da poblize objasni ove detalje.Slazem se da je sistem krila pomalo prevazidjen ali je takodje i veoma jednostavan i proveren nacin rasklapanja. I naravno ova prskalica je ekonomske klase radjena za poljoprivredu nas zemlje,kome se ne dopada neka bude dzek i izbroji za AMAZONE 15 000 eura i mirna Backa!
Prskalica od 800 ili 1000 lit. nije radjena za malog poljoprivrednika nego je za nekog osrednjeg a sa takvom masinom nemoze se raditi precizno i kvalitetno.
 
Danas sam pogledao na sajmu tu moravu od 1200l.Ta prskalica je opšti blam za firmu.Takve varove može da odradi moj sin od 10god.Creva i sve ostalo je lošeg kvaliteta.Apsolutno ne vredi ni pola para koliko se za nju traži.Od svih prskalica agromehanika je najbolja za uloženo -dobijeno i svidela mi se prskalica od 1000l turskog proizvođača Lusna.Po meni je ona u rangu sa agromehanikom i dajem joj čak i blagu prednost jer u skoro istoj ceni ima veće bure,krila od 15m,hidraulično podizanje.....
 
Diklofene nisam bio na sajmu i nisam video tu tursku prskalicu ali ako je slicna cena pa iako je i malo skuplja Agromehanika uvek bi se odlucio za nju iz nekoliko razloga. Agromehanika se vec decenijama dokazuje na nasim poljima, za nju uvek mogu rezervni delovi da se nadju i sigurno ce taj proizvodjac postojati i u buducnosti a ovih turaka ( ne samo oni vec sve ove novokomponovane firme ) danas ima sutra nema.
 
Nazad
Vrh