Prskalice

Pa,rade koliko znam oko 1500ha sa uslugama možda i 2000ha,ALI,bude tu i 400ha repe koja se kod njih prska i 10puta(prošle godine su pipu tukli 4-5puta samo),pšenica 5-6puta,kukuruz 4-5puta,soja 4-5puta,uljana repica .... sve se radi ful extra u koloru
 
Druze sta ima u psenici i kukuruzu prskati 5puta????
Hm,prihranjuju folijarno pšenicu u jesen,nekad i dva puta,hoćeš dalje???
Kukuruz na crno,pa im li dve travke ide i na belo,pa folijarno,pa ako ima opet dve travke ide u koloru,pa folijarac....
Mogu potvrditi koji ga znaju
I na kraju vidi li travku npr. u repi,ući će u opeglanim pantalonama,navixanim cipelama i 100m u njivu da počupa,ali onda neko od momaka fasuje
 
33mv2te.jpg
 
Hm,prihranjuju folijarno pšenicu u jesen,nekad i dva puta,hoćeš dalje???
Kukuruz na crno,pa im li dve travke ide i na belo,pa folijarno,pa ako ima opet dve travke ide u koloru,pa folijarac....
Mogu potvrditi koji ga znaju
I na kraju vidi li travku npr. u repi,ući će u opeglanim pantalonama,navixanim cipelama i 100m u njivu da počupa,ali onda neko od momaka fasuje

Verujem ja tebi, ali ne razumem
 
Kolege,moze li jedna mala pomoc?Zanima me koliko ulja stane u agromehanikinu pumpu 65l,veceras sam menjao membrane pa da ne preteram sa uljem.
 
Pogledaj ulje, ako se izmešalo sa vodom pobeliće (više krem boja). Ako je ulje normalne boje, mislim da nema potrebe menjati ulje.
 
Zeleo bih da svima koji zele da vide nase proizvode svrate na sajam u Novom Sadu na standu Jugometala kod hotela.
Imacete mogucnost da pogledate nase proizvode prskalice i atomizere, a nasi strucni ljudi ce vas detaljno upoznati sa celokupnim asortimanom.
Milos Pajkic
 
Druze sta ima u psenici i kukuruzu prskati 5puta????
prskao sam kukuruz jednom na crno posle setve i dva puta protiv sirokolisnih i samoniklih suncokreta,jos treba protiv uskolisnih
znači najmanje 4 prskanja ove godine
pšenicu jednom protiv korova i dva puta fugcidima i insekticidima i jednom sa modusom
isto 4 prskanja
mozda jos jednom odradim neki najeftiniji fungicid

- - - - - - - - - -

Zeleo bih da svima koji zele da vide nase proizvode svrate na sajam u Novom Sadu na standu Jugometala kod hotela.
Imacete mogucnost da pogledate nase proizvode prskalice i atomizere, a nasi strucni ljudi ce vas detaljno upoznati sa celokupnim asortimanom.
Milos Pajkic
nisam vas nigde zapazio a baš sam hteo i to domaće čudo da vidim
 
Sto kazete na ovaj "uradi sam" sistem?

2rfprvn.jpg


Na mjestu gore desno na "razvodniku" se sad nalazi cep posto je kolega slucajno razbio menometar. Sistem radi savrseno. Kaze da s tockicem stela pritisak kakav zeli a da s ventilima zatvara sekcije. Gornji izlaz iznad "tockica" je spojen na mjesalicu. Fali mu jos "sklopka" da ne mora gasiti kardan u okretanju ali kaze da mu to i nije od presudne vaznosti.
 
Mi smo bili danas i videli smo prskalicu o kojoj se toliko prica.Neko je i napisao ovde:koliko para-toliko i muzike.Imam par zamerki na ram ali nije strasno.Strasno je sto 12m krila nemaju mogucnost pomeranja po visini!Bas bih voleo da vidim jednog ili dvojicu ljudi da onu rampu pomere za jednu-dve rupe gore ili dole na rami.Inace bilo je prosle godine i stranih prskalica koje su bile mnogo gore uradjene od ove morave a ove godine ih nema na sajmu kao ni njihovih predstavnika.Verujem da ce se mane i neki nedostaci otkloniti pocetom eksploatacije ovih prskalica i bice to sasvim konkurentan proizvod.Ne treba ram da izdrzi samo 1200 lit tecnosti po njivi sa 8-12 km/h, vec i npr.800 lit u prskalici u selidbi sa njive na njivu nekom x brzinom po atarskim putevima.Tada ce se videti mane na rami.Inace drago mi je sto Morava ne tapka vise u mestu vec ide napred u proizvodnji i programu.:cool:
 
Nazad
Vrh