Prskalice

Postujem tvoju strucnost i predanost radu, a narocito inovacije koje uvodis u poljoprivredu, ali zar nije malo neozbiljno sa tvoje strane da tvrdis da firma koja je napravila dizne iznosi netacne preporuke. U tvojim tvrdnjama nema podataka o radnom pritisku prskalice, visini prskanja, brzini i naravno brzini vetra. Nisam bas siguran da takva jedna renomirana firma kao sto je Lechler pogresi pri preporuci i proracunima za svoj proizvod.
 
Postujem tvoju strucnost i predanost radu, a narocito inovacije koje uvodis u poljoprivredu, ali zar nije malo neozbiljno sa tvoje strane da tvrdis da firma koja je napravila dizne iznosi netacne preporuke. U tvojim tvrdnjama nema podataka o radnom pritisku prskalice, visini prskanja, brzini i naravno brzini vetra. Nisam bas siguran da takva jedna renomirana firma kao sto je Lechler pogresi pri preporuci i proracunima za svoj proizvod.

Druže,tajna je u tome,da IDK i crvene(4) i plave(3) mogu ići i na 1.5bar (JAKO LEPO),a IDK crvena(4) čak i na 1bar(lepše nego ID dizne na 3bara)!!! A ID 3 i 4 nemože ispod 3bara (i na 3bara već nerade za reviju)
 
SS-AIXR11004-Red.jpg


Lechler_IDK_TWIN_FULL_RANGE_WITH_TEXT_no_background.jpg

Ja koristim aixr,znači iste kao idkt i one po preporukama proizvodjača nerade ispod 3 bara.Ja ih i koristim na 3 bara plave na 8 km/h i zadovoljan sam.
 
Po trajnosti su odmah ispod keramičkih. Za referencu se uzima mesingana diza i njezina trajnost je npr. 1. Keramička u odnosu na mesinganu ima 10-12 puta duži vijek trajanja. AIXR TeeJet diza je napravljena od specijalnog polimera i njezin vijek trajanja je 8-10 puta duži od mesingane.
 
Meni se ne sviđa rad sa ID 11004 diznama ni na 5 bara.Slaba pokrivenost oprskane površine ,a vetar već zna da dobro zanese.Smanjenjem pritiska smanjujem i zanošenje ali i pokrivenost.Moraću uzeti IDK da probam.
 
Kod nas jedan stariji čiča kaže:"Negledam šta kupujem nego od koga kupujem" i s obzirom na to instrumenti neverujem da su potrebni.:ppozdrav:
 
Koliko ja znam nije ni jedan,ali ako jedan bude na prodaju,i ako se pogodimo,jer cenu koju mi je rekao pre 2meseca,mislim da je velika,s obzirom da im je 5.sezona,a tamo je jedna sezona oko 3000ha po prskalici,ili više
 
Imam ja odavno jessering , doduše stari tip nema veze stom al oću da kažem da je to neuništivo .Npr , jednom je granom srušila drvenu banderu , jednom sam pokido bodljikavu žicu sa sve tri stupa , jednom je momak koji mi pomaže utjero u rikverc u šupu i zakuco u zid da je napuko , neuništivo :haha:
 
Nazad
Vrh