Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mozda bi ti trebao da dodjes malo ispod Dunava da vidis kakva je zemlja za obradu i velicine i oblik parcela, da ne pricamo o klasi zemljista
Ko je meni kriv sto je u prolece smrzlo voce, sto je udario grad? Nece me subvencije iscupati..Sami smo birali sa cim ce mo da se bavimo
Ja odem malo dalje, oko Požege, selo Tvrdići, Lunovo selo i jako dobro znam.
 
Ja da, a imam i "njive" od 6.67 ari, ni jedan prav ugao, brdo. Klasa 6, 7. Opet, sit gladnom ne veruje. Pa ovde je njiva od hektara "njivetina".
Pitanje nije bilo upuceno tebi. Vidim da proizvodnju kajsija drzis u malom prstu, pratim i pokusavam da nesto primenim kod sebe. Eto na primer kajsije kod nas slabo uspevaju jer im klima ne odgovara, dok kod tebe iako je zemlja losa dobro radjaju.
 
Znaci ne zivis iskljucivo od poljoprivrede imas svega 5ha zemlje, ali znas kako bi trebale da se dele subvencije??
Ovo ne ide u dobrom pravcu... to sto imamo malo zemlje i sto se snalazimo na druge nacine da prezivimo ne znaci da ne znamo kako bi trebalo da se radi, nisam nigde napisao da mora tako vec sam predlozio onako kako mislim da je posteno
 
Znam da ne razumeš ali ti ja tu ne mogu pomoći. Ili imaš gen za borbu ili ćutanje i poslušnost bezpogovornu o kojoj Ti pišeš.
A ti bi izgleda ko kralj Ibi, uzeo neki novi narod. A rečenicu tvoju ne razumem, jer ja sam napisao da mora da postoji sistem, dugoročno, a ne da se stalno nešto menja i traži, ko na pijaci. I tvoj stav je to. A ti onda pišeš o Turcima i palcima.
Ja pišem, a pojma nemaš ni ko sam, ni šta radim, ni šta imam ili ne od škole i kapitala, ko su moji, kako smo prošli od komunista, pojma nemaš, al tvrdiš. To ti je, pored mnogo dobrih, domaćinskih odlika, jedna jako loša. Ne moraš baš o svemu da smatraš i da budeš Dijamant margarin.
Olabavi malo, lepše je u duši, nećeš ti promeniti svet...
Ne želim raspravu, mislim da si skroz ok, al malo samo...
 
Pitanje nije bilo upuceno tebi. Vidim da proizvodnju kajsija drzis u malom prstu, pratim i pokusavam da nesto primenim kod sebe. Eto na primer kajsije kod nas slabo uspevaju jer im klima ne odgovara, dok kod tebe iako je zemlja losa dobro radjaju.
Nije meni sva zemlja loša, al uglavnom je to 3. i 4. klasa. Imam kajsijar i od 4.3 hektara, al ima i 7, 18, 23, 36 ari. Ima svega, ima parcela gde je nisko i mrzne i jabuka. Imam prilično parcela gde jako retko bude štete od mraza (200 do 260 metara nadmorske visine i Plavinci na Dunavu gde nikada nije štete značajne bilo), pa tu cepam kajsije i dobro ide. Suše se, oko 1% godišnje. Vadim posle berbe, sadim nove u jesen i samo pravo.
Svi imamo neku muku, ali ako imamo mi i svi naši zdravlje, sve je to luk i voda. Niko od gladi neće umreti. Živ bio.
 
A ti bi izgleda ko kralj Ibi, uzeo neki novi narod. A rečenicu tvoju ne razumem, jer ja sam napisao da mora da postoji sistem, dugoročno, a ne da se stalno nešto menja i traži, ko na pijaci. I tvoj stav je to. A ti onda pišeš o Turcima i palcima.
Ja pišem, a pojma nemaš ni ko sam, ni šta radim, ni šta imam ili ne od škole i kapitala, ko su moji, kako smo prošli od komunista, pojma nemaš, al tvrdiš. To ti je, pored mnogo dobrih, domaćinskih odlika, jedna jako loša. Ne moraš baš o svemu da smatraš i da budeš Dijamant margarin.
Olabavi malo, lepše je u duši, nećeš ti promeniti svet...
Ne želim raspravu, mislim da si skroz ok, al malo samo...
Vidim da ti znaš ko sam ja i sve ostalo, ...
 
Od strane Boderlice sam blokiran kao i vecina forumasa jer navodno on blokira sve koje ne misle isto. Nebitno!
Ne vidim da se izjasnio po pitanju trenutnih desavanja i ponude od vladine strane po pitanju povracaja za seme, osim sto lajkuje necije postove.
Ako neko zeli da ga pita pa da vidimo njegov stav.
 
Ovo ne ide u dobrom pravcu... to sto imamo malo zemlje i sto se snalazimo na druge nacine da prezivimo ne znaci da ne znamo kako bi trebalo da se radi, nisam nigde napisao da mora tako vec sam predlozio onako kako mislim da je posteno
Kolega dole kaze da se svadjamo. Nit se svadjamo niti za to ima potrebe, samo razmenjujemo misljenja jer ovo je sad stvarno aktuelno. Sto se tice nase konverzacije.... Objasnio sam ti da kolicina robe ne moze biti reper za subvenciju. U proseku svaka druga godina ili je susna ili neko nevreme prepolovi rod, kvalitet zemlje nije svuda isti pa i to utice. Ako hocemo da se kolac ravnomerno podeli onda je po ha naj pravednije. Svima jednako, a za prinos kako ko radi i kako bog zapoveda.
 
Bilo je ranije priče da će subvencije biti po ha, ali na jesen se moraju pravdati proizvedenom(prodatom) robom. Znači fiktivno gazdinstvo nema robe za prodaju, vraćaj subvencije + kazna.
E sad kad bi neki od onih koji rade arende predavao robu na gazdinstva arendaša (a bi), sami sebi bi skakali majgeri u stomak.
Samo prijavljivanje nepravilnosti tu može da pomogne, zvuči podlo ali je jedino delotvorno.
Npr....
Ako odeš u švicu, gde je recimo zabranjeno roštiljanje u dvorištu i upališ roštilj, prvi komšija momentalno ima da te prijavi. I država tako funkcioniše kao sat.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh