Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Boderlica, ja sam 10 godina bio hobista u firmi.
Plaćao sam penziono preko poljoprivrede a radio na crno kod privatnika.
Moguće je. Možeš i ti ako hoćeš.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
To je na CRNO, teraš me da radim na crno.
Zašto ne možemo biti ravnopravni ?
 
Ma neka se pojavi ko hoce, bas me briga, preziveo sam svasta u zivotu mnogo teske stvari tako da ta briga oko posla me bas ne tangira mnogo. Ko hoce da radi i zna nesto u zivotu da radi ima posla.
Opet ti ponavljam da tebe niko ne sprecava da se zaposlis, cini mi se da si iz kaca? Tu tek ima posla koliko hoces, ili ako si neki majstor tu je tek za ruke sav svet tvoj.
Bavi se i ti poljoprivredom popodne kao i mi ako mislis da ce ti biti bolje. Samo nemoj pisati ovde da smo mi hobisti kako nas nazivate problem svega...
Koliko puta treba da ti napišem da moja poljoprivreda, odnosno rad u poljoprivredi meni ne dozvoljava da budem na poslu 8 sati + put jer ne radim 20-30ha, nego duplo više ?
Želim da budem ravnopravan sa tobom. Da budem hobista u firmi kao što si ti u poljoprivredi. I da bude po zakonu.
 
To je na CRNO, teraš me da radim na crno.
Zašto ne možemo biti ravnopravni ?
A legalno ne podeliti na vise gazdinstava koja ni traktor nemaju,nemaju trag placanja usluga, imaju u strukturi 2ha i promet od 8 000 000din.
Ili gazdinstvo u PDVu koje ima na kraju godine za oporezovati 3 000e ?
 
Koliko puta treba da ti napišem da moja poljoprivreda, odnosno rad u poljoprivredi meni ne dozvoljava da budem na poslu 8 sati + put jer ne radim 20-30ha, nego duplo više ?
Želim da budem ravnopravan sa tobom. Da budem hobista u firmi kao što si ti u poljoprivredi. I da bude po zakonu.
Moze, ima poslova koji su takozvani "part time" sa poluradnim vremenom. To je upravo suprotno ovome kada ljudi sa manje zemlje rade duze na poslu.
 
Koliko puta treba da ti napišem da moja poljoprivreda, odnosno rad u poljoprivredi meni ne dozvoljava da budem na poslu 8 sati + put jer ne radim 20-30ha, nego duplo više ?
Želim da budem ravnopravan sa tobom. Da budem hobista u firmi kao što si ti u poljoprivredi. I da bude po zakonu.
Hoćeš li da platiš sve doprinose po zakonu,odnosno procentualno u odnosu na zaradu koju si ostvario kao da radiš u firmi?
 
Moze, ima poslova koji su takozvani "part time" sa poluradnim vremenom. To je upravo suprotno ovome kada ljudi sa manje zemlje rade duze na poslu.

Upravo sam to hteo reci. Ali kolega proba da nas upozorava da je njegov problem, sto to on ne moze da radi bez “papira” (i potrosenog 4 ili 5 ili 5,5 ili 6 danas sa druge strane “grane”) napr. kao profesor (kao pexkap) ni taj part time job… a mi smo ratari bez zavrsenog poljopr. struke ili fax.a.
 
Koliko puta treba da ti napišem da moja poljoprivreda, odnosno rad u poljoprivredi meni ne dozvoljava da budem na poslu 8 sati + put jer ne radim 20-30ha, nego duplo više ?
Želim da budem ravnopravan sa tobom. Da budem hobista u firmi kao što si ti u poljoprivredi. I da bude po zakonu.
Ja ne radim zemlju iz "hobija" nego mi je to jedan od izvora prihoda. Sto se tice hobija odem na pecanje, fudbal ili kosarku u slobodno vreme iz hobija i opustanja. A u zemlju ulazem mnogo vise godisnje nego sto su mi primanja na poslu....
 
Ja ne radim zemlju iz "hobija" nego mi je to jedan od izvora prihoda. Sto se tice hobija odem na pecanje, fudbal ili kosarku u slobodno vreme iz hobija i opustanja. A u zemlju ulazem mnogo vise godisnje nego sto su mi primanja na poslu....
Nisam ja izmislio ,,hobi poljoprivrednici", znaš ti dobro na šta se misli.
 
Ovo hobi profi unece podelu medju nama i ovako smo vec izdeljeni,ima ona stara zavadi pa vladaj. Niko meni ne brani da se zaposlim i da radim poljoprivredu ili da samo radim poljoprivredu svako ima svoj izbor, mislim da moraju da rese pitanje pio i dugova za pio pa ce nesto da smisle a sta **greška ga ima da se cesemo gde nas ne svrbi.
 
Hoćeš li da platiš sve doprinose po zakonu,odnosno procentualno u odnosu na zaradu koju si ostvario kao da radiš u firmi?
Plaćam doprinose nepunih 40 godina. Naravno da hoću, a šta ako nemam zaradu, koliko onda da platim doprinose ? U sistemu sam PDV-a, plaćam doprinose ,,prema" ličnoj zaradi i plaćam doprinose mesečno nepunih 15.000 i ako nemam zaradu (platu). Šta ćemo sada ?
Kupovina mehanizacije nije zarada, nego investicija. A o kupovini zemlje ni ne razmišljam i ona je investicija.
 
Nazad
Vrh