Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Obradjivam 10 hektara svoje zemlje, tovim bikove i svinje, 15 godina uplacujem pio i socijalno na poljoprivredu, po nekim merilima ovde odavno bi trebao da crknem ili batalim poljoprivredu, a eto vidis po prihodima morao sam i u pdv.
Znaci po svemu navedenom ja ispadam profo poljoprivrednik jer zivim od poljoprivrede placam poreze itd na osnovu poljoprivrede a nekad razmisljam sam u sebi ja sam profi budala jer sam ceo zivot radio i vracao sve pare u poljoprivredu nikad na odmoru ili trosio pare na zajebanciju i umalo da me kazne al aj nisi sam sam se prijavio u pdv a u centru sela kafana puna neradnika koji su razjebali kapital uhlebili se preko stranke i boli ih patka za susu kisu oluju porez itd.
 
Objasni mi kako da zivi, ako je susa gotovo spalila sve i prihod nula??
Subvencije plus povrat od nafte 4,6 miliona, verovatno ima mehanizaciju i radi usluge, možda ima još neki biznis tipa stočarstvo itd. Plus mora imati neke zalihe jer ako radi zemlju od godine do godine i da se kaže kako radi 200 hektara onda bolje da je ne radi.
 
Ove godine kako su losi prinosi i niske cene zarade gotovo da nema. Imam jedno pitanje. Neko ko radi u firmi i obradjuje 20ha zarada od zemlje mu je nula. Ovi drugi koji zive iskljucivo od poljoprivrede i obradjuju 200ha njihova zarada je takodje nula. Kako ce preziveti prvi, a kako drugi??
Nije isto da li je zemlja u vlasništvu ili je zakup..... Ako je u vlasništvu taj sa 200ha ima zaliha minimum za 3 godine.
Nisu svi venčani sa kreditima, da im kanapče stoji ispod jastuka za prvu pomoć.... I onaj sa 50-60ha svoje zemlje će lako pregurati jer ima zaliha..... A ne neko malo ozbiljniji. Realno gledano.
 
Pa pazi taj sa 200 hektara uvek moze da vrati arende i svoje da u zakup i zaposli se. A ja da nadjem 100 hektara u zakup nema sanse po razumnim cenama da i meni nesto tu ostane....
Ja imam svojih 55ha i nisam ni ovamo ni onamo.
A zamisli da dođem kod tebe u firmu i radim kao hobista, dobijam platu, a ne plaća gazda za mene doprinose jer ih već plaćam i gazda tebi skine 30% od plate i da meni jer ja radim deo tvojih poslova. Sit gladnom ne veruje.
Svima usta puna ,,alavih" ali niko sebe ne vidi i nikada od sebe ne krene.
Plati ti onu arendi koju plaća ,,alavi" pa ćeš i ti moći da radiš 200ha, a ne, ti hoćeš po ,,razumnoj" ceni. Samo se pitam da li bi ti nekome svoju zemlju izdao po razumnoj ili tržišnoj ceni.
 
Маркојх, тако је у сваком селу више или мање. Питање, да ли би се мењао са њима и зашто не?
To ti je tesko objasnjivo mislim da je dobrim delom zasluzno vaspitanje ucen od malena da radim i sticem ureze ti se u mozak i sad kad sam svoj covek mogu kako hocu nema sanse kao konj sa oglavinom.
Nije merilo kolicina zemlje mehanizacije itd ovde je postao imperativ ratarstvo jer je mnogo lakse raditi i manje obaveza al jebe klima cene pa se subvencijama pokusava da nadoknadi ali rupa je duboka. Ratarsrtvo nije jedina delatnost u poljoprivredi ima jos mnogo drugoh gde se mogu ostvariti pristojni prihodi.
 
Па тај газда ако тако уради и не гледа баш унапред. То је рецепт за пад производње и забушавање. А када треба остати дуже и више радити погоди ко ће остати.
 
Па тај газда ако тако уради и не гледа баш унапред. То је рецепт за пад производње и забушавање. А када треба остати дуже и више радити погоди ко ће остати.
Da li tako treba da gleda samo poslodavac privatnik ili i država treba isto da razmišlja ?
 
Ja imam svojih 55ha i nisam ni ovamo ni onamo.
A zamisli da dođem kod tebe u firmu i radim kao hobista, dobijam platu, a ne plaća gazda za mene doprinose jer ih već plaćam i gazda tebi skine 30% od plate i da meni jer ja radim deo tvojih poslova. Sit gladnom ne veruje.
Svima usta puna ,,alavih" ali niko sebe ne vidi i nikada od sebe ne krene.
Plati ti onu arendi koju plaća ,,alavi" pa ćeš i ti moći da radiš 200ha, a ne, ti hoćeš po ,,razumnoj" ceni. Samo se pitam da li bi ti nekome svoju zemlju izdao po razumnoj ili tržišnoj ceni.
Ko tebi brani da se zaposlis? I radis suvo ratarstvo posle posla i vikendom? Ako mislis da ce tako biti bolje samo napred.
Kad bi izdavao zemlju gledao bi ko mi je siguran za placanje, tj stabilan, a ne da mi guzica zine za 20 evra vise po lancu.
A za te alave, koji su u kreditu do guse, oni su i nabili te cene zakupa jer je uvek malo i malo ostane, ako je to pametno i svi treba tako da radimo svaka cast na razmisljanju.
 
Бодерлица, па зато имамо законе да би сви били једнаки. Онога тренутка кад се појаве амбициозни, што раде и траже више од осталих једну ствар тотално сметну са ума. А то је одговорност. Није битно да ли приватни сектор или државни.
 
Ko tebi brani da se zaposlis? I radis suvo ratarstvo posle posla i vikendom? Ako mislis da ce tako biti bolje samo napred.
Kad bi izdavao zemlju gledao bi ko mi je siguran za placanje, tj stabilan, a ne da mi guzica zine za 20 evra vise po lancu.
A za te alave, koji su u kreditu do guse, oni su i nabili te cene zakupa jer je uvek malo i malo ostane, ako je to pametno i svi treba tako da radimo svaka cast na razmisljanju.
Moli boga da ti se na radnom mestu ne pojave hobisti. Sve što poželiš drugima, želi i sebi jer može da ti se vrati.
A kolio ja znam ta varijanta ne postoji, čak tvrdim da ne postoji. Znači da mi zakon brani da budem hobista u tvojoj firmi.
 
Бодерлица, па зато имамо законе да би сви били једнаки. Онога тренутка кад се појаве амбициозни, што раде и траже више од осталих једну ствар тотално сметну са ума. А то је одговорност. Није битно да ли приватни сектор или државни.
Samo što hobista može sa bude u poljoprivredi i da ne plaća doprinose ali u firmi ne može. Gde je tu jednakost i pravda ?
 
Па види овако, тај хобиста прво треба да заради за плату, доприносе и онда у своје слободно време било шта у пољопривреди. Порез држави исто плате и један и други. Ово се сви праве да не виде. Све док будете форсирали, увек могу да вам кажу не радите довољно. Што је и вучић спомињао пар пута. Ја видим шта је спин оф, али то већина грађана не види и питају шта хоће више ови.
 
svako ko ima preko 30h svoje zemlje i kuka kako je lose ocigledno da nema pojima u poslu sto se zove poljoprivreda i bolje da isti taj posao napusti


umesto rusa,kupuju se klasovi,johani i stajeri a posle se kuka da se nema za ratu i da je lose

u americi se ljudi raspadaju vec 15 godina i vise jer su od obicnog poljoprivrednika napravili(za mene licno misljenje) budalu koji mora da radi minimalno 3000h i vise

kod nas sve ide ka tome

sto skuplja masina i da 2 coveka rade sve,sto je najgore u tom istom traktoru sede deca od 10 godina i rade poslove a prica se da je tesko

razlog navodno nema radnika da se plati a covek kupi traktor od 100k-200k evra i vise


kod nas sad stiglo u suboticu 4 ili 5 novih kombajna ovog leta

kredit na 7 godina,grejs period 2 godine
 
Ja imam svojih 55ha i nisam ni ovamo ni onamo.
A zamisli da dođem kod tebe u firmu i radim kao hobista, dobijam platu, a ne plaća gazda za mene doprinose jer ih već plaćam i gazda tebi skine 30% od plate i da meni jer ja radim deo tvojih poslova. Sit gladnom ne veruje.
Svima usta puna ,,alavih" ali niko sebe ne vidi i nikada od sebe ne krene.
Plati ti onu arendi koju plaća ,,alavi" pa ćeš i ti moći da radiš 200ha, a ne, ti hoćeš po ,,razumnoj" ceni. Samo se pitam da li bi ti nekome svoju zemlju izdao po razumnoj ili tržišnoj ceni.
A ko tebi uzima 30% i od cega,lupas ko prazna prikolica,mnogo si uobrazen,sujetan,ljubomoran i zavidan

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Rijetko tko se zapitao dal ostane na hektaru zemljista ista novca kad se sve podmiri kad imamo ovako losu situuaciju sa prinosom i cijenom. Onda ti je dzabe ako je 0*200ha ili neki manji 0*20 ha, a izglednije da ce biti 200-300 eura minusa po ha * broj hektara. Naravno mislim na arendu. Ali kako je pocelo, uskoro ce i na vlastitoj zemlji tako biti...
 
Nazad
Vrh