Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Imas 10-20 hektara svoje zemlje i onda pucas na 150-200 hektara. Sto je najgore kad se dobro prodje, onda se ne zadrzava ni na toj kolicini zemlje nego daj jos i jos. Onda te ubedjuje da si ti lud sto kupujes jutro-dva pa polako uvecavas svoj posed, jer u njegovoj racunici to je ludost, mnogo bolje je uloziti u mehanizaciju stotine hiljade evra pa praviti trange frange sa arendama i raditi usluge jer se tako brze prave i vrate pare.

E onda dodje krizno vreme i takvi pocnu da skice iz sveg glasa i svi su im krivi sem njih. Ozbiljne porodice u najgorem slucaju stagniraju, a ovi alavi i najpametniji vecinom zavrse po tabulacijama.
 
Niko mi nije odgovorio da li je ,,alav" samo onaj koji radi puno zemlje ili i onaj koji je zaposlen pa mu ,,mala" (nedovoljna) plata i radi dodatno pololjopri redu ili još neki dodatni posao ?
I nisam čuvo gde je granica između malih i velikih, odnosno alavih i nealavih u poljoprivredi ?
Koliko sam ja razumeo da nije dobro imati ili kupovati mehaniaciju za poljoprivredu jer je to odlika akavosti ali je prava stvar imati savremene mašine, opremu i tehnologiju u firmi ili nisam dobro razumeo ?
I nisam dobio komentar na neravnopravnost jer hobista može u poljoprivredu ali ne može u firmu ?
 
Niko mi nije odgovorio da li je ,,alav" samo onaj koji radi puno zemlje ili i onaj koji je zaposlen pa mu ,,mala" (nedovoljna) plata i radi dodatno pololjopri redu ili još neki dodatni posao ?
I nisam čuvo gde je granica između malih i velikih, odnosno alavih i nealavih u poljoprivredi ?
Koliko sam ja razumeo da nije dobro imati ili kupovati mehaniaciju za poljoprivredu jer je to odlika akavosti ali je prava stvar imati savremene mašine, opremu i tehnologiju u firmi ili nisam dobro razumeo ?
Najalaviji su oni bez dece pa oni sa ženskom decom. Bili u firmi, radili zemlju, ili oboje.
 
Kakav hobista u firmi,postavljaš stvari kontra.Lepo se zaposliš i na osnovu zarade se plaća penziono i socijalno i lepo ne plaćaš na osnovu poljoprivrede i rešio si problem.
 
To naidje tako vreme pa ljudi polude ne vide gde im je kraj i koliko im dosta, opali par godina za redom uzmu se pare pa i to malo daj i kredite pa onda opali par godina losih pa onda drz nedaj daj jos zaduzi se da se izvadim i tako. Cije bilo nije cije biti nece, sve ijedna moja njiva ima naziv pantina belina popadica, imena gazda od kojih je kupljena jer su iz nekog razloga prodali a ni jedna nasa da se zove valjda samo kupljene njive imaju ime
 
Onda to nije jednakost, ista prava. Gde je prava i poštenje ?
Ako može hobista u poljopriredi, zašto ne može hobista u drugim granama, po istim principima ? Gde je pravda i pravičnist ?
 
rešio si problem.
Tu je srž. Zakonodavac (poslanici u skupštini) je doneo takav zakon pre par decenija i uvalio ljudima kosku. To je najveći problem koji ne može da se reši dok se takav zakon ne poništi ili ne promeni, jer granica od 0,5 ha kao osnov za obavezno PIO je nemoguća misija za pozitivno poslovanje. Zato i postoje nenaplativa dugovanja od ko zna koliko milijardi po tom osnovu
 
Има и нас који би да живе традиционално ако се то може тако назвати. Мало животиње, мало земља. Знамо за боље али не у овом животу. Свесно се ради и нигде не жури. Па има се колико има, не интересује свакога непрегледно пространство кад нема ко да ради. И са чим.
 
Niko mi nije odgovorio da li je ,,alav" samo onaj koji radi puno zemlje ili i onaj koji je zaposlen pa mu ,,mala" (nedovoljna) plata i radi dodatno pololjopri redu ili još neki dodatni posao ?
I nisam čuvo gde je granica između malih i velikih, odnosno alavih i nealavih u poljoprivredi ?
Koliko sam ja razumeo da nije dobro imati ili kupovati mehaniaciju za poljoprivredu jer je to odlika akavosti ali je prava stvar imati savremene mašine, opremu i tehnologiju u firmi ili nisam dobro razumeo ?
I nisam dobio komentar na neravnopravnost jer hobista može u poljoprivredu ali ne može u firmu ?
Ne može gluplje izlaganje.Hobista u poljoprivredi ne može u firmu.Pa zar on već nije u firmi.Ja ovo nikako ne razumem.I tvrdim da ti imaš veće prihode nego ja sa svom penzijom od 48000,kravama i 11ha zemlje.
 
Moli boga da ti se na radnom mestu ne pojave hobisti. Sve što poželiš drugima, želi i sebi jer može da ti se vrati.
A kolio ja znam ta varijanta ne postoji, čak tvrdim da ne postoji. Znači da mi zakon brani da budem hobista u tvojoj firmi.
Ma neka se pojavi ko hoce, bas me briga, preziveo sam svasta u zivotu mnogo teske stvari tako da ta briga oko posla me bas ne tangira mnogo. Ko hoce da radi i zna nesto u zivotu da radi ima posla.
Opet ti ponavljam da tebe niko ne sprecava da se zaposlis, cini mi se da si iz kaca? Tu tek ima posla koliko hoces, ili ako si neki majstor tu je tek za ruke sav svet tvoj.
Bavi se i ti poljoprivredom popodne kao i mi ako mislis da ce ti biti bolje. Samo nemoj pisati ovde da smo mi hobisti kako nas nazivate problem svega...
 
Nazad
Vrh