Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Zato je liberalni kapitalizam i dalje najpravedniji ekonomski sistem. Kakve subvencije i kakvi bakraci . Evropa zbog svoje podsvjesne krvne veze sa komunizmom uvela to pomaganje u poslu , a i dalje Amerike koje to nemaju ,hrane planetu.
U Srbiji radikali na vlasti odredjuju kome treba dati subvencije , kome ne .🤣
Kako se moze stvoriti zdrav odrzivi biznis ako si zavisan od pomoci i ako jos uvjek postoji drzavna svojina zemlje ?
 
Kako se kupe cigare za 400-500 din tako može i hleb, mleko i ostalo.
Cigare su skupe zbog akcize, a ne zbog visoke cene duvana.
Kad se plati prava cena proizvoda, tada subvencije neće biti potrebne. Hoćeš pšenicu - nema problema - 35 dinara je. Ali tada hleb neće biti 60-70 dinara, nego će da zasvrbi sve kad kupuju.
Da li si čuo za SSP potpisan sa Evropom i još mnogo potpisa o ,,slobodnoj" trgovini sa Kinom i td. ?
Prvo sve to mora da se poništi, a da li može je druga stvar.
 
Ja sam već više puta ovde na forumu upozoravao na pisanja pojedinih hobista u fazonu da ih baš briga za nas jer oni imaju platu, a mi neka crknemo. Mislim da je tema bila protestna vožnja traktorima.
Posle tih komentara sam iskristalisao svoj iznuđeni stav na tu temu. A pre toga nisam ni razmišljao.
Nisam primetio da je bilo ko reagovao, a dotične sam odmah iz ignorisao.
Ovo je sada čista laž.Nikad nijedan hobista to nije izjavio.Ti koji pozivaš na proteste i ideš na njih sa takvim stavom odbijaš možda neke koji bi izašli.Na meti ćemo biti mi hobisti i naravno niko neće stati iza nas kao onomad.Uništavaće hobiste ali verovatno se zna da se mečka valja i pred vratima kao što si ti i tebi slični.Pričaš kako su bili ljudi sa malo zemlje na protestima a sad si zdušno protiv njih.Ako ne čitaš postove,neko će ti možda preneti a i pročitaće oni sa istim stavom,misleći da će na taj način (profesionalci ) dobiti više.Prvi će na udaru zajedno sa nama biti oni koji imaju nekog zaposlenog na gazdinstvu.
 
Kad bi se ovoliko energije i pokusaja trosilo oko dogovora za cijene arende kolko se pokusava i protestvuje oko subvencija dje bi bio kraj . I vise para i veca problematika za opstanak
 
To pada u vodu. Na sta bi licili ti sastanci i kakva bi bila organizacija na nivou regiona jer u sirem podruciju je jos teze izvesti i sastanke a pogotovo dogovore!
Kao prvo niko od onih koji nadju sebe u placanju vece arende nece se ni pojaviti na neke dogovore!
 
Kako 90 ili više % zaposlenih može (mora) da živi od plate ? Samo pitam, ništa lično.
Kad moras to je druga prica. Verovatno im deda nije ostavio ni u saksiju zemlje, ili imaju jako dobru platu pa zive od nje. I ja i supruga sa drzavnim fakuktetima imamo skromne plate pa moramo i zemlju da radimo da bi ziveli pristojno.
Znaci ostali smo na selu, ne punimo gradove, proizvodimo hranu radimo i povrce.
Ja znam da velikim to smeta jer bi oni da pokupe tu svu zemlju od nas 'malih", ali ne razumem zasto drzavi to smeta ako neko radi posle posla 20-30 kj dedovine???
 
Poslednja izmena:
Kad moras to je druga prica. Verovatno im deda nije ostavio ni u saksiju zemlje, ili imaju jako dobru platu pa zive od nje. I ja i supruga sa drzavnim fakuktetima imamo skromne plate pa moramo i zemlju da radimo da bi ziveli pristojno.
Znaci ostali smo na selu, ne punimo gradove, proizvodimo hranu radimo i povrce.
Ja znam da velikim to smeta jer bi oni da pokupe tu svu zemlju od nas 'malih", ali ne razumem zasto drzavi to smeta ako neko radi posle posla 20-30 kj dedovine???
Ja bih samo da živim kao ti, a ne mogu. Mislim na finansijski deo. Tačno je da si ti svaki dan 8 sati na poslu, a ja nisam.
 
Ja bih samo da živim kao ti, a ne mogu. Mislim na finansijski deo. Tačno je da si ti svaki dan 8 sati na poslu, a ja nisam.
Pa pazi, i ja u jesen kad svi idu kuci sa oranja u 15 h popodne ja tek onda idem da orem jer sam na poslu do 2. Nije ni taj finansijski deo toliki veliki koliko se radi, da sam negde na zapadu sa dva posla bi ziveo mnogo mnogo bolje. A ovde imas osudu kolega paora i drzave zbog toga sto radis, jbg ali je tako....
 
Nisam ja nista lose mislio. Samo na onu razliku - neko radi sto mora, a neko sto voli. Po tom postu to je ogromna razlika, mada ne iskljucuje jedan drugog.
Ima i kod mene i taj deo zato sto i volim pored svega zemlju i sve to, od malena pa udje pod kozu 😊 ali nisam hteo da zapostavim ni obrazovanje i faks jer imam malo zemlje ne moze se ziveti samo od toga. Ili moze ali veoma skromno 🙂
 
Pa pazi, i ja u jesen kad svi idu kuci sa oranja u 15 h popodne ja tek onda idem da orem jer sam na poslu do 2. Nije ni taj finansijski deo toliki veliki koliko se radi, da sam negde na zapadu sa dva posla bi ziveo mnogo mnogo bolje. A ovde imas osudu kolega paora i drzave zbog toga sto radis, jbg ali je tako....
Objasni kako neko da dođe u situaciju da živi samo od poljoprivrede (da obrađuje oko 100ha) ?
Mislim kada pređe u situaciju da radi više od 50ha, samim tim ne može da ide i na posao, a nemože da dostigne ni tih 100ha da bi živeo samo od poljoprivrede.
Da li je legitimna želja ? Ili takve treba satrti ?
Samo napiši izvodljivo rešenje.
 
Objasni kako neko da dođe u situaciju da živi samo od poljoprivrede (da obrađuje oko 100ha) ?
Mislim kada pređe u situaciju da radi više od 50ha, samim tim ne može da ide i na posao, a nemože da dostigne ni tih 100ha da bi živeo samo od poljoprivrede.
Da li je legitimna želja ? Ili takve treba satrti ?
Samo napiši izvodljivo rešenje.
Ne kazem ja da takve treba satrti, nigde to nisam napisao. Svako neka radi kako misli da treba. Nego vidim ogromnu teznju da se mali paori i hobisti, ljudi koji rade u firmi i zemlju, uniste od strane velikih paora zajedno sa drzavom. Takvih ima i kod mene u selu, i ceo atar kad bi im dali bilo bi im malo.
 
Nazad
Vrh