Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Stočari baš i nisu zadovoljni ali su prihvatili kako je većina odlučila...
Pred nama su sigurno protesti u skorije vreme... u vezi opstanka na ovim prostorima pa će se bar deo energije sačuvati za njih
 
Po meni ako se sagledaju sve tacke o kojima se razgovaralo stocari su ostvarili veci benefit, ali ne treba sad da gledamo u sitna crevca. Po recima ljudi koji su bili na razgovorima predsednik vlade Vucevic je preuzeo inicijativu oko dijaloga i Martinovica koji je sarlatan stavio u drugi plan. Na insistiranje udruzenja zakazace sastanak sa uljarima gde bi se razgovaralo o otkupnoj ceni suncokreta.
 
Koliko sam shvatio zakon(uredba) se menja u oktobru za ovih 17hilj za seme i onda se do kraja oktobra podnose zahtevi i na kraju oktobra krece isplata?

posto se ceka rebalans a rebalans ce biti po informacijama u avgustu-septembru

i opet koliko sam shvatio sve se svodi na to---obecali su
 
Koliko sam shvatio zakon(uredba) se menja u oktobru za ovih 17hilj za seme i onda se do kraja oktobra podnose zahtevi i na kraju oktobra krece isplata?

posto se ceka rebalans a rebalans ce biti po informacijama u avgustu-septembru

i opet koliko sam shvatio sve se svodi na to---obecali su
A staa je bio problem da se too potpise na jednom papiru ,2-3 reda obecanog i potpisi predsednika vlade ili koga vec iz vlasti????
Da se ima napismeno...
Zar pored tolike drzavne birokratije i sluzbenika nema ko da otkuca 2-3 reda na parce papira i da se parafira????
 
A staa je bio problem da se too potpise na jednom papiru ,2-3 reda obecanog i potpisi predsednika vlade ili koga vec iz vlasti????
Da se ima napismeno...
Zar pored tolike drzavne birokratije i sluzbenika nema ko da otkuca 2-3 reda na parce papira i da se parafira????
pa to i pitam da li je tako ili sve opet na REC sto bi se reklo
 
mislite da ako bi potpisali i pecatirali, da ne bi prekrsili?
imam ja jeftin most na prodaju ako ste zainteresovani, veoma povoljno! samo postavis kucicu i naplacujes putarinu, pozurite ima mnogo zainteresovanih!

 
To na sastanku su bile samo tacke razgovora i na kraju kakvog takvog dogovora. Ostalo je da se predstavnici udruzenja u toku popodneva i veceri konsultuju sa clanstvom i sinoc da se svi izjasne da li su za prihvatanje predlozenog ili za odbacivanje istih i izlazak na protest. Konacan odgovor svih udruzenja stigao je sinoc oko 22 casa tako da je prakticno tek sinoc kasno sve reseno i potpisivanje nekog papira nije bilo moguce.
 
dakle dogovor je da nema dogovora tj "obecali su"---kao i dogovor u Kisacu koji nije ispostovan

sada se na zemlji ne radi nista,ukoliko ovi prekrse dogovor u oktobru-ide se na proteste kada se seje repica,psenica i verovatno skidaju jos uvek bolji kukuruzi koji ce zbog vlage se vrsi kasnije

zanimljivo razmisljanje poljoprivrednika iz udruzenja
 
To na sastanku su bile samo tacke razgovora i na kraju kakvog takvog dogovora. Ostalo je da se predstavnici udruzenja u toku popodneva i veceri konsultuju sa clanstvom i sinoc da se svi izjasne da li su za prihvatanje predlozenog ili za odbacivanje istih i izlazak na protest. Konacan odgovor svih udruzenja stigao je sinoc oko 22 casa tako da je prakticno tek sinoc kasno sve reseno i potpisivanje nekog papira nije bilo moguce.
Pa sta je problem,valjda ste im rekli da morate da se konsultujete izmedju sebe i da cete im odgovoriti na ponudjenoo..
Sada imate odgovor da PRIHVATatee,i trazite satanak sa predsednikom vlade da to potpise...
Ne razumem staa je tuu problem ???
Ipak napismeno je drugacije od obecanog , imate na papiru od reci do reci sta su obecali,a ne posle da tumace kako hoce i izvrcuuu i vrdaju...
 
Postujem misljenja coveka jer vidi se da zna sta prica, ali...... Ne rece koliko traktora bi njegovo, a i sva ostala udruzenja uspeli da izvedu danas na ulice. Po mom misljenju manje nego na proslim. Manje nego na proslim jer je dosta ljudi na odmoru, dosta zazire iz zdravstvenih razloga zbog teskog vremena, a dosta njih je razocarano jer su prosli put izborili nesto, a okoristili se i SPAVACI koji protest nisu ni videli. Na kraju dobro je sto ce ispostovati odluku vecine udruzenja kao sto bi i nase postovalo drugaciju odluku. Vazno je odrzati jedinstvo za neke buduce razgovore. Imao bi neke sitne zamerke na estetiku pregovaraca, ali to sad ni malo nije vazno
 
totalno su u pravu!
a posle ovog sta su rekli da im je receno od strane ministra da li i dalje neko misli da ce ovi sici izborima sa vlasti?
Na sastanku ministar Martinovic gotovo da nije imao rec. Glavni za razgovor je bio predsednik vlade i predsednica skupstine. Ipak je to dalo neki teret razgovorima. Martinovic je bio za sitna podjebavanja i cini se da ga ni predsednik vlade ne smatra ozbiljnim faktorom. Bar smo mi tako obvesteni od nasih predstavnika koji su bili na sastanku.
 
totalno su u pravu!
a posle ovog sta su rekli da im je receno od strane ministra da li i dalje neko misli da ce ovi sici izborima sa vlasti?
hoce ali narod mora da prestane da bude glup

zasto sada na ponovljenim u bg-u iako su izasli savo,cuta i ove ostale nebitne izmisljene likove iz crtanog filma narod izadje i glasa za njih

samo da su svi ostali ispod cenzusa a da je zvalavi osvojio 95% glasova,malo bi drugaciji odjek bio u evropi jer se mi smatramo demokratskom zemljom
e onda bi on morao dati medije i eto ti odma ubrzo njegovog pada
ne bi mu ni 100 Hila pomoglo
 
Nikada ne treba bezuslovno bilo šta prihvatiti (što je i učinjeno).
Ja jesam da se prihvati ali uz neki uslov, bar neko vremensko pomeranje od bilo koliko dana (što je i učinjeno).
To je dobro zbog utiska i budućih razgovora i pregovora. Jedino što znamo da neće ispoštovati datume ali zbog toga nam ostaje pravo na protest (što je dobro).
Vlast se uplašila da se ne ujedine poljoprivrednici i ,,Jadar". A uplašilo su se jer ne znaju koliko ima puno kukavica među poljopri rednicima, a znaju da nisu upravu.
 
Saopstenje predstavnika udruženja poljoprivrednika iz Mačve
Preporičio bi odgledati do kraja
Tvrdim da je sve tako kako je rečeno. Baš zbog njihovog prezira prema nama sam izašao sa pregovora.
Svi političari, posebno onima u vlasti, njihovi poslušnici i drugosrbijanci (komunisti) preziru sve građane koji nisu u njihovoj grupi. Oni zaista misle da mi netreba da postojimo i oni se svih nas gade. Oni identično nas doživljavaju kao robovlasnici robove, identično. Smatraju da njima sve pripada, a nama ništa, zaista to misle. A mogli ste više puta videti i izjave kao što je bila izjava ćerke od onog što je vozio škodu na naplatnoj rampi (naravno ko je čuo i zapamtio).
 
Nazad
Vrh