Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A Uros ko Uros svaki put dize galamu pompezno najavljuje vesti a nista naročito.
Zanimljiv video Radoslava interesantno za gledati. Lepo opisano nase drustvo takvi smo kakvi smo kad bolje nemamo jebes ga jos malo nece biti ni takvi.
 
Opet pojeo vuk magarca. Izlazni račun sprečava prodaju od kuće na džak. 17000 subvencija ili nek je 8000kg po ha kukuruza po 25din od kuće što mu dođe 7,5din razlika trenutno ili 60000 din po ha.
Kako sam ove jeseni rasprodao oko 5 vagona žitarica od kuće subvencije mi ne izgleju više tako privlačno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Taj Djordje Grujic opet vaskrsnuo. 2022 se povukao sa protesta, novembra nije hteo da izadje, a sad odjednom pregovarac koji odlucuje. NAPS i Jovica Jaksic takodje iznenada vaskrsnuli tu je verovatno i onaj Grubanov. I pored svega mislim da asocijacija nije trebalo da izadje sa pregovora.
 
Poslednja izmena:
Taj Djordje Djuric opet vaskrsnuo. 2022 se povukao sa protesta, novembra nije hteo da izadje, a sad odjednom pregovarac koji tuma. NAPS i Jovica Jaksic takodje iznenada vaskrsnuli tu je verovatno i onaj Grubanov. I pored svega mislim da asocijacija nije trebalo da izadje sa pregovora.

Мислиш Ђорђе Грујић?
 
A Uros ko Uros svaki put dize galamu pompezno najavljuje vesti a nista naročito.
....

Иначе објашњење тог Ђорђа Грујића је нејасно по питању повезаних лица. Ако је неко обвезник ПДВ мислим да није правно лице. Правно лице постаје тек ако је регистрован у АПР.

Јесте да је овај Урошев прилог „прединформативног“ карактера и он је нагласио да нема ништа званично...али зашто некаква обавештења даје лице које нема везе са државни органима.

Влада може да донесе некакву уредбу али је питање да ли сме уредбом да среди да обвезник ПДВ као физичко лице нешто сме или не сме. Мислим, сме да донесе уредбу али је може оспорити неко као неуставну (било је одлука о неуставности уредби јер влада уредбом може да допринесе извршењу закона а не доношењем одлука које не постоје у закону).

Видећемо шта ће се дешавати у наредном времену.

А да ли најављује Урош ништа нарочито и то ће се видети...



ПС

"Појам предузетника

Члан 83.

Предузетник је пословно способно физичко лице које обавља делатност у циљу остваривања прихода и које је као такво регистровано у складу са законом о регистрацији.

Физичко лице уписано у посебан регистар, које обавља делатност слободне професије, уређену посебним прописом,сматра се предузетником у смислу овог закона ако је тим прописом то одређено.

Индивидуални пољопривредник није предузетник у смислу овог закона, осим ако посебним законом није другачије уређено."



Ово је из Закона о привредним друштвима (има тамо и шта су повезана лица). Можда ће то применити некако када измене неке законе по питању повезаних лица која се тичу пољопривредних газдинстава.
 
malo mi je to cudno da ako imas nesto izgradjeno na parceli da nemozes dobiti subvencije,,, moj komsija ima salas i sve ukupno je parcela 7 jutara, znaci zbog salasa nema subvencija??? A da ne pricam koliko sve ima takvih slucajeva jos.
 
Ima prava samo mora umanjiti površinu kojom je zasejana kultura na toj parceli za površinu tog objekta .. isto je i ako imaš bale, djubre, silazu,neko drvo ili recimo sumarak ti usao u deo parcele
 
Ili od države kad počnu da snimaju satelitom...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nije to zbog komsije, to je zbog Continentala da ne prijave jos i zemljiste za poljooprivredne subvencije u Kackom ataru 🤣
 
Odg: PROTESTNA VOŽNJA TRAKTORIMA

Sutra u 9 sati kod nas se organizuje protest ispred opštine u vezi poplavljenih njiva,slučajno sam saznao,nemam pojma ko je organizator.
Odg: PROTESTNA VOŽNJA TRAKTORIMA

Ja sam uz Vas ali samim protestom ništa nećemo dobiti,mirnim putem na žalost ne može ništa da se uradi :udri: :udri: :udri: :udri:

Sutra idem ispred opštine pa šta nam Bog da :ppozdrav:
Odg: PROTESTNA VOŽNJA TRAKTORIMA

Neka,neka polako smo pristavili čorbu i ne treba im dati da otvore oči,treba ih čačkati svugde i na svakom mestu a za to vreme se DOBRO organizovati za završni "protest" koji će po meni kulminirati na jesen e onda momci obucite po 3-je gaća.Ko ne razume shvatiće. :ppozdrav:

Odg: PROTESTNA VOŽNJA TRAKTORIMA

Jako bitna stvar su mediji,da se čuje šta želimo i samim tim se izborimo za podršku građana koji nisu direktno vezani za poljoprivredu i koja će nam itekako trebati jer će nam u završnici trebati kritična masa na koju policija ne sme udariti

Odg: PROTESTNA VOŽNJA TRAKTORIMA

Evo nekih detalja sa sastanka u opštini.Opština svim silama pokušava da NE proglasi vanredno stanje od poplavw-prema njihovim podacima je oko 5% prijavljeno za nadoknadu(mnogi nisu ni prijavili) ali prema našim podacima je 60% njiva pod vodom.Kada su tražili 5 predstavnika poljoprivrednika ja sam izašao-mi da rešimo pitanje vode bez ikakve ingerencije.Ne može se ljudi lepo sa njima,sve rade da dobiju na vremenu,atmosfera je u opštini usijana što je dobar znak za daljnje korake
 
Azdaja je samo ranjena a ne i obezglavljena i sada se sveti, svaki saatanak sa njom sve gori po poljoprivrednike. Niste zavrsili posao sad ce da vas ka.....mo i predstavnici sve gore uslove prihvataju.
 
Bogami ovi u nemackoj znaju kako se pravi protest i gde najvise pogadja Nemacku vladu,, 3000 traktora i 2000 kamiona u Berlinu blokirali puteve, vlast vec odustala od zakona za poreze a izgleda da ce i od ostalog da odustane.
Nema tu sta, kad blokiras puteve i nema mrdanja dok se ne ispune uslovi , odma vlast menja stav.
 
Azdaja je samo ranjena a ne i obezglavljena i sada se sveti, svaki saatanak sa njom sve gori po poljoprivrednike. Niste zavrsili posao sad ce da vas ka.....mo i predstavnici sve gore uslove prihvataju.
Popu..li smo ga cim su otisli na proteste,jedni iz Srbije rade za sebe sa jeftinim djubrivom a drug imaju blokadu pred kucom pa kao nemogu da izadju napole iz dvorista.Onaj jutuber je imao hitan medicinski slucaj bas kad se trebalo dogovarati proletos.Dva dana pred izbore oni dogovaraju nesto sa vladom?Namesteni smo od pocetka 2023. obećanje ludom radovanje,čini mi se da tako ide izreka!?Onomad smo imali lika sa magarcom a posle smo imali onog belog sto je preletavao,uvek nadju novu šemu da nam se smeju 8-)
 
Nazad
Vrh