Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Tamo nema hobi poljoprivrednika,samo profi.
Ne može se tamo raditi u firmi od 7 do 17h ,pa onda izlaziti sa posla svaki dan i (pritom primati punu platu) i baviti se zemljoradnom,tamo se zna ko šta radi.
Ova kriza je izazvana najviše prilivom Ukrajinskih izbeglica i izdvajanja iz budžeta za njih,a od njih nema neke velike koristi,tj.ni 10% nije u radnom odnosu,kako se zamišljalo,zatim prelazak na druge resurse nabavke što se tiče gasa...itd.
Mada oni to kao država već rešavaju polako.Ali ljudi jednostavno ne žele da se njima nešto oduzima i daje drugima koji to nisu zaslužili,i tu su potpuno u pravu.
Ko kaze da tamo nema hobi poljoprivrednika. Svakog meseca idem u Nemacku bar 2 puta, takav je posao da sam dosta I po selima sa njihovim ljudima. I tamo ima dosta njih kojii rade u firmi I pored toga se bave poljoprivredom.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Oni koji odu tamo sa takvim predubeđejem obično se vrate sa manje para nego što su otišli.
Oni koji su spremni da tamo rade kao ovde (vredni ljudi) mogu da računaju na bar normalan život.
 
Baš tako samo malo uređeniji sistem ,a nas će ubiti naša megalomanija.
Još bolji primer funkcionisanja manjih i srednjih gazdinstava je Austrija.
 
Ko kaze da tamo nema hobi poljoprivrednika. Svakog meseca idem u Nemacku bar 2 puta, takav je posao da sam dosta I po selima sa njihovim ljudima. I tamo ima dosta njih kojii rade u firmi I pored toga se bave poljoprivredom.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Da li ih i tamo zovu hobistima.
 
To samo kod nas ima profi i hobi.Na taj način su hobi onomad (na veliku inicijativu "profi"poljoprivrednika) ostali bez subvencija.Posle se neki pitaju-zašto je toliko nejedinstvo a odgovor je već godinama tu.Ne znam što se profesionalci ne pozapošljavaju kad je hobistima bolje.Ali kolo sreće se okreće.
 
Колега ветеринар из моје фирме био пре неку годину у обиласку неких фарми на западу и каже да има тамо доста "обичних" фарми и да није све тамо "свемирска" технологија.
 
Наравно да има обичних фарми, ко замишља производњу све на дугме ала ће се разочарати. Има и овде покушаја па онда онај радник ради 12 сати да све постигне. Тако неколико месеци и ајде следећи.
 
Nazad
Vrh