Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ne idu mozda svi na iste pregovore, znamo da se ranije desavalo da neka udruzenja imaju jedan termin pregovora a neka druga drugi termin.. Ne secam se sad imena ko-gde-sta ali znam da se desavalo i to sad u poslednjih godinu dana..
 
Kako sam primetio na ovim snimcima iz Nemačke, jeste da sum sve noviji traktori, ali su zato svi sređeni i oprani da ih je milina gledati.
Ali mi je zapalo za oko i jedan od uslova koji traže. A to je da traže da se ne ukine porez na traktore i mašine. Jer su im to oruđa za rad a ne kao kola za švrćkanje i pokazivanje običnih građana.
Eto možemo se i mi ugledati na njih i predložiti novoj vladi da se i to uvede kod nas. Pa neka i na taj način pomogne poljoprivrednicima.
Nisu to neke velike količine koje bi se godišnje kupovale pa da se zbog tog novca smanji budžet.
 
Ne idu mozda svi na iste pregovore, znamo da se ranije desavalo da neka udruzenja imaju jedan termin pregovora a neka druga drugi termin.. Ne secam se sad imena ko-gde-sta ali znam da se desavalo i to sad u poslednjih godinu dana..

Удружења су независна у свом деловању и то није проблем. Проблем је што земљорадници немају савез (али не а једним човеком који их представља...и када кажем земљорадници, мислим на све који обрађују земљу или се баве сличним послом)

Тако да у некакав савез тих удружења не би ваљало да буду они који нису део тога...нпр пчелари. А пчелари су били на састанку пољопривредних удружења 26.12.2023. колико су они меродавни да уређују питања ратарства то је питање...а исто је питање да ли би били „гуја у недрима“ јер подржавају власт. Али успут и друге који су део „проџекта“ власти:

Predsednik PČELARA ŠTITI TROVAČA PČELA RIO TINTO

https://www.agroinfo.rs/pcelarstvo/predcednik-pcelara-stiti-trovaca-pcela-rio-tinto-6042

Па су тако и за пољопривредну комору где би били виђени чланови и вршили јак утицај на рад коморе (и постављали неке услове):

САСТАНАК СА ПРЕМИЈЕРКОМ И МИНИСТАРКОМ ПОЉОПРИВРЕДЕ*

https://spos.info/sastanak-sa-premijerkom-i-ministarkom-poljoprivrede/

А колико видим на сутрашњем састану су пољопривредници против те коморе:

„Formiranje komore je predložila Brnabić sa obrazloženjem da tako mogu da se objedine interesi velikog broja udruženja poljoprivrednih proizvođača, a Matković smatra da bi se na taj način ugušili interesi i rad udruženja jer će država postaviti podobne ljude da upravljaju komorom, pa bi oni donosili odluke po instrukcijama vlasti.“

https://n1info.rs/biznis/vlada-i-poljoprivrednici-11-januara-o-problemima-u-vezi-sa-upisom-parcela/







*Малко ми је овај наслов нападно интиман. Требало би да буде састанак са представницима власти а можда су нешто договарали на „маргинама“ тог састанка. Али то су ипак стари другари...

ANA BRNABIĆ, OSVEDOČENI PRIJATELJ PČELARSTVA, NOVA JE PREDSEDNICA VLADE SRBIJE

https://spos.info/ana-brnabic-osvedoceni-prijatelj-pcelarstva-nova-je-predsednica-vlade-srbije/

АНА БРНАБИЋ ПО ЧЕТВРТИ ПУТ У ПОГОНУ „НАШ МЕД“

https://spos.info/ana-brnabic-po-cetvrti-put-u-pogonu-nas-med/

PREDSEDNICA VLADE ANA BRNABIĆ ISPUNILA OBEĆANJE! (И путеви се граде за пословне партнере)

https://spos.info/predsednica-vlade-ana-brnabic-ispunila-obecanje/



ПС

Тако да не треба да се бавите поделама или „били су неки“ на састанку. Гледајте да се уједините док вам нису направили неку организацију која вас неће пуно тога питати.
 
Kako sam primetio na ovim snimcima iz Nemačke, jeste da sum sve noviji traktori, ali su zato svi sređeni i oprani da ih je milina gledati.
Ali mi je zapalo za oko i jedan od uslova koji traže. A to je da traže da se ne ukine porez na traktore i mašine. Jer su im to oruđa za rad a ne kao kola za švrćkanje i pokazivanje običnih građana.
Eto možemo se i mi ugledati na njih i predložiti novoj vladi da se i to uvede kod nas. Pa neka i na taj način pomogne poljoprivrednicima.
Nisu to neke velike količine koje bi se godišnje kupovale pa da se zbog tog novca smanji budžet.
Da se ne ukine ili da se ukine?

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da kod njih se postuje sloboda kretanja, da kod njih ne odustaju udruzenja zbog djubriva, da kod njih nema podele profi i hobi, da kod njih se nezali 50litra nafte itditd

Da kod njih se postuje sloboda kretanja, da kod njih ne odustaju udruzenja zbog djubriva, da kod njih nema podele profi i hobi, da kod njih se nezali 50litra nafte itd itd
Tamo nema hobi poljoprivrednika,samo profi.
Ne može se tamo raditi u firmi od 7 do 17h ,pa onda izlaziti sa posla svaki dan i (pritom primati punu platu) i baviti se zemljoradnom,tamo se zna ko šta radi.
Ova kriza je izazvana najviše prilivom Ukrajinskih izbeglica i izdvajanja iz budžeta za njih,a od njih nema neke velike koristi,tj.ni 10% nije u radnom odnosu,kako se zamišljalo,zatim prelazak na druge resurse nabavke što se tiče gasa...itd.
Mada oni to kao država već rešavaju polako.Ali ljudi jednostavno ne žele da se njima nešto oduzima i daje drugima koji to nisu zaslužili,i tu su potpuno u pravu.
 
 
Kod nas kad bi drzava oslobodila od PDV-a poljo mehanizaciju odmah bi cene otisle gore za tu razliku.. Isti klinac..
Drasticno je poskupela mehanizacija i sa subvencijama kad je krenulo...
Neko je izjavio, cini mi se Radoslav, da nas seljake drzava vidi kao jednu kravu muzaru, ja bih tu dodao i trgovce, njihove zarade su neverovatne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tamo nema hobi poljoprivrednika,samo profi.
Ne može se tamo raditi u firmi od 7 do 17h ,pa onda izlaziti sa posla svaki dan i (pritom primati punu platu) i baviti se zemljoradnom,tamo se zna ko šta radi.
Ova kriza je izazvana najviše prilivom Ukrajinskih izbeglica i izdvajanja iz budžeta za njih,a od njih nema neke velike koristi,tj.ni 10% nije u radnom odnosu,kako se zamišljalo,zatim prelazak na druge resurse nabavke što se tiče gasa...itd.
Mada oni to kao država već rešavaju polako.Ali ljudi jednostavno ne žele da se njima nešto oduzima i daje drugima koji to nisu zaslužili,i tu su potpuno u pravu.
A jeli moze da se ne izlazi recimo sa posla nego posle dva ide se u drugu smenu na njivu, pa onda vikendom i nocu da se zavrsi. Nece niko danas da ti da platu a da ne ides na posao....
 
Kod nas kad bi drzava oslobodila od PDV-a poljo mehanizaciju odmah bi cene otisle gore za tu razliku.. Isti klinac..
Gde ti živiš.....
Pa već sada minimum 50% mašina može da se kupi bez PDV-a.... Prodavci to najviše i vole....
Nikada oni to neće osloboditi.... Ogromana lova uzmu ti je legalno, a ne rade ništa...
 
Nazad
Vrh