Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I sta im moze? Da im duvaju! Najlakse moze se braniti time da za sve placa usluge, ne treba mu apsolutno nista od mehanizacije u dvoristu!
Druga stvar naj jasnija stvar, hoces da radis zemlju pod uslovima zakupodavca, hoces, ako neces oduvek je bilo drugih koji prihvataju svakakve uslove i ti mozez gledati kako drugi radi i ziveti u nadi da ce ih djavo odneti!
Daj račune od usluga.....
Nemam radio mi Šaja na crno, pa najebe i Šaja što nije platio porez na ostvarenu dobit......
Ima načina, rešiće se sve samo da se zaukaju. Nesumnjam.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pojedini ce jedva docekati da krenu prijavljivati komsije sto rade usluge. Samo da komsija propadne cak i po cenu da i njemu bude gore. Ljubomoran i zavidan narod smo nema dalje.
 
A napola, nekad se zemlja davala na pola, on zemlju ti usluge i dele troskove i prihod...
 
Daj račune od usluga.....
Nemam radio mi Šaja na crno, pa najebe i Šaja što nije platio porez na ostvarenu dobit......
Ima načina, rešiće se sve samo da se zaukaju. Nesumnjam.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
A, šta ako ja kažem da mi je usluge radio caco.Hoce li caco tad najebati mada nije radio.Kome će inspekcija da veruje na reč?
 
Predlazem da ponovo protestujvumo sve dok nam neuvedu obavezan PDV i obavezno sertifikaciju za koristenje prskalice!
Dosada smo dobili sve kontra od zahteva,pa da se barem izvucemo iz buducih nameta! 8-)
 
Pa o tome se i radi, kao namera nam je da napravimo pravnu drzavu ali samo tamo gde vas mozemo k…ti, pa je neko lud onda ako mu im ne dozvoli da ih nasamari!
Dok ne smisle ili ne primene prave zakone i uredbe po svim tackama do tada svako ko je sposoban naci ce im vrline i rupe u tim njihovim pisljivim uredbama!
 
Ima i kontra primera. Oni koji su sejali psenicu sa tavana sada su zagovornici da racuni za sertifikovano seme ne budu uslov za subvenciju.
 
Ako stvarno bude subvencije 300 e mi sami cemo da izginemo oko arende platicemo toliko da ovu sto izdaju arendu nece morati da traze subvencije i da se zajebavaju sa tim, mozda bude neki alavi al retko, na samo pominjanje 300 e cujem kalkulišu i 500 e po jutru lagano tako da bez veze raspravljamo.
 
Ima i kontra primera. Oni koji su sejali psenicu sa tavana sada su zagovornici da racuni za sertifikovano seme ne budu uslov za subvenciju.
Pa 90% je sejalo sa tavana.Nego nas zajebavaju.Mogli su ubaciti seme kukuruza,suncokreta i dodati špekcije i đubrivo da bi se dostigla ta suma.I gorivo nije podeljeno pravilno.Ne mogu ratari da dobiju isto kao stočari.Ali sada će slediti ono standardno što nam se do sada prebacivalo.
 
Плата хирурга у Србији је 130000 динара то значи да ратар са90 хектара добије од државе више него два хирурга а то људи реално није нормално да се нелажемо питање шта ће од овога испасти ја исто узимам субвенције да ме неузмете погрешно
 
Pa 90% je sejalo sa tavana.Nego nas zajebavaju.Mogli su ubaciti seme kukuruza,suncokreta i dodati špekcije i đubrivo da bi se dostigla ta suma.I gorivo nije podeljeno pravilno.Ne mogu ratari da dobiju isto kao stočari.Ali sada će slediti ono standardno što nam se do sada prebacivalo.
Seme suncokreta i kukuruza ce ici na povrsine koje budu prijavljene pod tim kulturama. Za dalje necu da komentarisem, Mislim da su stocari dobro stimulisani, ali da se sa tim merama zakasnilo.
 
Seme suncokreta i kukuruza neće pokriti sumu od 17000.
Što se stočara tiče (govedarstva) je sada veći problem otkup mleka.U Kikindi će se uskoro zatvoriti otkupno mesto.Koliko sam obavešten u nekim mestima su mlekare otkazale otkup.Kako se to desi i mi zatvaramo.Deca se lepo pozapošljavaju i priči dolazi kraj.Cenu su sad podigli sa 40 na 44.Nama treba cena mleka koju nećemo obiti jer je očigledno da im stočarstvo nije prioritet koliko pričaju.
 
Nazad
Vrh