Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Да ли у некој другој држави може да постоје више регистрованих газдинстава на једном фактичком газдинству? Ево имамо колеге из Хрватске, Словеније, Српске— да ли тамо отац и син или супруг и супруга који заједно и живе и раде имају засебно регистровано газдинство.

Будимо реални, користили смо само рупу у прописима због неке погодности коју смо због тога добијали.
Da li je u nekoj drugoj državi postoji ograničenje do 100 hektara?Budimo realni.
 
Ubedjen sam da oni ne žele nikoga da zaštite od poljoprivrednika. A biće nam kako mi hoćemo. Samo teško može pasti cena zakupa, zemlje na večito.
Cena na večito neće pasti jer je ne kupuju poljoprivrednici. Ili bar ne od para napravljenih iz poljoprivrede...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nemoj biti siguran,
prošle godine niko ni da čuje ispod 8000€/kj i trgovalo se po toj ceni. (A trazili su i 10.000)
a ove se trgovalo po 7000, sada nude i po 6000-6500

Ja sam vratio nesto malo zakupa jer je covek hteo da digne sa 250 na 300€/kj i trazio dve godine unapred (bez subvencija)
(a radi se i o posebnom čoveku 😏)
Posto u zadnje vreme mi u selu manje skačemo jedni na druge, sada taj covek radi sam svoju njivu, bez ijedne masine, ne znajuci da su i cene usluga malo drugačije.

Treba biti oprezan u ovakvim godinama.
 
Poslednja izmena:
Samo polako sve će oni to rešiti kada dođe vreme.... Pa, ne mogu da izlome noge baš svima od jednom, ide mnogo lakše kada krckaju po malo, ali češće....
Čim se promeni zakon o poljoprivrednom zemljištu o kojem se već pričalo (gde vlasniku zemljišta koji je ne obrađuje neće biti interesantno da je poseduje, jer će imati 5x veći porez od onoga ko je obrađuje) cena zemlje će otići drastično dole.... Svuda oko nas je cena dosta manja.... To što su kod nas plaćali 20-22,5k € jutro.... To retko gde ima... Čim odeš malo dalje cena je već pala i to drastično. Da za 20k možeš kupiti skoro već 3-4kj negde i 5kj lošije zemlje.... Eto primer susedno selo. Trguju međusobno neće da prodaju drugim (verama i ako im nude 2x više para) a cena 1kj je već 2-3x manja nego kod nas... Čim odeš još malo dalje priča je još drugačija....

Pošto je odvodnjavanje "ukinuto" vrlo verovatno će biti da će cena poreza za 2024-tu godinu biti lepo podignutaaaaa....
 
Samo polako sve će oni to rešiti kada dođe vreme.... Pa, ne mogu da izlome noge baš svima od jednom, ide mnogo lakše kada krckaju po malo, ali češće....
Čim se promeni zakon o poljoprivrednom zemljištu o kojem se već pričalo (gde vlasniku zemljišta koji je ne obrađuje neće biti interesantno da je poseduje, jer će imati 5x veći porez od onoga ko je obrađuje) cena zemlje će otići drastično dole.... Svuda oko nas je cena dosta manja.... To što su kod nas plaćali 20-22,5k € jutro.... To retko gde ima... Čim odeš malo dalje cena je već pala i to drastično. Da za 20k možeš kupiti skoro već 3-4kj negde i 5kj lošije zemlje.... Eto primer susedno selo. Trguju međusobno neće da prodaju drugim (verama i ako im nude 2x više para) a cena 1kj je već 2-3x manja nego kod nas... Čim odeš još malo dalje priča je još drugačija....

Pošto je odvodnjavanje "ukinuto" vrlo verovatno će biti da će cena poreza za 2024-tu godinu biti lepo podignutaaaaa....
taj porez( kod nas nece biti bar jos 20godina a ako ga uvedu smatraj da ce od srbije ostati bg

podignu porez-ukinu odvodnjavanje i sve opet isto
poljoprivrednik koji protestuje zadovoljan i nece da dira vlast
 
to je tek sad uvedeno u danskoj,znas ti gde smo mi od danske

bila danas ministarka na prvoj

3puta ponovila da ce subvencije ici samo onom ko radi i da se spreme ugovori o zakupu ako vec nisu



zanimljivo da je to ovde bila jedna od ozbiljnih tema i rasprava koja se gurala non stop
 
Šta se dešava ako onaj što izdaje ne da ugovor a pravilnik kaže da subvencije dobija onaj što obrađuje zemljište?
 
A sta se desava sa onim koji imaju otvoreno gazdinstvo a dali su zemlju u zakup? Ko ce da im ukida subvencije? Niko i nikad. Jos ako im vodi racuna zakupoprimac o racunu, odnosno uz dogovor mu prebaci nesto tona robe na njegovo ime i na njegovom racunu!
Pricaju budalastine o tome kako subvencije idu iskljucivo onima koji obradjuju zemlju!
 
Сада ми човек прича код њих почели да пријављују једни друге ко даје земљу у закуп и задржава субвенције. Изгледа да удба поново ради. 🤔
 
@Peet Ako hoce, a izgleda da hoce, mogu da nadju jos nacina kako da udju u trag da li neko obradjuje zemlju ili je daje u zakup, i onda na kraju ako nisu sigurni moze polj. inspekcija da dodje u kontorlu gazdistva
 
I sta im moze? Da im duvaju! Najlakse moze se braniti time da za sve placa usluge, ne treba mu apsolutno nista od mehanizacije u dvoristu!
Druga stvar naj jasnija stvar, hoces da radis zemlju pod uslovima zakupodavca, hoces, ako neces oduvek je bilo drugih koji prihvataju svakakve uslove i ti mozez gledati kako drugi radi i ziveti u nadi da ce ih djavo odneti!
 
Poslednja izmena:
Jedan od glavnih razloga što se puno pare ulažu i vrte oko poljoprivrede je i taj što tu još ima dosta prostora za rad na crno-sivo. Sistem nije toliko dobro izgrađen da žmože sve to da iskontroliše i sankcioniše.
 
..... Najlakse moze se braniti time da za sve placa usluge, ne treba mu apsolutno nista od mehanizacije u dvorištu.....
To je možda i najgora opcija.... Hajde da vidimo ko ti radi usluge? Radi Pera...? Da vidimo jel Pera plaća državi tih 20%.... Niko se neće prihvatiti da kaže da mu radi usluge....
 
Nazad
Vrh