Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Да ли у некој другој држави може да постоје више регистрованих газдинстава на једном фактичком газдинству? Ево имамо колеге из Хрватске, Словеније, Српске— да ли тамо отац и син или супруг и супруга који заједно и живе и раде имају засебно регистровано газдинство.

Будимо реални, користили смо само рупу у прописима због неке погодности коју смо због тога добијали.
 
Да ли у некој другој држави може да постоје више регистрованих газдинстава на једном фактичком газдинству? Ево имамо колеге из Хрватске, Словеније, Српске— да ли тамо отац и син или супруг и супруга који заједно и живе и раде имају засебно регистровано газдинство.

Будимо реални, користили смо само рупу у прописима због неке погодности коју смо због тога добијали.
zato ce sada to novim pravilnikom da se ispravi ta rupa u zakonu i sve ono sto je nekada bilo normalno da se poljoprivreda obavlja u zajednici i od cega su ljudi mogli da prezive sada ce svako biti na posebnoj adresi,baba verovatno dok je ziv u SRB a naslednici u D... dolazice se po potrebi kada su izbori...
 
Kako da počiste?Supruga i ja imamo svako svoje gazdinstvo ,oba u PDV,oba plaćaju PiO i Svako ima svoju zemlju na svom u zakupu od različitih zakupodavaca.
Ako hoće da ugase jedno mogu slobodno samo ne vidim šta dobijaju.
Ma njima to nije važno za 1 godinu.
Ali ako nešto smisle, i da im odgovara manji broj gazdonstava, ili vracanje na 20 ha, eto im koristi. I još jedna korist, manje gazdinstava, manje zahteva, manje vremena za obradu predmeta, i eventualno manje zahteva za potencijalne povracaje na mehanizaciju. Jedno od gazdinatqva ti je recimo na mlade poljoprivrednike, i to ti poniste ujedinjenjem gazdinstva.

Ko sa njima se može boriti.
 
Da, jedino se gubi benifit kod bodovanja za konkurse.Ostalo ne vidim gubitak.
Ja mislim da oni ciljaju ona gazdinstav koja ne rade zemlju a uzimaju subvenciju ali ajde da sačekamo nešto zvanično.
S druge strane ima priča da neće moči penzioneri imati gazdinstvo,realno oni su najviše dali zemlju u zakup a zadržali ga na gazdinstvu.Kako to dokazati?Druga priča je da su na spisku zaposleni,ima i njih određen broj .Ukidanjem gazdinstva njima još bi jedan broj RPG-ova eliminisali.
Treća najbolnija tačka su gazdinstva u domaćinstvu koja su fiktivna i služe da gazdinstvo u PDV ne pretera sa dobiti.
Jednim potezom mogu sve da reše a to je da sva RPG ubace u pdv i da ne postoje gazdinstva koja nisu u pdv.
Tim potezom bi eliminisali sve ove koji su dali zemlju u zakup a zadržali zemlju u registru. Tada se otvora najbolnija tačka šta da rade mala i staračka gazdinstva kojih relno ima još jako puno i nerealno je da budu u PDV-u.
Kako god okrenemo jedno je sigurno da svi u paketu ima da osetimo te promene bez izuzetaka,mali,veliki,hobi,profi....
 
Ubedjen sam da oni ne žele nikoga da zaštite od poljoprivrednika. A biće nam kako mi hoćemo. Samo teško može pasti cena zakupa, zemlje na večito.
 
Да ли у некој другој држави може да постоје више регистрованих газдинстава на једном фактичком газдинству? Ево имамо колеге из Хрватске, Словеније, Српске— да ли тамо отац и син или супруг и супруга који заједно и живе и раде имају засебно регистровано газдинство.

Будимо реални, користили смо само рупу у прописима због неке погодности коју смо због тога добијали.
Koliko godina je to bilo u opticaju.
 
Ljudi pišete da izvinite koješta.
Niti je bilo šta konkretno najavljeno, objavljeno, niti ta priča ima smisla.

Kao da na jednoj adresi formalno ne može stanovati i više različitih porodica koje ne moraju biti čak ni u srodstvu.
Ako je moguće prijaviti prebivalište bez ograničenja u smislu na jednoj adresi isključivo srodnici ili slično, zašto ne bi moglo postojati više gazdinstava.

Po meni baš nepotrebna u prazna diskusija
 
Dobro sto se lupeta na veliko i daje se povod i neke ideje maloumnicima da nas karaju na svakakvi nacin jer navodno do sad nisu nam trpali dovoljno sranja u nas posao!
Ali neka, neka, da se smiri malo situacija oko ovih izbora, jer sigurno nece nikakva pozitiva izaci iz svega ovoga pa nakon toga pocinje nova era urusavanja naseg posla.
Ko samo pomisli na cinjenicu da ce ovi povecavati neka davanja sa prekjucerasnjih 4000 din na 40000 din po ha a da pri tom nece kozu skinuti sa nas, odnosno ne platis na mostu ali zato cu te odrati na cupriji, taj jos uvek nije bistar i ne zna s kim ima posla!
 
Ja mislim da ce godina 2024 istina izaci na videlo... Da li drzava stvarno hoce da pomogne poljoprivredniku ili nece!
 
Nazad
Vrh