Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Za vreme Tita se kupovalo kešom, i sve se kupovalo novo.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Zavrseni pregovori, opet nista nije potpisano. Mislim da obe strane nesto zakeraju. Cudi me da se gorivo vise ne pominje.
 
Zavrseni pregovori, opet nista nije potpisano. Mislim da obe strane nesto zakeraju. Cudi me da se gorivo vise ne pominje.
o gorivu imas u temi Cena goriva
neko je postavio,to je dogovoreno 100l do 100h


nego ovo u vezi dodatnih 17k,citajuci tekst dolazi se do tumacenja da ce to biti samo za psenicu

iz teksta

--------Dalje se dodaje i da je bolji i kvalitet proizvoda uz upotrebu deklarisanog semena.

Izvor Danasa ukazuje da je tu nastao problem, zbog toga što će dodatnih 18.000 dinara subvencije po hektaru moći da dobiju samo oni koji koriste sertifikovano seme pšenice.--------
 
Pa gorivo je rešeno, izglasano. Izašlo je čak i u službenom glasniku, tako da je to to. Ne? Ispravite me ako grešim....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da se to lako resiti: za psenicu (umesto semena ove godine) vestak i to je to. Ko hoce naci ce nacin… ko ne…

Pise i za soju (hemija), a nisam pregovarac nego me preduhitri kolega (t.j. napisano je - logicno).
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na nekog novog pravilnika, ne postoji, kao sto ni danas skoro da nista nije definisano na pregovorima
"Novi pravilnik o registraciji poljoprivrednih gazdinstava uvodi stroge kriterijume za povezana gazdinstva, pa je potrebno da svako ko ima dva i više gazdinstava dobro prouči pravilnik, kako ne bi bilo problema"

Ovo su napisali iz Udruzenja odgajivaca
gobeda C Srbije.
Znaci ima nesto novo...
 

У овом тексту је постављена брошура са данашњег састанка, ја сам је пребацио у слике да бих могао да окачим овде:


У четвртом слајду су планирани износи подстицаја у 2024. Колико видим, планирано је повећање постицаја за тов: бикова на 22.000, свиња на 1.500, и јагњади и јаради на 3.000. Остало изгледа исто. Такође се поново спомињу женска телад али сада је износ 50.000.

У петом слајду се спомињу подстицаји за нове машине (исто 800.000).


У последњем пасусу је цитат Јованова из кога се наслућује да ће моћи рачун за семе пшенице из ове године:

„Sastanak se završio i dalje smo nezadovoljni, pšenica i soja su ostale nedorečene i tu nećemo ostvariti subvencije od 17.000, nije moglo da se dođe do kompromisa, predlagali smo da se ubace đubrivo ili hemija, rečeno nam je samo deklarisano seme. Ljudi koji su posejali pšenicu sa račnunom moći će da potražuju to“, rekao je Jovan Jovanov iz udruženja Složni Pidikanci.

"Novi pravilnik o registraciji poljoprivrednih gazdinstava uvodi stroge kriterijume za povezana gazdinstva, pa je potrebno da svako ko ima dva i više gazdinstava dobro prouči pravilnik, kako ne bi bilo problema"

Ovo su napisali iz Udruzenja odgajivaca
gobeda C Srbije.
Znaci ima nesto novo...

У тренутно важећем Правилнику нема овога, ни после измена од пре две недеље. Можда је спремљена нека измена која ће тек да ступи на снагу.

А на крају овог текста се каже да се до 29. контактира Министарство ако неко није добио субвенције из ове године јер је то крајњи рок.
 
"Novi pravilnik o registraciji poljoprivrednih gazdinstava uvodi stroge kriterijume za povezana gazdinstva, pa je potrebno da svako ko ima dva i više gazdinstava dobro prouči pravilnik, kako ne bi bilo problema"

Ovo su napisali iz Udruzenja odgajivaca
gobeda C Srbije.
Znaci ima nesto novo...

...
У тренутно важећем Правилнику нема овога, ни после измена од пре две недеље. Можда је спремљена нека измена која ће тек да ступи на снагу.

А на крају овог текста се каже да се до 29. контактира Министарство ако неко није добио субвенције из ове године јер је то крајњи рок.

Да ли ће по овом питању да тумаче шта је домаћинство и члан домаћинстава а тиме и пољопривредног газдинства, видеће се. Такође ће можда гледати и дуге законе...нпр закон о породици, законе који уређују порез итд...али кажем, видећемо како одређују повезана лица по питању пољопривредног газдинства.

А можда ураде нову измену правилника и јасно одреде.

Značenje izraza (из закона)

Član 2

12) porodično poljoprivredno gazdinstvo jeste poljoprivredno gazdinstvo na kojem fizičko lice - poljoprivrednik zajedno sa članovima svog domaćinstva (bez obzira na srodstvo) obavlja poljoprivrednu proizvodnju, odnosno obavlja preradu poljoprivrednih proizvoda, odnosno obavlja druge nepoljoprivredne aktivnosti (ruralni turizam, stari zanati i sl.);


Posebni uslovi upisa porodičnog poljoprivrednog gazdinstava (из правилника)

Član 7

Član porodičnog poljoprivrednog domaćinstva jeste punoletni član istog domaćinstva, odnosno fizičko lice koje je prijavljeno na istoj adresi prebivališta kao i nosilac porodičnog poljoprivrednog gazdinstva, koje se stalno ili povremeno bavi radom na gazdinstvu i koji se upisuje u Registar kao član porodičnog poljoprivrednog gazdinstva na osnovu izjave da je član porodičnog poljoprivrednog gazdinstva, odnosno maloletni član istog domaćinstva na osnovu izjave roditelja, odnosno zakonskog staratelja.
 
Али то није ново, то важи још од марта. И не личи на ово што је речено у цитату („uvodi stroge kriterijume za povezana gazdinstva“). Не видим никакво ограничење у тренутном Правилнику, једино да индиректно тврде да су при регистрацији достављени нетачни подаци а што ти кажеш узму у обзир шта је исто домаћинство из других прописа. Али опет кажем то није ново.
 
Али то није ново, то важи још од марта. И не личи на ово што је речено у цитату („uvodi stroge kriterijume za povezana gazdinstva“). Не видим никакво ограничење у тренутном Правилнику, једино да индиректно тврде да су при регистрацији достављени нетачни подаци а што ти кажеш узму у обзир шта је исто домаћинство из других прописа. Али опет кажем то није ново.

Ја и не кажем да је ново него само некакво доследније тумачење правилника... а има основа у постојећем правилнику и закону (или законима).



ПС

Да ли је праведније...можда. Ако неко домаћинство обрађује нпр 350 хектара и то подели на 5 газдинстава на истој адреси. Тако добије субвенције за додатих 250 хектара. А неко ко пријави једно газдинство и ради нпр 150 хектара и пријави по стварном стању а не са неком „унутрашњом прерасподелом“ он добије подстицаје за 100 хектара.

А при томе порезе и доприносе нпр. плаћа само глава породице. Ако су на истој адреси одељени отац и деца и свако је порески обвезник (и плаћа доприносе друштву на основу којих остварује нека права) то је вероватно друга ствар – то су посебна домаћинства и породице.

Али, кажем, на држави је да утврди критеријуме који су праведни за све.

Моја жена има пријављено газдинство* (пчеле). Син исто. Али син плаћа своје „рачуне“ и није члан мог домаћинства. Он има стан и плаћа доприносе држави.



*С тим да ја никада нисам користио субвенције...јавно дао реч да нећу и одржао реч..али то нема везе с правилницима и законима:haha:...осим да нисмо никакву „рупу у закону“ злоупотребили. Или бар искористили нешто што делује сумњиво.
 
Nazad
Vrh