Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Dođi, obuci se dobro, ponesi ismeh, hrane i pića ima. Veruj mi da mi prija druženje. Ne moraš ići u blokade. Videćeš koliko nas picija voli, za šefove nisam siguran.
 
Samo par reci oko protesta.
Neka slicna situacija je bila na prethodnom protestu. MNOGI koji danas protestuju nisu bili aktivni na proslim .To mnogo govori.
 
Pa na ancionalnim televizijama svi pricaju strajk postara je prekinut pocela posta da radi normalno a u stvarnosti je malo drugacije.
Sto bi bilo drugacije i za protest poljoprivrednika.
Drugacije bi bilo, mozda da danas kada se beogradjani vracaju doma se blokiraju izlazi iz BGa i tako ljudi ostanu u guzvi i mzoda bi se onda malo mozda malo prosvestili.
Vidim upadali u prostorije Dexpresa i njih okrivljuju za strajk, koga li ce da okrive u ponedeljak za protest poljoprivrednika Djilasa, Pajtica, Solaka?
dezinformacije.
strajk postara se siri i sve su istrajniji. imaju dobru procenu odgovara im zatezanje.
jer ko ce da podeli penzije po selima? i ko ce da deli pozive za glasanje?
 
Да али ови на шалтерима се покондирили знам супруга ми ради у Пошти сад је отишла да отвори боловање да не би радила јер колегинице раде.
 
Puna podrška za sve Vas koji ste na protestima.
Znam da Vam ovako preko interneta to ne znači ništa.
Mi smo letos ovde zbog loše cene maline blokirali put prema Kopaoniku, a bilo nas je jedva dvadesetak.
Sad smo probali da se organizujemo, i da Vam damo podršku, jedva je 5 ljudi pristalo, tako da ćemo teško
uraditi bilo šta.
Treba da bude sramota svakoga ko neće da izađe na proteste, ali će jedva dočekati da podigne novac sa računa i iskoristi benefite koje Vi uspete protestima da ostvarite.
Toliko od mene.
Pozdrav sa trenutno suncem okupane planine.
🍺🍺
 
Drsole pošto vidim da si iz mog kraja imam jedno pitanje za tebe. Kako je moguće da kod nas nema nikoga da izađe i pridruži se protestu?
Da se u našem gradu ili selu stavi neki punkt? Zar je moguće da su svi zadovoljni trenutnim stanjem? Ili je nešto drugo u pitanju.
 
Drsole pošto vidim da si iz mog kraja imam jedno pitanje za tebe. Kako je moguće da kod nas nema nikoga da izađe i pridruži se protestu?
Da se u našem gradu ili selu stavi neki punkt? Zar je moguće da su svi zadovoljni trenutnim stanjem? Ili je nešto drugo u pitanju.

Нисам меродаван да процењујем зашто земљорадници не излазе на протест јер сам ја пчелар. Тако да ме постављаш у позицију некаквог аналитичара.:haha:

Али с обзиром да сам све време, док сам радио у фирми радио и на пчелињаку, мени је никада није могло да буде лоше* (али и због мојих схватања и прихватања животних проблема и воље да то превазиђем). Могуће је да већи део оних који обрађују неке површине ради у фирми и да ће претрпети и ово стање.

То не значи да су блесави и да воле да раде са губитком, али их вероватно мање угрожава него некога ко живи само од пољопривреде. Али ће им свако отежати живот јер им минус у пољопривреди (ако га имају) неће неко други надокнадити...зато и кажем да ће претрпети и ову ситуацију.

Неки, опет, имају некога од укућана који има друга примања или некога ко ради у иностранству...итд. Углавном преживеће некако...али можда са са сагнутом главом...и остаће цео живот такви – дубоко повијени и спремни да све трпе...и зна се „за кога“ ће гласати, наравно.


А има много оних којима је „свест уцењена“...неки јесу уцењени радним местом, али је већини свест таква да су „зецови“ по природи. И мене су уцењивали много пута па су ми комуњаре које се прешле у демократе и претили...каже ми шеф: много ти ово-оно...пратимо ми тебе и биће ово-оно... лепо и „пристојно“ сам му рекао у лице да се припази у том праћењу јер ако се окренем ј*ебаћу матер (баш тим речима...али без звездице:haha:) сваком од тих који се „шуњају“ к'о глуве кучке иза мене и „прате“ ме...углавном су одустали од „праћења“ и најситнијих претњи али ме то ипак коштало...али како је говорио мој покојни ћале: немаш велике штете ако те нешто кошта новца...може се надокнадити то.

Иначе, то је било одмах после 2000-те када су смрадови свима претили отказима.




*Ово многи овде оспоравају као баш брига некога ко има посао при томе не цене колико особа која је у таквој ситуацији ради на два посла. Ја нпр. са својом пoродицом никада нисам ишао на некакав одмор. Али баш никада! Сво слободно време (свако поподне, суботе и недеље, празнике и годишњи одмор) проводио сам на пчелињаку...зими у радионици стругао и склапао оно што је потребно за пчелињак. Приде иду и неке поправкe и рад на одржавању возила и многе друге ситнице свакодневног живота...

Сећам се нпр 1995-те године када је била врло лоша година и жена ме пита како ћемо...ја кажем, па лепо, смањимо прохтеве и нема фрке. Она каже, па које ми па имамо прохтеве. Рекох, а зашто се онда секираш...:)
 
Nazad
Vrh