Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Zorane, napisi neki predlog u 5 ili 10 tačaka koji bi tebe i ljude u sličnoj poziciji naveo da iskaže javno svoje nezadovoljstvo i izadje na protest i pokusa nesto da postigne...bar neki mali pomak...
Verujem da su svi svesni da u ovakvoj situacije tesko se se odjednom moze izboriti da svima bude potaman...ali svaki pomak je dobar...
 
Свако је писао предлоге пре годину дана када је ова тема била била актуелна. Али се заборавља или не прочита. Или блокирано.
Mislim da MONTOYA nije mislio na žvrljanje po forumu ,već preduzimanje konkretnih poteza.
Ovo ovde pisanje predloga i posle prozivanje nekoga što ti predlozi nisu usvojeni je u najmanju ruku neozbiljno.
 
Па и онда је било писано озбиљно, сад сам се сетио и кад је био протест на отварању међународног сајма пољопривреде.
 
Gde je pisano ozbiljno ,ovde?
Šta to vredi i koje to pročitao ,ako hoćeš stvarno nešto da pokreneš i promeniš raspitaš se gde ti je najbliže aktivno udruženje ,odeš na poneki sastanak ,ako vam se stavovi poklapaju izneseš svoje predloge, glasa se o njima i onda si nešto uradio.
Pa onda sa grupom istomišljenika obiđeš ostala udruženja širom Srbije da promovišeš svoje ideje i da dobiješ podršku za njih.
Kad se to obavi onda može da se izađe sa nekim stavovima na pregovore.
A ovakav " aktivizam" iz fotelje ne vodi nikuda.
Evo konkretno naše udruženje prozivaju neki da se njih nismo setili u prethodnim zahtevima ,a kako da ubaciš nečije zahteve kad ih nije ni dostavio.
Kako neko iz udruženja mlekara da zna kakvi su zahtevi ovčara ,malinara ili svinjara.
 
Da je aktivan imao bi umatičene životinje.
Kad se već pišu totalno nepovezane stvari da i ja pitam nešto - mogu li u protestima učestvovati i oni koji imaju neumatičene domaće životinje ili je učešće predviđeno samo za one sa umatičenim domaćim životinjama.

Situacija je tekva da proteste mogu organizovati udruženja čiji članovi podržavaju organizovanje protesta radi poboljšavanje stanja poljoprivrednika (koji su članovi tog uduženja).

Protesti se ne mogu pokrenuti i stvar rešiti do kraja pisanjem po netu u principu - trla baba lan da joj prođe dan.
 
Најближе је удружење одгајивача свиња бачка топола. Фале удружења малих проузвођача, неко ко има доњи минимум за испуњавање субвенција или није у субвенцијама. А исто има регистровано газдинство.
То што се наводи ако не иде преко рачуна да се кажњава и уводи у пасиван статус, па ја сам пребацујем преко 700 000 динара годишње живих пара. Што у продавници сточне хране што код ратара кад купујем житарице.
Кад избациш такве из игре остаје ти право да продаш кукуруз по 13-14 динара.
 
Zorane, napisi neki predlog u 5 ili 10 tačaka koji bi tebe i ljude u sličnoj poziciji naveo da iskaže javno svoje nezadovoljstvo i izadje na protest i pokusa nesto da postigne...bar neki mali pomak...
Verujem da su svi svesni da u ovakvoj situacije tesko se se odjednom moze izboriti da svima bude potaman...ali svaki pomak je dobar...
Kako da napišem kada glavni pregovarači smatraju da ko ne izlazi na proteste-ne treba da piše.To nikada nije bilo do prošle godine.Pre je forum bio glavna karika u svim protestima a sada je to drugačije.
Ne znam da li je Nedeljko video pre nego što se okomio na mene da sam lajkovao sliku koju je postavio.I na FB to isto radim.To znači da poštujem te ljude na protestima.A sad što mi se neki pregovarači ne sviđaju je drugi par opanaka.Te dve stvari mnogi ne razlikuju i ne shvataju neki na forumu.
 
Kad se već pišu totalno nepovezane stvari da i ja pitam nešto - mogu li u protestima učestvovati i oni koji imaju neumatičene domaće životinje ili je učešće predviđeno samo za one sa umatičenim domaćim životinjama.

Situacija je tekva da proteste mogu organizovati udruženja čiji članovi podržavaju organizovanje protesta radi poboljšavanje stanja poljoprivrednika (koji su članovi tog uduženja).

Protesti se ne mogu pokrenuti i stvar rešiti do kraja pisanjem po netu u principu - trla baba lan da joj prođe dan.
Apsolutno nije ograničavajući faktor umatičene žovotinje ili ne.
 
Kad se već pišu totalno nepovezane stvari da i ja pitam nešto - mogu li u protestima učestvovati i oni koji imaju neumatičene domaće životinje ili je učešće predviđeno samo za one sa umatičenim domaćim životinjama.

Situacija je tekva da proteste mogu organizovati udruženja čiji članovi podržavaju organizovanje protesta radi poboljšavanje stanja poljoprivrednika (koji su članovi tog uduženja).

Protesti se ne mogu pokrenuti i stvar rešiti do kraja pisanjem po netu u principu - trla baba lan da joj prođe dan.
Ja sam napisao o nečijoj ,,aktivnosti". Da li neko normalan može da očekuje od nekoga korisno za zajednicu ako taj nije u svom dvorištu prvo sebi i svojoj porodici uradio korisno ?
 
Kad se već pišu totalno nepovezane stvari da i ja pitam nešto - mogu li u protestima učestvovati i oni koji imaju neumatičene domaće životinje ili je učešće predviđeno samo za one sa umatičenim domaćim životinjama.

Situacija je tekva da proteste mogu organizovati udruženja čiji članovi podržavaju organizovanje protesta radi poboljšavanje stanja poljoprivrednika (koji su članovi tog uduženja).

Protesti se ne mogu pokrenuti i stvar rešiti do kraja pisanjem po netu u principu - trla baba lan da joj prođe dan.
Neko je možda shvatio pogrešno da sam ja protiv toga što se dobija 40 000.Ne, ja sam samo stava da i mi sa neumatičenim kravama treba da budemo obuhvaćeni povećanjem-naravno ne kao sa umatičenim.I rasprava se svodi onda na: Što ne umatičiš krave,nisi sposoban da umatičiš,nemaš pojma itd.
Jedno pitanje za sve stočare.Da li je takav moj stav u redu ili ne.
 
Apsolutno nije ograničavajući faktor umatičene žovotinje ili ne.
A zbog čega se napada moj stav da i neumatičene krave treba da dobiju povećanja po grlu.Recimo 25,30 000.Ili misliš da je to zanemarljiv broj krava.I Milane ja ne pominjem pregovarače stočare a nađeš se prozvanim.Ako su tebi Nedeljko i Slavko stočari onda OK.
 
Ovde se ne resava nista, ne znam dali vam je to jasno! Svako moze da sedi i da kucka! Nego bajo moj sipaj gorivo u auto baci se u trosak malo, odvoj vreme pa idi gde se to resava i predlaze!
Mislite da ova vozikanja neko placa! K... Moj niste spremni ni dinar da odvojite za bilo sta! A trazili bi sve! Neki ne izlaze na proteste jer bi se j.... Za kantu goriva!
 
Nazad
Vrh