Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Bole narod za tebe, ne bi se okrenuli da je kukuruz 1 dinar, biće njima meso jeftinije. Svako treba da se bori za sebe.
Pola naroda je prodalo Srbiju za platu bez rada. Prodali bi i nas kada neko ponudi.
sto se mene tice borite se ,blokirajte,sta god ...ja vise nikad.
Nisam dosad ni jedan propustio a od sad svaki .
 
Subvencije bilo koje prvo da se prikupe zahtevi pa obrada i isplata sve odjednom u roku 10 dana to bi bilo fer
Robne rezerve objave tender kolicinu skupe se prijave ako ima veca ponuda onda se podeli kolicina svima ravnomerno to je fer
Robne rezerve sad treba da intervenisu otkupom proizvoda kojem je cena manja i time nivelisu i pogura cenu na gore a da robu proda kad je cena previsoka na trzistu i opet nivelisu cenu odrzi potrosnju itd a samim tim drzava zaradi
Ja bi pristao da mi se deo od subvencija odbije i uplati direktno osiguravajucoj kuci i tim bi uveo osiguranje pod obaveznim a tim potozeom bi drzava isposlovala bolje uslove kod osiguravajucih kuca jer je to velik kolac za njih
Dizel obavezno plavi obojen 100 l po hektaru za ratare 150 l za vocare stocara povrtare hektaru grlu sargarepi bar 60 din po litru al da bude na licu mesta i to adi gdrajv.dizel ovi kvalitetniji dizel time smanjujemo potrosnju cuvamo masine i okolinu
Do nove godine da uredimo e agrar sume livade itd bez kazne da se to sredi i obrise
Podsticaj dodatni za original seme i kvalitetnu renomiranu hemiju, seme za krave krmace..
Besplatna analiza zemljišta, djubriva semena stocnu hranu time bi se uveo red na trzistu
Profi poljoprivrednik je onaj ko je u sistemu pdv i placa pio i socijalno zivi od poljoprivrede za njega neke beneficije recimo da moze na ipard i drzavnu zemlju a ostali ne pa ko voli nek izvoli
Ja bi licno uveo maksimum do 100 hektara zemlje po gazdinstvu 100 junadi ili krava 1000 svinja itd jer to bi bilo sasvim dovoljno da normalno zivis radis imas vremena da se druzis
Takodje razdvojio ratare i stocare pa ili jedno ili drugo profesionalizacija posla da mozes ko covek da uradis i stignes sve i da se odmoris, ratar proda proizvod a stocar kupi od fabrike itd......
 
Pogledaj ko te podržava.
Prvo, podržavam čoveka jer i ja nikada nisam niti ću ići na proteste jer bih morao da uzmem ili godišnji odmor ili slobodan dan ili da otvorim bolovanje ali rizikujem da ako izađem na televizor ću dobim otkaz u firmu.🤪😏
Drugo, blokadama se stvara problem ostalim ljudima koi nemaju veze sa našim problemima a ispaštaju.
Treće, blkirajte ministarstvo, vladu, skupštinu, pustite ih da uđu ali im nedaj te da izađu, video sam da u evropi razbacuju osoku, i đubre po fasadi, rasturaju bale slame itd. Pa probajte tako nešto. 😏
 
Na mene je mislio propali političar.Nije ga bilo na forumu do zadnjih protesta a sada bi opet da se ušunja u političke vode.A ovamo svi govore da nam ne trebaju političari na protestima nego čisti poljoprivrednici.Čovek koji se posvađao sa pola foruma jer misli da je najpametniji,najvredniji i najsnalažljiviji-ovo zadnje je sigurno.Ali ima satelite koji ne smeju da mu protivureče jer misle da je neka faca.Kada padnu maske,videće ko je on.
 
Poslednja izmena:
Zato ćete nestati, a mi se nećemo boriti za vas. Već sam pisao da nas vi najviše kočite. Od pre nekog vremena mi je došlo iz dupeta u glavu da ste vi protiv nas.
Ova tema nije blokada, nego protestna vožnja. Ja sam napisao šta mislim o blokadama.
Kukolj od žita se mora odvojiti,. Čast izuzetcima ali ih je malo. Većina su komunisti-proleteri u glavi, igrom slučaja imaju veze sa poljoprivredom, da im je veća plata popišali bi se po nama jer su takvi komunisti-proleteri.
 
Nestaće Srbija, pre nje ćemo nestati svi mi, a od nas poljoprivrednika će prvi nestati ,,hobisti". Ja ću prvi to podržati i ako mene niko ništa ne pita. A za moj stav su zaslužni sami ,,hobisti" (čast izuzetcima), a za naš nestanak ćemo svi biti krivi.
 
Nisam da se delimo na profi-hobi koliko god razdor postajao sve veci.
Nesto se pokrenulo sa mrtve tacke to je bitno, neki su mislili da ce izaci jednom na protest i da ce im sve biti reseno! Inicijativa pokusava da pokrene sto veci broj casnih i postenih paora, ali takvi naj vise sede kuci ne zainetersovani jer ne veruju vise nikome!
Od kad se inicijativa osnovala dobro je zatalasala koliko god to nekome zvucilo smesno! Sta smo imali pre toga, korumpirano Bavaniste, manekene iz Stiga sa "hvalom" kako mogu isterati 200 traktora, raspali Banatski paor, i ove podobne 100+!
Ako prokockamo i ovu lepu sansu da se okupimo sa istim ciljem da se i mi konacno nesto pitamo, ne da se bojim nego sam siguran da ce opet proci desetak godina da se opet okupimo, ali u mnogo manjem broju! Jer mislim da ono " cutim i radim i gledam samo svoja posla" ne pije vise vodu! Po ko zna koji put svako je uzeo svoj deo kolaca a mi kod koga je noz opet ga duvamo!
 
Zato ćete nestati, a mi se nećemo boriti za vas. Već sam pisao da nas vi najviše kočite. Od pre nekog vremena mi je došlo iz dupeta u glavu da ste vi protiv nas.
Ova tema nije blokada, nego protestna vožnja. Ja sam napisao šta mislim o blokadama.
Kukolj od žita se mora odvojiti,. Čast izuzetcima ali ih je malo. Većina su komunisti-proleteri u glavi, igrom slučaja imaju veze sa poljoprivredom, da im je veća plata popišali bi se po nama jer su takvi komunisti-proleteri.
Najvise koce ti kvazi protestanti
 
Nameće se logično pitanje "koja je svrha postojanja bilo kog udruženja poljoprivrednika"? Osim da pozovu seljaka da blokiraju puteve i stvore uslove da odu na Pregovore e a šta se tamo dešava to samo Bog i oni znaju. Da li udruženje može nabaviti jeftinije seme, hemiju, đubrivo? Možda i može ali nisam čuo za tako nešto jer to i nije cilj bar se meni tako čini.
 
Na mene je mislio propali političar.Nije ga bilo na forumu do zadnjih protesta a sada bi opet da se ušunja u političke vode.A ovamo svi govore da nam ne trebaju političari na protestima nego čisti poljoprivrednici.Čovek koji se posvađao sa pola foruma jer misli da je najpametniji,najvredniji i najsnalažljiviji-ovo zadnje je sigurno.Ali ima satelite koji ne smeju da mu protivureče jer misle da je neka faca.Kada padnu maske,videće ko je on.
Živeo govornik
 
Zar nije tako.Pa i sam je priznao.Zna se ko ga je uvukao u te vode.Hobisti nikada nikom nisu osporavali pravo dok u suprotnom pokušavaju da hobiste istisnu ne bi li njima ostalo više.I sad je kao do sada voleo hobiste a zbog mene sada nema oči da ih vidi.Koje su to priče.Predstavlja se kao veliki patriota koji je ne znam šta učinio za Srbiju.Možda u stranci kojoj je pripadao ili pripada.Pa još zamišlja da je potomak velikih Srba,Svi smo mi nečiji potomci.Ako nam u poljoprivredi trebaju stranački opredeljeni ljudi onda je bolje da zaključamo vrata.
 
Ja sam toliko nebitan u celoj toj priči za razliku od vas.Smetaju vam ljudi koji mogu da budu zaposleni i da se bave poljoprivredom da bi preživeli.Zar niste primetili da vi sami sebe kočite.Koljete se oko arendi.Dva udruženja ne mogu da se slože a puna su vam usta jedinstva.Sad ćete vi o ceni kukuruza kad je sezona prošla.I opet će vlast možda dati koji dinar da bi mogli do sledećih protesta da izigravate heroje i borce.Ja lično imam kukuruza za sebe,nemam za prodaju a vama želim da dobijete i 30 dinara.Ja od toga neću imati ni štete ni koristi a slobapatrola vam je sve napisao kao učesnik protesta.
 
Nameće se logično pitanje "koja je svrha postojanja bilo kog udruženja poljoprivrednika"? Osim da pozovu seljaka da blokiraju puteve i stvore uslove da odu na Pregovore e a šta se tamo dešava to samo Bog i oni znaju. Da li udruženje može nabaviti jeftinije seme, hemiju, đubrivo? Možda i može ali nisam čuo za tako nešto jer to i nije cilj bar se meni tako čini.
Pregovori bi u normalnim uslovima i državama trebalo da se vode i bez blokada ,ministarstvo bi trebalo da sasluša i uvaži stavove i probleme ljudi koje zastupa, kad to nije slučaj vrše se pritisci da bi se ostvario neki kontakt.
Šta se tamo dešava znaju aktivni članovi udruženja jer bar kod nas se posle svakog sastanka pozovu članovi i ko je zainteresovan dođe i čuje.
Ko nije zainteresovan a zlonameran cvrlja po forumima i fejsbucima "svoje mišlenje" .
Udruženja ne mogu nabaviti jeftiniji repro materijal , po zakonu to rade zadruge.
 
Nazad
Vrh