Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Nije tebi jasno ništa.Ja sam mnogo ozbiljnije protiv ove vlasti nego ovi što ih ovde braniš.Oni laju na njih ali ne ujedaju.I ne laju sela radi.To je poenta o čemu mi diskutujemo.Da li misliš da bi ovde uvaženi član smeo tako da priča o vlasti tek tako.Ne on nego bilo ko drugi.Dok političar ne napada vlast.
Ja pišem o vremenu od jesenas a ti o vremenu nakon toga.Ti ne priznaješ da je to što sam napisao tačno a ja znam da je to što si ti napisao tačno-jedino se ne slažem sa onim kome si zasluge uputio.Tu se prijatelju moj mi ne slažemo.Pri tome da naglasim:Ne mislim na one koji su protestvovali nego na pregovarače.A za početak pogledaj kakvi su bili protesti u susednoj Hrvatskoj a ovo kod nas je sve samo nisu protesti.

Subvencije po hektaru neće 2024. moći da dobiju vlasnici zemlje već zakupci koji je obrađuju, a ukoliko se uštedi nešto sredstava u budžetu neka davanja biće povećana ili ćemo uvesti nove mere, rekla je Jelena Tanasković, ministarka poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Da li ovo neko normalan može da izjavi.Vlasnik da nema pravo na subvencije
Kad bi shvatio sto su zapravo subvencije ne bi pisao ovakve gluposti. Pa cijela europa ide na sistem poticanja onoga koji obradjuje da dobije novac..... Nemam komentara vise na neke teme..... ne ide vise....
 
Дај немој лупати **greška,знаш на шта се мисли врло добро,ако се даје земља у аренду мораш потписати и уговор да закупац има права на субвенције које су ту да СУБВЕНЦИОНИШУ производњу а не додатну зараду човеку који земљу издаје. Или мислиш обрнуто?
Други пар опанака је ствар понуде и потражње и што закупци пристају и на такве уцене да би узели земљу,што свакако не оправдава такав начин пословања.
Tu su najveci problemi velike oci i siroko **greška pa nikako da se napuni

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Значи власник земље коју је издао за паре да добија и субвенцију на ту земљу а не онај који је плаћа и обрађује. Зоране ти се понашаш као да имаш 13 година.
Pre nego što doneseš neki zaključak prvo dobro razmisli a ne da trčiš ko ždrebe ispred rude.Kod mene je sva zemlja u vlasništvu gazdinstva.Znači da nemamo prava nego zakupac koji ne postoji.
Ja jesam za to da subvencije dobije onaj koji je obrađuje ali to zakonski ne može da se reguliše jer vlasnik u tom slučaju sigurno podiže arendu za iznos subvencija.To je ono što arendaše muči.Ali protiv toga se ne može.Kupi zemlju i radi.Ovako će samo nekome zakomplikovati život.
 
Pre nego što doneseš neki zaključak prvo dobro razmisli a ne da trčiš ko ždrebe ispred rude.Kod mene je sva zemlja u vlasništvu gazdinstva.Znači da nemamo prava nego zakupac koji ne postoji.
Ja jesam za to da subvencije dobije onaj koji je obrađuje ali to zakonski ne može da se reguliše jer vlasnik u tom slučaju sigurno podiže arendu za iznos subvencija.To je ono što arendaše muči.Ali protiv toga se ne može.Kupi zemlju i radi.Ovako će samo nekome zakomplikovati život.
Значи ти си закључио да ће се од сад субвенције додељивати само за земљу која је у аренди а земљу у власништву тј коју обрађују власници неће бити субвенција?
 
Pričamo o momentu kada je povećana cena mleka a ne o sadašnjim cenama.Niko normalan nije ni očekivao da će to biti na duže staze.I postignut je kontraefekat.Država se zadužila da bi nas mogla isplatiti.Zato još ima ko nije dobio subvencije.Povećavaju akcize,pa struju,gas.Sad cela država vraća to što se kao izborilo.U prevodu-nismo isplaćeni iz realnih izvora.Onda dolazi do naglog pada cene mleka što su naročito osetili oni čije su cene bile i po 80 i više dinara.Mi koji nismo imali neko drastično povećanje ništa nismo veliko profitirali.jedino nas je spasao prećutni dogovor da cenu mleka privatno dignemo na 100 din,što i sada stoji a u mlekari je 40 din.Na to je uticala NESTAŠICA mleka a ne protesti (na cenu mleka od kuće)
Da l' stvarno misliš da se država toliko zadužila i da podiže akcize i cene zbog 9000 po hektaru :-D Ne dešava se to zbog stadiona, železničke stanice, Bg na vodi, metro, najskupjih puteva na svetu i ostalih gluposti nego baš zbog 9000 po hektaru, e jbg baš ako stvarno to misliš, žao mi je.
 
Da l' stvarno misliš da se država toliko zadužila i da podiže akcize i cene zbog 9000 po hektaru :-D Ne dešava se to zbog stadiona, železničke stanice, Bg na vodi, metro, najskupjih puteva na svetu i ostalih gluposti nego baš zbog 9000 po hektaru, e jbg baš ako stvarno to misliš, žao mi je.
Između ostalog.
Значи ти си закључио да ће се од сад субвенције додељивати само за земљу која је у аренди а земљу у власништву тј коју обрађују власници неће бити субвенција?
Subvencije po hektaru neće 2024. moći da dobiju vlasnici zemlje već zakupci koji je obrađuju, a ukoliko se uštedi nešto sredstava u budžetu neka davanja biće povećana ili ćemo uvesti nove mere, rekla je Jelena Tanasković, ministarka poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Nisam zaključio nego komentarisao izjavu.
 
Kad pregovaras sa prevarantima, lopovima i izdajnicima svoje domovine tesko da mozes gledati široko koliko oni mogu i na sta su sve spremni...
Postoji opcija i ne pokusavati nista i naguziti im se al tad valjda jos zgodnije udje...

Postoji
Aj pre svega da se razumemo. Ne spadam u kategoriji jacih ratara po onome koliko obradjujem zemlje i to iskljucivo u ratarstvu ali nisam ni od onih prilicno malih.
Zivimo iskljucivo od zemlje i znam da su troskovi zadnjih godina ogromni i da ce svi manji ratari ako nemaju druga primanja zavrsiti vek sa poljoprivredom.
Dakle mi koji mislimo samo da smo otplivali za nijansu u kategoriju vise sa vise obradive zemlje polako tonemo jer svakako da bez zarade ili sa manjom zaradom ne mozemo opstati.
Bio sam uvek za subvencije i uvek ako je izaslo pa makar 2-3 traktora iz naseg sela na proteste, jedan je bio nas!
Da su krivi sto nisu ucestvovali na proteste ostatak koji je velika vecina, jesu ali sta im mozes. Pocelo je da smrdi mnogo, izlazis, odu na pregovore i tamo pucaju, pojavi se Saja ili Paja koga cak ni oni ne znaju ko je i zajebe ostale pregovarace!
Na predzadnjim protestima, pregovaraju sa lezbejkom 10 sati, umesto da im ostave na sto zahtev i nazad na blokade, pa vi zovite na pregovore kad se zasitite blokada.
U Vrscu se sakuplja 100 traktora, voze jedan krug po gradu i odu kuci😂 sutra dan blokira se Pancevo, mi koji smo izmedju vrsca i Panceva odemo u Vladimirovac i blokiramo s vremena na vreme.
U kontaktu sam bio sa vodjom iz Vrsca i na pitanje zasto ne dolaze ka nama i da idemo ka Pancevu, nema odgovora, navodno dobro im je bilo blizu kuce.
Kontaktiram Radovana Adamovica i pitam ga da li je u kontaktu sa ostalim koordinantima sa drugih mesta, kaze kako s kim, konkretno ga pitam za Vrsac a on mi odgovori kako ne zna nista.
Pa onda koji dogovor je medju njima bio? Cude se sto ljudi ne izlaze!
Stig pobegao kuci prvi, ostali polako se povukli kad je masa njih sa juga krenula za Bg. Jel se neko od njih pita ili jel shvataju da naprave lude i ono malo nas koji smo izasli?! Znas kad cu jos izaci traktorom? Mislim da nikada! Mozda ce mi jos lepse biti iz drugog reda samo uzeti ono sto se izboksuje ako se bude nesto davalo!
 
Nisam nesto mnogo citao o tim subvenicjama, ali da li subvencije dobijaju samo vlasnici zemljista koji su registrovani kao poljoprivredni proizvodjaci ili subvencije dobijaju svi vlasnici nevezano da li su registrovani kao poljoprivredni proizvodjaci?
 
Aj pre svega da se razumemo. Ne spadam u kategoriji jacih ratara po onome koliko obradjujem zemlje i to iskljucivo u ratarstvu ali nisam ni od onih prilicno malih.
Zivimo iskljucivo od zemlje i znam da su troskovi zadnjih godina ogromni i da ce svi manji ratari ako nemaju druga primanja zavrsiti vek sa poljoprivredom.
Dakle mi koji mislimo samo da smo otplivali za nijansu u kategoriju vise sa vise obradive zemlje polako tonemo jer svakako da bez zarade ili sa manjom zaradom ne mozemo opstati.
Bio sam uvek za subvencije i uvek ako je izaslo pa makar 2-3 traktora iz naseg sela na proteste, jedan je bio nas!
Da su krivi sto nisu ucestvovali na proteste ostatak koji je velika vecina, jesu ali sta im mozes. Pocelo je da smrdi mnogo, izlazis, odu na pregovore i tamo pucaju, pojavi se Saja ili Paja koga cak ni oni ne znaju ko je i zajebe ostale pregovarace!
Na predzadnjim protestima, pregovaraju sa lezbejkom 10 sati, umesto da im ostave na sto zahtev i nazad na blokade, pa vi zovite na pregovore kad se zasitite blokada.
U Vrscu se sakuplja 100 traktora, voze jedan krug po gradu i odu kuci😂 sutra dan blokira se Pancevo, mi koji smo izmedju vrsca i Panceva odemo u Vladimirovac i blokiramo s vremena na vreme.
U kontaktu sam bio sa vodjom iz Vrsca i na pitanje zasto ne dolaze ka nama i da idemo ka Pancevu, nema odgovora, navodno dobro im je bilo blizu kuce.
Kontaktiram Radovana Adamovica i pitam ga da li je u kontaktu sa ostalim koordinantima sa drugih mesta, kaze kako s kim, konkretno ga pitam za Vrsac a on mi odgovori kako ne zna nista.
Pa onda koji dogovor je medju njima bio? Cude se sto ljudi ne izlaze!
Stig pobegao kuci prvi, ostali polako se povukli kad je masa njih sa juga krenula za Bg. Jel se neko od njih pita ili jel shvataju da naprave lude i ono malo nas koji smo izasli?! Znas kad cu jos izaci traktorom? Mislim da nikada! Mozda ce mi jos lepse biti iz drugog reda samo uzeti ono sto se izboksuje ako se bude nesto davalo!
E ovo se zove konstruktivan post.
Postoji rešenje i za ove probleme koje si izneo....
 
Subvencije bilo koje prvo da se prikupe zahtevi pa obrada i isplata sve odjednom u roku 10 dana to bi bilo fer
Robne rezerve objave tender kolicinu skupe se prijave ako ima veca ponuda onda se podeli kolicina svima ravnomerno to je fer
Robne rezerve sad treba da intervenisu otkupom proizvoda kojem je cena manja i time nivelisu i pogura cenu na gore a da robu proda kad je cena previsoka na trzistu i opet nivelisu cenu odrzi potrosnju itd a samim tim drzava zaradi
Ja bi pristao da mi se deo od subvencija odbije i uplati direktno osiguravajucoj kuci i tim bi uveo osiguranje pod obaveznim a tim potozeom bi drzava isposlovala bolje uslove kod osiguravajucih kuca jer je to velik kolac za njih
Dizel obavezno plavi obojen 100 l po hektaru za ratare 150 l za vocare stocara povrtare hektaru grlu sargarepi bar 60 din po litru al da bude na licu mesta i to adi gdrajv.dizel ovi kvalitetniji dizel time smanjujemo potrosnju cuvamo masine i okolinu
Do nove godine da uredimo e agrar sume livade itd bez kazne da se to sredi i obrise
Podsticaj dodatni za original seme i kvalitetnu renomiranu hemiju, seme za krave krmace..
Besplatna analiza zemljišta, djubriva semena stocnu hranu time bi se uveo red na trzistu
Profi poljoprivrednik je onaj ko je u sistemu pdv i placa pio i socijalno zivi od poljoprivrede za njega neke beneficije recimo da moze na ipard i drzavnu zemlju a ostali ne pa ko voli nek izvoli
Ja bi licno uveo maksimum do 100 hektara zemlje po gazdinstvu 100 junadi ili krava 1000 svinja itd jer to bi bilo sasvim dovoljno da normalno zivis radis imas vremena da se druzis
Takodje razdvojio ratare i stocare pa ili jedno ili drugo profesionalizacija posla da mozes ko covek da uradis i stignes sve i da se odmoris, ratar proda proizvod a stocar kupi od fabrike itd......
Maximum 100 ha za gazdinstva koja nisu u sistemu PDV-a? Ko je u sistemu neka radi koliko moze!
 
Ajd i ja malo da se ukljucim i postavim neko "glupo" pitanje:Kako ministarka misli da natera nekog vlasnika zemlje da zemlju koju daje na primer meni u zakup-arendu da mi vlasnik potpise ugovor o zakupu??
Jednostano mi kaze 2 eva ti je po aru ako hoces da radis zemlju ,a subvencije ja uzimam jer imam gazdinstvo na svoje ime,AKO PRISTAJES TAKO UDJI I RADI ZEMLJU AKO NE PRISTAJES NEMA DOGOVORA I NEMOJ DA MI ULAZIS U NJIVU ...
I staaa sad???
Ja ne vidim KAKO ce ministarka nesto promeniti (sa ovim da na subvencije imaju pravo samo oni sto obradjuju zemlju) u odnosu na ono sto je bilo do sada ????
I ko je taj koji ce da prijavi -tuzi svog komsiju ,rodjaka ,kuma itd od kog je uzeo zemlju da radi u zakup ,aaa dogovorio se i pristao na gore naveden dogovor???
 
IMG-20231023-111528.jpg

Puno pozdrava iz Požarevca
 
Uzmeš zemlju u arendu, napraviš ugovor i overiš kod notara, pa registruješ tu parcelu u svom gazdinstvu e tek onda možeš dobiti subvencije na zemlju u zakupu. Ovako ti meni pare ja tebi zemlju a subvencije su vlasnika zemlje oćeš - nećeš " ma ćao ne radpravljaj se smene"
 
Па неће они тек тако делити субвенције, биће услов, семе, вештак и предаја усева на име власника. Хоћете им давати рачуне од семена, вештака и предавати им усеве на њине рачуне???
 
Pa moci ce da se prijavi i bez ugovora. A trazice dokaz da je kupljena nafta hemija seme djubre i ostalo da se dokaze da se bas ta zemlja radi. E sad ovaj sto daje zemlju u zakup pitanje je kako on ce to dokazati. Msl moze kod nas da se nabavljaju racuni po radnjama a da ne kupis nista. Ali ce biti provera i namenskih racuna. Ako samo na njemu budu upate od subvencija onda kazu nema subvencija. Msl samo ako se hoce nesto onda se to moze i izgurati. A to sve treba drtava da uradi.
 
Nazad
Vrh