Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Mogu samo da kažem da dok su mnogi veliki Srbi za vreme bombardovanja bežali preko, vadili potvrde da su neuračunljivi, stavljali ruke i noge u gips, Peet je bio pored mene na topu kao i mnogi drugi Rumuni, Slovaci i Mađari. I veoma je ružno govoriti nekome da manjina kao da on toga nije svestan.
Od kada je nekome ko je nacionalna manjina problem reci da je upravo to? Ili je sramota? Nisu tu problem niti Rumuni niti bili ko drugi nego konkretno on i ono sto on pise i radi godinama. Tako da nemoj menjati teze i polemisati bezveze. Verujem da ste bili ucinkoviti na topu,pretpostavljam negde oko Novog Sada?
 
Mogu samo da kažem da dok su mnogi veliki Srbi za vreme bombardovanja bežali preko, vadili potvrde da su neuračunljivi, stavljali ruke i noge u gips, Peet je bio pored mene na topu kao i mnogi drugi Rumuni, Slovaci i Mađari. I veoma je ružno govoriti nekome da manjina kao da on toga nije svestan.
Na kom topu ste bili.
 
Čovek je izjavio da su srbi bili agresori negde. Dali to znači da je i on sa tim topom bio osvajač?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
On je verovatno bio mobilisan od strane JNA.Borio se protiv paravojnih formacija koje su formirane u Hrvatskoj.Otvarali su vatru kada su bili napadnuti.Hrvati ih smatraju okupatorima.JNA je bila tampon zona i tukla je one koji su je napadali.To su bile ZENGE,i MUP-ovci kao normalnija struja.
 
Mogu samo da kažem da dok su mnogi veliki Srbi za vreme bombardovanja bežali preko, vadili potvrde da su neuračunljivi, stavljali ruke i noge u gips, Peet je bio pored mene na topu kao i mnogi drugi Rumuni, Slovaci i Mađari. I veoma je ružno govoriti nekome da manjina kao da on toga nije svestan.
Pusti budalu da lupeta jer da je mentalno zdrav ne bi se popisao po svakog ko pripada manjini.
Laje vec godinama, vredja, menja kontekst za 180 stepeni pa potom besni i skace ko pijani magarac!
Ako se dobro secas tada su neki normalni i intelegentni ljudi srpske nacionalnosti primetili da su mobilisani iskljucivo manjina i nepodobni srbi.
Znas kad bi taj putko dosao s ove strane Drine da se bori protiv nekih neprijatelja da smo napadnuti (mada i ne znam ko bi nas napadao) nikad!
Ne mogu da verujem da smo od protesta opet uplivali u ratove i svakakva sranja.
 
Od kada je nekome ko je nacionalna manjina problem reci da je upravo to? Ili je sramota? Nisu tu problem niti Rumuni niti bili ko drugi nego konkretno on i ono sto on pise i radi godinama. Tako da nemoj menjati teze i polemisati bezveze. Verujem da ste bili ucinkoviti na topu,pretpostavljam negde oko Novog Sada?
Nisi Bogu hvala, ni lud ni glup i vrlo dobro znaš da sam hteo reći da kada nekome izričito napomeneš da je manjina sa ciljem da ga omalovažiš po meni je isto kao i kada psu kažeš " na mesto"
 
Pusti budalu da lupeta jer da je mentalno zdrav ne bi se popisao po svakog ko pripada manjini.
Laje vec godinama, vredja, menja kontekst za 180 stepeni pa potom besni i skace ko pijani magarac!
Ako se dobro secas tada su neki normalni i intelegentni ljudi srpske nacionalnosti primetili da su mobilisani iskljucivo manjina i nepodobni srbi.
Znas kad bi taj putko dosao s ove strane Drine da se bori protiv nekih neprijatelja da smo napadnuti (mada i ne znam ko bi nas napadao) nikad!
Ne mogu da verujem da smo od protesta opet uplivali u ratove i svakakva sranja.
Ne bih se složio oko toga da su mobilisane manjine i nepodobni Srbi.Kod mene u bateriji su računači bili Rusini-divni momci.Ostatak baterije je bio mešovit.(91).Problem je bio ono: po redu i po listi uvek jedni isti.Jedno si trebao napomenuti da su naši rezervisti u Hrvatsku išli a domaći (ne svi) su pobegli u Srbiju.To isto se dešavalo i sa Bosnom sa tim da su u Bosnu išli dobrovoljci iz Srbije.
 
Saznao sam tako da ne treba bar meni da se predstavljaš.I sada mi je sve jasno.
Kako ti koji nisi član ni jednog udruženja dobijaš zeleno svetlo da pregovaraš.Da li je to zbog poznanstva,učešća u politici ili zbog nečeg trećeg.Kakva je to velika zasluga.Ili si se istakao u ratovima 90-ih.Znam da pravi odgovor neću dobiti ali sam morao da napišem.
 
Nisi Bogu hvala, ni lud ni glup i vrlo dobro znaš da sam hteo reći da kada nekome izričito napomeneš da je manjina sa ciljem da ga omalovažiš po meni je isto kao i kada psu kažeš " na mesto"
Ja se nadam da si dovoljno pismen i da nisi toliko glup da vratis postove i procitas u kom kontekstu je manjina sponenuta,tj prava manjinskih naroda u Srbiji i prava Srba koji su bili manjina u drzavama ex yu,gde su bili i konstutivni narodi. Ne razumem zasto obrces teze i lupas gluposti?
Pod 2. on je licno sam izjavio ovde da opravdava Nato bombaedovanje Srbije negledajuci na civilne zrtve,decu i samo za to ga treba svezati za drvo kao kera,a ne zato sto je rumun ili bilo ko drugi. Veceg fasizma od togs nema,i stici ce ga. A kao takav verujem da je bio od velike pomoci u pvo do moga.
 
Dobro, sad je dosta bilo pisanja van teme, vređanja i sličnih stvari. U nekom narednom periodu će svi postovi koji nemaju direknte veze sa protestima, koji sadrže vređanje, trolovanje ili prozivke biti obrisani.
 
Да сте били макар колима на протестима у августу у НС-у упознали би га и њега и већину добрих људи који су били, а била је и мањина бушача (не мислим на националну мањину да не проба неко да прави од себе жртву). А можда би и добили прилику да идете на преговоре, али пошто нисте онда ако би бар због срамоте ако за исту знате престали да паметујете и нападате људе који су у задњих годину дана 2 пута по 7-8 дана протестовали на +40 и по киши борећи се за наше боље сутра.
 
Да сте били макар колима на протестима у августу у НС-у упознали би га и њега и већину добрих људи који су били, а била је и мањина бушача (не мислим на националну мањину да не проба неко да прави од себе жртву). А можда би и добили прилику да идете на преговоре, али пошто нисте онда ако би бар због срамоте ако за исту знате престали да паметујете и нападате људе који су у задњих годину дана 2 пута по 7-8 дана протестовали на +40 и по киши борећи се за наше боље сутра.
A gde su bili prethodnih 10 godina ? Ja podrzavam svaki protest a ovaj paorski sam podrzavao i podrzavacu ga iz duse . Ali nemoj da se ljutis ali ovde je bila borba za bolje sutra ratara . Ok je to ali neka promene imena udruzenja u za bolje sutra ratara Srbije . Kao malinari - bole ih za ostale grane poljoprivrede ali imaju u nazivu udruzenja malinu . Tako i pcelari . Neka to urade i nema problema a ne da pricaju u ima svih paora !
 
Nazad
Vrh