Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Druže Nedeljko ako je neko do juče bio prosečni poljoprivrednik pa napravio udruženje pa organizovao proteste koi na žalost ne urode plodom i propadnu. A taj isti organizator odjednom vozi đip pa nov traktor pa zemlje u zakup xxx hektara, reci ti meni imam li ja osnova da sumnjam da je plaćen da rasturi proteste, i imam li pravo da to kažem bez da me neko proziva, traži, preti?

I jedno pitanje za sve poljoprivrednike. Jeste li preko udruženja kupili jeftinije seme, đubre, hemiju, ili bilo koi drugi repro materijal? Ako jeste svaka čast a ako niste zapitajte se koja je svrha udruženja.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam nigde napisao da je neko dobio traktor ili kombajn, ali sam rekao i ponavljam da se udruzenje Stig proletos povuklo za saku djubriva, da je udruzenje Stig iskorisceno za propagandu o pomoci poljoprivredi i da je udruzenje Stig delimicno doprinelo da protesti propadnu. To je moje licno misljenje i ne moze me niko uveriti u suprotno. ALI... Ne pretim nikom da cu ga traziti, da cu se raspitivati o njemu, da cu ga raskrinkati i slicno. Ne mora da znaci da ste vi losi ljudi i domacini, ali lose odluke u datom trenutku su doprinele takvom utisku.
Gde si ti video da je neko Spomenuo Stig u kontekstu propagande. Gde je neko od predstavnika Stiga izjavio da se pomaže poljoprivredi. U toku letnjih protesta, na svaku našu izjavu u medijima je izlazio ministar, što na Hepi TV, što po poljoprivrednim emisijama i tamo je peglao situaciju i ubeđivao vas da ne izađete a vas nije bilo ni potrebno ubeđivati(ne mislim lično na tebe) jer je mali broj ljudi izašao u avgustu. A sad i moje mišljenje: Udruženje Stig je doprinelo da se izađe na ulicu i da se nešto postigne, da nije bilo nas, ništa se ne bi postiglo, za 3 dana bi bilo 30 traktora u celoj Srbiji
 
Meni opet ne moze biti jasno sta ti, svo vreme vidis postignutim?!
Jedino ti na ovom forumu vidis uspeh u ovom zadnjem protestu kao celnik Stiga a svi ostali coravi i kratkovidi!
Batali pisanje jer ne mozes ubediti nikog osim samog sebe da ste postigli nesto pozitivno! Cist promasaj i samo iritirali ministarstvo i vladu na nacin da nas oderu u obaranju cena i otkupima nasih proizvoda u narednom periodu!
 
Gde si ti video da je neko Spomenuo Stig u kontekstu propagande. Gde je neko od predstavnika Stiga izjavio da se pomaže poljoprivredi. U toku letnjih protesta, na svaku našu izjavu u medijima je izlazio ministar, što na Hepi TV, što po poljoprivrednim emisijama i tamo je peglao situaciju i ubeđivao vas da ne izađete a vas nije bilo ni potrebno ubeđivati(ne mislim lično na tebe) jer je mali broj ljudi izašao u avgustu. A sad i moje mišljenje: Udruženje Stig je doprinelo da se izađe na ulicu i da se nešto postigne, da nije bilo nas, ništa se ne bi postiglo, za 3 dana bi bilo 30 traktora u celoj Srbiji
Ja sam izasao na protest zbog Inicijative i na njihov poziv da se izadje. Kako niste iskorisceni za propagandu?? Prvo je po svim novinama brujalo da ministarstvo i grad Pozarevac subvencionisu deo cene vestaka, a tvoju izjavu su takodje preneli citiram........Oni su nama kao udruzenju dali da imamo dva clana na izradi zakona o profesionalnom poljoprivredniku gde cemo moci nase predloge da damo.......Predstavljeni ste kao vazan faktor ciji se zahtevi ispunjavaju, a eto i piljoprivrednici odlucuju i kreiraju zakone.
 
Druže Nedeljko ako je neko do juče bio prosečni poljoprivrednik pa napravio udruženje pa organizovao proteste koi na žalost ne urode plodom i propadnu. A taj isti organizator odjednom vozi đip pa nov traktor pa zemlje u zakup xxx hektara, reci ti meni imam li ja osnova da sumnjam da je plaćen da rasturi proteste, i imam li pravo da to kažem bez da me neko proziva, traži, preti?

I jedno pitanje za sve poljoprivrednike. Jeste li preko udruženja kupili jeftinije seme, đubre, hemiju, ili bilo koi drugi repro materijal? Ako jeste svaka čast a ako niste zapitajte se koja je svrha udruženja.
Druže Pidikanac. Da se držimo činjenica, ja sam Mercedesov džip imao i pre nego što sam postao predsednik,platio sam ga 25000e a prodao sam kombajn claas 88 i kupio ga. Pre toga sam kupio Lexiona isto za keš, jer sam imao 30 hektara repice te godine i uzeo 70 000e. Idemo dalje, prvi nov traktor marke New Holland sam kupio 2019, njega sam prodao 2022 januara, jer mi nije odgovarao, takođe sam se nekad bavio i uvozom traktora iz Inostranstva i imao sam i masseja 8220, njega sam takođe prodao u januaru mom drugaru. Skupio 50 000e i ostatak uzeo kredit, u junu mi je stigao nov John Deere plaćen je 68+pdv. To je moja imovinska karta, nadam se da je tebi sada jasnije, glasine su opasne.

Udruženje treba da postoji i treba da bude skup dobrih domaćina, glavni zadatak je : Popraviti status poljoprivrednika u našem društvu. Kada se kaže poljoprivrednik, da to znači sposoban i pametan čovek, na kraju i bogat, da ne bude Gedža i seljak. Da sutra pre neko dođe da radi kod tebe na gazdinstvu nego da mota kablove za 40 000 din. Pošto je to krvav posao, sada znam, pre nisam znao, pre svega zbog nas samih, ta slika o nama se neće skoro promeniti. Evo primer si lično ti, "vozi džipa, odakle mu, sigurno mu ministar dao da izjebe proteste". Raspitaj se malo a možeš i mene da pitaš, ja ne krijem ništa, pre nego što osudiš nekoga.
Ja nikad nisam bio prosek jer sam se svakim poslom bavio ozbiljno, zemlju uzimam u zakup od privatnih lica od 2008 godine, državne zemlje imam u zakupu 10 hektara. Udruženje Stig je osnovano 2008 godine, nisam ga ja osnovao, ali sam bio član od 2010
 
Druže ja tebe ne poznajem niti znam nekoga ko te zna i nisam mislio na tebe stoga neznam što se osećaš prozvanim.
Pa niste vi jedino udruženje u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Meni opet ne moze biti jasno sta ti, svo vreme vidis postignutim?!
Jedino ti na ovom forumu vidis uspeh u ovom zadnjem protestu kao celnik Stiga a svi ostali coravi i kratkovidi!
Batali pisanje jer ne mozes ubediti nikog osim samog sebe da ste postigli nesto pozitivno! Cist promasaj i samo iritirali ministarstvo i vladu na nacin da nas oderu u obaranju cena i otkupima nasih proizvoda u narednom periodu!
Koliko si sada para dobio za suncokret od države? Priča je puštena " suncokret bi dogurao do 80", repica je bila u februaru 109 a u žetvi 80. Ko je imao potpisan ugovor, čak su i neki ugovarači raskidali ugovore jer im se više isplatilo da plate penale nego 109 din.

Ja se uopšte ne trudim da te ubedim u bilo šta. Robu koju ti i ja prodajemo je berzanska i ide u izvoz skoro pa sva, jedino se suncokret najviše prerađuje u Srbiji. Greška je napravljena davnih vremena kada su te iste uljare prodate privatnicima i njih troje se lako dogovore koliko će platiti. Isto je i sa šećeranama. Kako država može da natera nekog da plati, kada neće. Evo ti primera sa pšenicom, kod nas su dolazili sa kosova i Makedonije ali sada vuku pšenicu iz Drača jer mogu da je kupe na svetskoj berzi jeftinije i šta ćemo sada mi, moramo da čekamo da to prođe pa da onda prodajemo našu. Sa sojom je isto problem,otkupljivači platili 85, uljare uvezle soju iz Hrvatske na 65 i šta ćemo sada mi. Moraš malo da se informišeš
 
Ja sam izasao na protest zbog Inicijative i na njihov poziv da se izadje. Kako niste iskorisceni za propagandu?? Prvo je po svim novinama brujalo da ministarstvo i grad Pozarevac subvencionisu deo cene vestaka, a tvoju izjavu su takodje preneli citiram........Oni su nama kao udruzenju dali da imamo dva clana na izradi zakona o profesionalnom poljoprivredniku gde cemo moci nase predloge da damo.......Predstavljeni ste kao vazan faktor ciji se zahtevi ispunjavaju, a eto i piljoprivrednici odlucuju i kreiraju zakone.
Ako si izašao zbog inicijative, što ne tražiš da ti inicijativa ispuni te zahteve. Ako imaš ti tu moć kao član inicijative, što si se sklanjao sa ulice, zašto se inicijativa povukla, mogao si da stojiš do nove godine, jel sam ti ja rekao da ideš kući, tebi ,Stojanu Gavrančiću i ostalima. Udruženje Stig je prihvatilo to što se ispregovaralo i smatralo je da je to neki maksimum koji se mogao izvući tada, ponavljam Tada. Pošto ti to ne shvataš, jer jednostavno ne znaš, nisi bio na pregovorima, ja sam dužan da ti objasnim, da ne živiš u zabludi.
A sada osvrt na proteste u Februaru. Da, Braničevskom regionu su dodeljena sredstva za nabavku đubriva od 19 din po kupljenom kilogramu, udruženje Stig je to izdejstvovalo za ceo okrug. U Vojvodini ima 7, svi su tada češali j...ja, sećaš se tog vremena. Kako je bilo ja sam to rekao novinskoj agenciji Beta a svi ostali su preneli, bez nekog hvalospeva. Da bi shvatio kako funkcioniše sa medijima, prvo prenesu izlazak na protest, posle te zovu kad se postigne nešto, ti ne može da ne kažeš ništa, jer će ti oni trebati još neki put. To sa radnom grupom je održan jedan sastanak ali se nismo pojavili jer je bolje da pljujete vlast koju ste odabrali nego mene. A i tema je profesionalni poljoprivrednik a to nije nešto što bi rešilo naš problem
 
Druže ja tebe ne poznajem niti znam nekoga ko te zna i nisam mislio na tebe stoga neznam što se osećaš prozvanim.
Pa niste vi jedino udruženje u Srbiji.
Kako možeš da kažeš da nisi mene prozvao. Objasnio sam ti šta sam i kako stekao, neznam šta pišeš dalje na tu temu kad sam ti sve lepo objasnio, proverljivo je. Na kraju pročitaj ponovo ako ti baš sve nije najjasnije
 
Prvo nisam clan inicijative, a ovo drugo sto si pisao samo si sve potvrdio iz mog prethodnog posta. Ko je Stig da odlucuje da li je to maksimum ili ne?? Dobro, procenili ste da je maksimum, ali ko vas je natero da potpisujete u ime svih.
 
Aman šta je tebi, ne poznajem te i stoga nemogu da te prozivam. A što se ti osećaš prozvanim ja neznam. Ja mislim na sasvim drugog čoveka koi je vodio neke proteste i posle njih procvetao.
 
Prvo nisam clan inicijative, a ovo drugo sto si pisao samo si sve potvrdio iz mog prethodnog posta. Ko je Stig da odlucuje da li je to maksimum ili ne?? Dobro, procenili ste da je maksimum, ali ko vas je natero da potpisujete u ime svih.
Udruženje Stig nije potpisalo u ime svih, potpisao je Jovan Jovanov a mi smo se predhodno prihvatili to. Ko je tebi rekao da ideš kući, to ti nama kaži
 
Jedno je ko je rekao, a sasvim drugo zasto je to rekao? Ko je prvi u avgustu bio na protestima i gde? Malo hronologije bi svasta reklo.
A clan novii me ponekad iznenadjuje.
 
Prvo nisam clan inicijative, a ovo drugo sto si pisao samo si sve potvrdio iz mog prethodnog posta. Ko je Stig da odlucuje da li je to maksimum ili ne?? Dobro, procenili ste da je maksimum, ali ko vas je natero da potpisujete u ime svih.
Kolega ti protesti nisu mogli da traju u nedogled, ja sam i čelnicima inicijative rekao da protesti mogu trajati 7-8 dana (na žalost bio sam u pravu) posle polako dolazi do osipanja jer nema nove podrške (nisu se omasovljavali, povećavali), drugo sezona poslova u zamahu, treće greške prilikom organizacije (slaba kordinacija između udruženja i što šta) i glavna stavka a to je naša podrška i mala izlaznost na proteste tako da neko je morao preseći, mogla je vlast i ništa da neda,čak su i neki mediji počeli da pišu kako nas je malo što je i bilo tako nažalost.U svakom slučaju iz ovih proesta treba da se uzvuku neke pouke i gde se grešilo, možda ljudi neće da se blokiraju putevi (takav vid protesta), možda bi išli kolima za Beograd pa ispred ministarstva protestvovali ili vlade, ne znam šta da kažem, možda je ljudima stvarno dobro, kad pričaš sa svima svi pljuju i negoduju ovu vlast a oni na izborima sve počiste, ne znam šta reći.
 
Ako si izašao zbog inicijative, što ne tražiš da ti inicijativa ispuni te zahteve. Ako imaš ti tu moć kao član inicijative, što si se sklanjao sa ulice, zašto se inicijativa povukla, mogao si da stojiš do nove godine, jel sam ti ja rekao da ideš kući, tebi ,Stojanu Gavrančiću i ostalima. Udruženje Stig je prihvatilo to što se ispregovaralo i smatralo je da je to neki maksimum koji se mogao izvući tada, ponavljam Tada. Pošto ti to ne shvataš, jer jednostavno ne znaš, nisi bio na pregovorima, ja sam dužan da ti objasnim, da ne živiš u zabludi.
A sada osvrt na proteste u Februaru. Da, Braničevskom regionu su dodeljena sredstva za nabavku đubriva od 19 din po kupljenom kilogramu, udruženje Stig je to izdejstvovalo za ceo okrug. U Vojvodini ima 7, svi su tada češali j...ja, sećaš se tog vremena. Kako je bilo ja sam to rekao novinskoj agenciji Beta a svi ostali su preneli, bez nekog hvalospeva. Da bi shvatio kako funkcioniše sa medijima, prvo prenesu izlazak na protest, posle te zovu kad se postigne nešto, ti ne može da ne kažeš ništa, jer će ti oni trebati još neki put. To sa radnom grupom je održan jedan sastanak ali se nismo pojavili jer je bolje da pljujete vlast koju ste odabrali nego mene. A i tema je profesionalni poljoprivrednik a to nije nešto što bi rešilo naš problem

Vi kao organizacija ( ja vas shvatam kao sindikat ) nikad niste smeli da privatite nesto samo za vas! Čak i da u celoj Vojvodini niko ne izadje na ulicu i da vam ne pomogne uslovi i pomoć od drzave mora biti ista prema svima! Sledeci put mozda vi izvisite,a to nije nikom u interesu.
Godinama sam radio u automobilskoj industriji i kada sindikat pozove na strajk svima je po volji ko ide na ulicu a ko ne zeli nije obavezan.
Kada sindikati dogovore neku povišicu npr plate, apsolutno je svi dobijaju.

Nije bilo fer tada da uzmete tih 19din/ kg tako se sada nemoj cuditi da su ljudi kivni i nemaju poverenja
 
Mislis da je 300-400 ljudi, ako se i toliko skupi, da je to dovoljno da imas kredibilitet da pregovaras sa ministarstvom?? Pa ministarstvo jedva ceka takvu jednu sacicu ljudi da im nesto da i da zamaze oci svima. Jos gore radi onaj Bacina. Razgovara, pregovara, a niko ne zna u cije ime. A ministarstvo zadovoljno.... ima kontakt sa poljoprivrednicima i zajedno kreiraju poljoprivredu.

Aman šta je tebi, ne poznajem te i stoga nemogu da te prozivam. A što se ti osećaš prozvanim ja neznam. Ja mislim na sasvim drugog čoveka koi je vodio neke proteste i posle njih procvetao.
Podeli njegovo ime i prezima sa nama...?
 
Vi kao organizacija ( ja vas shvatam kao sindikat ) nikad niste smeli da privatite nesto samo za vas! Čak i da u celoj Vojvodini niko ne izadje na ulicu i da vam ne pomogne uslovi i pomoć od drzave mora biti ista prema svima! Sledeci put mozda vi izvisite,a to nije nikom u interesu.
Godinama sam radio u automobilskoj industriji i kada sindikat pozove na strajk svima je po volji ko ide na ulicu a ko ne zeli nije obavezan.
Kada sindikati dogovore neku povišicu npr plate, apsolutno je svi dobijaju.

Nije bilo fer tada da uzmete tih 19din/ kg tako se sada nemoj cuditi da su ljudi kivni i nemaju poverenja
Nisu tu toliko oni krivi (stig) koliko je drzava trula i korumpirana. Ne mozes ti davati tj subvencionisati iz republickog budzeta samo jedan okrug u koji nije proglasena elementarna nepogoda poplava, pozar ili nesto slicno, sa tih 19 din za djubrivo da ovi ne bi protestvovali, a ostalima nista.
Onda po tome trebaju da isplacuju doplatu za suncokret samo tamo gde su bile blokade a ne svima ( sto je suludo)....
 
Nazad
Vrh