Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ja mislim da pregovarači i to svi snose odgovornost za rezultat pregovora
Jedino bi istakao požrtvovanost ljudi koji su sa svojim traktorima došli i žrtvovali svoje vreme i gorivo.
Ja sam za protest slučajno saznao i otišao bez nekih očekivanja i ako nas je bilo 5 -oro iz Kaća i samo dvoje iz Kovilja odmah na okupljanju smo imali (ne ja ) ali ostali od strane predsednika udruženja poljoprivrednika iz Kaća( SNS ) pretnje i skoro fizički obračun
Mogu samo da kažem da se grupa kod Rimskih Šančeva nije probila do APV ništa od ovoga ne bi bilo
Prvog dana sam video da je voda ušla u uši organizatorima i da ne vide dalje od svog nosa
Povukao sam se i otišao kući ali sam dolazio svaki dan i pre posle podne ili uveče
Ovo je bila velika prilika da se nešto uradi
Glavnu zahtev je trebao da bude proglašenje elementarne nepogode i iz toga proističe niz mera , ali su ovde prvi Adamović i Slankamenac to izbegavali ...
Da ironija byde veća u potezu cele južne bačke suncokreta ima najmanje
Kod nas u Kaću ima jedan i taj mesec dana provodi na planini ili moru i nije tu a mi zapeli za njegov suncokret a niko ne spomene kukuruz i soju
Neki su se vešto izvukli iz ovih protesta i ostali dobri sa SNS bagrom a opet ovde i privatno navijali za protest ..
Pitam samo sve ostale pa i ove iz SNS- a hoće li primiti ovu malu pomoć ako je bude ili ove što su pametovali od kuće kako je sve uzalud i šta treba i kako treba
 
Све си добро рекао сами организатори су били заказали то се већ видело по доласку испред извршног већа. И цела кривица је њихова, а онда ови поштени и добри самарићани што су ето кад су видели и проценили ситуацију брже боље потписали да нас као спасу. Јој како ми се сере од таквих који нас убеђују да то није тако како видимо и читамо. Сада нема ни Кломпе да гризе и уједа вероватно му је прорадило оно мало људскости ако има па га срамота, мада такви патуљци ни немају срама. Само ме интересује оће ли ова господа што су глумили спасиоци и Месије преузети све пријаве на себе које нам говна пандурска буду послали да платимо? Продати веру за вечеру баш је онако људски и колегијално. Ето ако сте слаби са историјом можете закључити одакле са којих простора је Вук Бранковић био.
 
Druže zvao sam te, saznao sam ti i br, bilo mi je bitno da budeš na protestu, jer si imao neke primedbe na naš rad. Uđi u viber videćeš prepisku samnom, tamo sam te isto pozvao da izađeš, ali lakše je pisati, kritikovati na tastaturi
Dopisivali se nismo, video sam propusten poziv sa meni nepoznatog broja. Nisam bio u mogucnosti da bilo gde prisustvujem iz zdravstvenih razloga i evo ja se unapred izvinjavam ako vreme pokaze da ovo sto sam pisao nije tacno. Samo da ne bude da sam ja izmislio, sve sam indirektno cuo od jednog tvog clana. Necu vise da mrsim, da prenosim ``rekla kazala``, bio sam iznerviran kada sam ovo cuo ali nisam kompetentan da osudjujem.
 
Ako adminima nije problem objavljuj ovo na svakoj drugoj strani da vide ljudi pošto verovatno nisu svi sada aktivni a neće vraćati 5 stranica unazad da čitaju sve poruke...naravno ako adminima nije problem..

Problem može nastati jer je između može i mora razlika samo jedno slovo, neko u brzini pogreši i sve što je napisao dobija totalno drugačiji smisao. On nakon poslane poruke ode sa foruma, a oni koji čitaju shvataju ono što je napisano, pa krenu to komentarisati i širiti dalje. Onaj koje je napravio grešku u jednom slovu se vraća i onda opet prežvakavanje ko, šta, gde zašto.

Trenutno ne škodi da se proveri da li ste napisali sva baš kako mislite, provera poruke traje minut ili dva, a svima posle bude jednostavnije.
 
Ako mi dozvolite, moje zapažanje oko celog ovog slučaja bi bilo sledeće:

1. dobro je što je do ovih skupova uopšte i došlo, da se vidi da paori mogu da se ipak organizuju i to ne samo u Vojvodini već i ostalim delovima Srbije,
2. iskusniji smo za jednu organizaciju ovakvog tipa i nadam se da će sledeći protest biti mnogo bolje organizovaniji,
3. neki ljudi su se "otkrili" i sad se bolje zna sa kojim kadrovima treba u budućnosti nastupati,
4. vreme protesta je jako bitno da se odredi, ovog puta je žetva suncokreta već počela, soja na pragu, pa se malo "žurilo" sa pregovorima zbog poslova na njivama,
5. pre početka se moraju jasno utvrditi zahtevi seljaka, jasno i glasno u recimo... pet tačaka sa po jednom rečenicom u opisu jer sve što nije kratko i jasno, podložno je "varijaciji" i preformulaciji,
6. zbog 24 satnih blokada od desetak dana mora se imati na svaka 2-3 dana zamena sa novim posadama paora.
7. dobro je što je postignut dogovor oko cene suncokreta ali ne treba izlaziti pred vladu sa cenom, jer ona nije uljara, klanica, mlin, izvoznik.. već tražiti ono što je u njenoj nadležnosti, a što nas jako tangira (subvencije, gorivo, PIO...papirologija prema državnim organima...).
 
Pročitah neke vesti na netu u vezi ove teme ...

......u pismu upućenom premijerki se ističe da su se nezadovoljni ratari sklonili sa ulica, ali da protest nije završen.

Sa ulica smo sklonili traktore iz razloga da ne destabilizujemo našu državu u vreme pregovora u Briselu.......

Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije neće potpisati tekst koji im je predložila premijerka Srbije - Ekonomija - Dnevni list Danas

Naša država svaki čas nešto sa nekim pregovara i ako to budemo gledali nikada radnici i seljaci ne bi trebalo da se bune i štrajkuju .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh