Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Izgleda da jos pregovaraju . Evo sta kaze Savovicka oko suncokreta i cene :

Ona je napomenula da se očekuje rod suncokreta od oko 735.000 tona, a da je razlika između cene koju poljoprivrednici zahtevaju i ponuđene cene oko 165 evra po toni, što znači da bi država morala da obezbedi više od 123 miliona evra kako bi i proizvođači bili zadovoljni i kako bi potrošači mogli da kupuju ulje po tržišnoj ceni.
 
............što znači da bi država morala da obezbedi više od 123 miliona evra kako bi i proizvođači bili zadovoljni i kako bi potrošači mogli da kupuju ulje po tržišnoj ceni.
Šta sad to znači " tržišna cena " ?
Nekome palo na pamet da zakuca cenu zejtina i to je sada kao tržišna cena ?
Elem , baš gledam neku emisiju kako su počeli pregovori unije sindikata i poslodavaca o minimalnoj ceni rada .
Kažu , ako se mi ne dogovorimo vlada će da preseče .
Eto lepe prilike , pustite cene namernica da se same ( tržišno ) formiraju , pa onda podignite cenu rada prema potrošačkoj korpi na 55-60 lIjada i SVI ZADOVOLJNI .
 
Pregovori navodno napreduju
Dogovoreno 15din premija za mleko sva 4 kvartala

Iskreno ocekujem nekih 650e dogovorenu cenu za suncokret i neko povecanje goriva u litrazi po jeftiniijoj ceni za jesenju setvu i tada ce to biti to sto se tice protesta
 
Izgleda da jos pregovaraju . Evo sta kaze Savovicka oko suncokreta i cene :

Ona je napomenula da se očekuje rod suncokreta od oko 735.000 tona, a da je razlika između cene koju poljoprivrednici zahtevaju i ponuđene cene oko 165 evra po toni, što znači da bi država morala da obezbedi više od 123 miliona evra kako bi i proizvođači bili zadovoljni i kako bi potrošači mogli da kupuju ulje po tržišnoj ceni.

Napisao sam ja to pre nekoliko stranica a nisam Savovicka.

Ali bih da napisem jos nesto: nije lepo napadati nekog jer se ne slaze sa BLOKIRANJEM puteva zarad ostvarivanja (licne) finansijske dobiti. Nek prizna lepo ovde ko je vratio seme kukuruza i posejao suncokret jer je "obecana" dobra cena. Sada su krivi zaposleni, politicari, bata i kum i svi su krivi ... e trt malo. Kada je trebalo iz doprinosa, poreza zaposlenih (iz one prelivne rupe zvane budzet drzave) davati subvencije onda je sve bilo lepo sada niko ne valja.

Ovakav razdor i podele idu samo politicarima u korist. Nisu oni na vlasti jednu sezonu i jedan rod suncokreta, otece oni svoj deo na drugom mestu.
 
Sad javiše na RTS 2 ( dnevnik ) .......
Pregovori uspešno privedeni kraju ispunjen najveći deo zahteva ratara ali blokade ostaju ?!?
Za neki minut biće opširnije pa valjda i jasnije
 
Evo ga upravo sad Nedimovic reče kako su omogućili najveću otkupnu cenu u regionu , veću od Bugarske , Rumunije Mađarske . . .
 
Poslednja izmena:
"Dogovoreno je da ubuduce u sva 4 kvartala CENA MLEKA bude 15 dinara po litri" upravo na B92,televizija sa nacionalnom frekvencijom...Boze oprosti im,ne znaju sta pricaju... A veliki strumpf opet Beogradjanima dize pritisak sa tim kako mi vozimo sve nove traktore...kaze kao na sajmu u Berlinu...kad bi znao da je prosek starosti masina kod nas 35 godina...a relativno dobro masine izgledaju...krpi i cuti...
 
Poslednja izmena:
Džabe nam premija kada su sunc. sačma,stočno brašno i kukuruz otišli u nebesa.Samim tim i koncentrat.Da je ova godina bar podnošljivo rodila (bar da imamo da ne kupujemo hranu),bila bi druga priča.Ovako nama sa ovim cenama nema opstanka.I što je najdore,druga godina za redom.Robne rezerve treba da podele stočarima taj višak hrane koji kažu da imaju a ratarima da pomogne da su bar u nekoj pozitivi.
Ja imam jedan predlog da se ove jeseni ne seje žito.Sejaćemo ječam zbog plodoreda pa da vidimo reakciju države.Ali to neće biti nikad.
 
Pa moraju se nekako umešati i sns-ovci.
Ali dok ih prepoznamo dogovor će pasti.
Posle nema vajde..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh