Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Vas dvoje-troje se udruzite,prebacite stoku da se vodi na jednog od vas i podnesete zahtev za zemlju.
Sto se vi ne udruzite pa kupite jedan dzondir i jedan kombajn i jednu sejacicu i td.....pa bi vam se isplatilo da radite manje zemlje.!!?? Da su zadruge valjale ne bi propale...ne bi ih kupovao raca ...matijevic ....kostic i ostali......Tako da ako mozes ne pricaj nesto sto znas da nema prodju...Budi realan!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
A vi stočari ste neka ugrožena vrsta pa sve treba da dobijate za badava?
Sta da kaze onaj ratar sa 5ha, ili 10ha? Oni tek nisu videli ni ar od te državne zemlje, njih niko ne spominje, nego ste se uhvatili za svoje du*e. Od kad je Glamočić bio min.polj. sve je krenuli uz vašu vodenicu, i jos uvek se forsiraju stocari, a da se stocarski fond nije pomerio,sto znaci da nije delotvoran zakon i treba da se menja, ovaj sto je predlozen je moze se reci na pravom putu,po tom pitanju. Većina vas sto ste dobili zemlju po pravu prečeg, po mnogo manjim cenama od nas ratara, davali ste u pod zakup "NN licima" da bi vam pomogli, dal u ispomoć, finansijski, ili u repromaterijalu, što se niko nije jednostavno odrekao viška što nije mogao da obradi, nego je ustupio lokalnom tajkunu!
Ne budimo deca, to je svugde radjeno i to je trebalo debelo da se kažnjava i kontroliše, kao i dal je neko prodavao stoku, ili je premestao, pozajmljivao.
Zašto niko ne spominje one stočare što imaju po 3 ili 5 krava, do max. 10 krava, njima treba ustupiti, i dati čak duplo na osnovu stoke, a vas vece stočare(veće, jer delite i nas ratare) ograničiti do 50ha, po licitacionoj ceni, a ne po prosečnoj. Jer ovih malih stočara za koju godinu neće ni biti, jer svoje obrađuju malo, pa ni nemaju mogućnosti da se šire. Tako da njih ovaj zakon ne dotiče, jer državnu zemlju nisu videli, niti će, niti su ima potrebe da se šire duže od jorgana.
Ej druskane.....koji ti je vrag citaj malo prethodne postove da bi znao da se o tim malim stocarima i pise o onima koji nemaju 15 krava i koji imaju 5hektara zemlje.....tako da nemoj da komentarises nesto i izigravas pametnjakovica kad nisi ni procitao o cemu se pise.... Izvini molim te....Prelistaj postove!!!
Sto se vi ne udruzite pa kupite jedan dzondir i jedan kombajn i jednu sejacicu i td.....pa bi vam se isplatilo da radite manje zemlje.!!?? Da su zadruge valjale ne bi propale...ne bi ih kupovao raca ...matijevic ....kostic i ostali......Tako da ako mozes ne pricaj nesto sto znas da nema prodju...Budi realan!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
@Ddragan
Jel to moze legalno da se uradi kao udruzenje ili bi to ipak bila rabota na crno?
Nije bas legalno ali mislim da niko ne bi pravio problem.Kao udruzenje ne moze ako je udruzenje registrovano kao neprofitabilna organizacija.A ako se registruje kao profitabilna organizacija postaje nesto drugo_Oko stocarstva nisam bas toliko upucen da mogu sa sigurnoscu da tvrdim nesto.

- - - - - - - - - -

Sto se vi ne udruzite pa kupite jedan dzondir i jedan kombajn i jednu sejacicu i td.....pa bi vam se isplatilo da radite manje zemlje.!!?? Da su zadruge valjale ne bi propale...ne bi ih kupovao raca ...matijevic ....kostic i ostali......Tako da ako mozes ne pricaj nesto sto znas da nema prodju...Budi realan!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Pazi neki clanovi udruzenja polj.iz S.Pazove su to uradili i veruj mi da im odlicno funkcionise.Da li bi se isplatilo tad raditi manje zemlje je diskutabilno jer svako tezi za vise,naravno u granicama normalnog.
 
Ne znam samo gde to postoji ratar sa 5 ha zemlje ili 10ha i da od toga zivi jedino ako nema carobni stapic,a vi gospodo pogledajte malo udeo stocarstva u razvijenim poljoprivrednim zemljama barem 60-70%,i pogledajte kod nas pa ce vam biti jasno zasto nam je poljoprivreda toliko napredna...ja ne preprodajem nista ja radim kao i vecina...malverzacije prijavite..
 
Mi ovde pisemo ...sta bi trebalo da je cilj protesnih voznji....tako da je vezano za temu.... I komentarisemo da se PROTESTANTNI BORE ZA RATARE.....da mi stocari tamo nema sta da trazimo....bar po meni... i za to sam da se ogranice i ratari i stocari u korist malog seljaka.... MALOG...Ne mene... Opet kazem Jedino sto kod protesta traktora podrzavam je DA SE ZEMLJA NE SME DATI STRANIM INVESTITORIMA I KUPCIMA.....nema potrebe za tim.... Unistena je industrija....pa i trgovina....radnik je podcenjen ....Jos je jedino ostala poljoprivreda a i to ce da pukne koliko vidim.... ALI BOJIM SE DA CE SE USKORO TI NEZAJEZLJIVI RATARI A PONEKI I STOCARI ... DA NE GOVORIM O TAJKUNIMA I STRANIM INVESTITORIMA.....pitati....."KO JE ZAPALIO ŽITO"....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam samo gde to postoji ratar sa 5 ha zemlje ili 10ha i da od toga zivi jedino ako nema carobni stapic,a vi gospodo pogledajte malo udeo stocarstva u razvijenim poljoprivrednim zemljama barem 60-70%,i pogledajte kod nas pa ce vam biti jasno zasto nam je poljoprivreda toliko napredna...ja ne preprodajem nista ja radim kao i vecina...malverzacije prijavite..

Evo ja radim 10 ha i živim samo od toga nisam zaposlen nigde više,ali živim teško i mučim se i hteo bi da proširim posed ,ali sa ovakvim zakonom nema šanse,nas ta kupovina do 20 ha neće sigurno zakačiti,evo i da dokumentujem,ja znam x poljoprivrednika koji imaju na svom imenu do 30ha a rade i preko 100 ha,taj je za državu "mali" poljoprivrednik iako svi znamo da nije,i takav će samnom da ide rame uz rame da kupi državnu zemlju,pogodite ko će da pobedi.I tako nešto treba da se ispravi.Ja bih to rešio tako što bi se gledala ukupna površina zemlje koju neko obrađuje vlasništvo+zakup.Nemam ništa protiv stočara ali mislim da stočari imaju veći problem od toga da li će dobiti više zemlje a to je smanjivanje cena njihovih proizvoda iz godine u godinu,i samo mi nije jasno pošto vidim da se jedino oni ne bune čime su to zadovoljni možda tim da će ratari obrađivati manje zemlje?
 
Evo ja radim 10 ha i živim samo od toga nisam zaposlen nigde više,ali živim teško i mučim se i hteo bi da proširim posed ,ali sa ovakvim zakonom nema šanse,nas ta kupovina do 20 ha neće sigurno zakačiti,evo i da dokumentujem,ja znam x poljoprivrednika koji imaju na svom imenu do 30ha a rade i preko 100 ha,taj je za državu "mali" poljoprivrednik iako svi znamo da nije,i takav će samnom da ide rame uz rame da kupi državnu zemlju,pogodite ko će da pobedi.I tako nešto treba da se ispravi.Ja bih to rešio tako što bi se gledala ukupna površina zemlje koju neko obrađuje vlasništvo+zakup.Nemam ništa protiv stočara ali mislim da stočari imaju veći problem od toga da li će dobiti više zemlje a to je smanjivanje cena njihovih proizvoda iz godine u godinu,i samo mi nije jasno pošto vidim da se jedino oni ne bune čime su to zadovoljni možda tim da će ratari obrađivati manje zemlje?
Imaju problem....Jer najvise stocara su mali poljoprivrednici.... koji obradjuju maksim zemlje a do zakupa ne mogu doci od ratara.... alavi ratari su i digli cene zakupa i drzavnog i privatnog zemljista... E pa ti probaj druze da se bavis stocarstvom.....sa 10hektara ces tesko ziveti ti i tvoja familija.... ali ako proizvedes hranu i utovis na primer godisnje 40 do 50 junadi.... da visis love..... ali i ti bi laksim putem.... 10dana godisnje da radis i da zivis lepo ti i tvoja familija...NE MOZE. SAD VIDIS ZASTO JA NISAM NA PROTESTIMA. Ali sam na tvojoj strani da treba da dobijes sansu za kupovinu drzavne zemlje . I u pravu si to za podeljena gazdinstva na vise delova. E ti sto dele ta gazdinstva koja su bila 100hektara a sad 5puta po 20 su na PROTESNIM VOZNJAMA.... Dosadan sam vec sam sebi jer neki se prave ludi ...tako da ne vredi polemisati.....ODJAVLJUJEM SE!!! SVAKO DOBRO SVIMA...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
STRANI se nigde u zakonu ne spominje,a investitir mozes biti i ti,napravi investicioni plan npr za vinograd,vocnjak ili nesto drugo i mozes raditi tu zemlju.I naravno pravno lice moras biti.
 
STRANI se nigde u zakonu ne spominje,a investitir mozes biti i ti,napravi investicioni plan npr za vinograd,vocnjak ili nesto drugo i mozes raditi tu zemlju.I naravno pravno lice moras biti.
Ja sam napisao u zagradi i domaći,a znam i zašto sam napisao strani.Sačekaj kad se počne primenjivati zakon pa mi napiši ovde ko su ti domaći investitori, koji naravno spadaju u male poljoprivrednike.

- - - - - - - - - -

Imaju problem....Jer najvise stocara su mali poljoprivrednici.... koji obradjuju maksim zemlje a do zakupa ne mogu doci od ratara.... alavi ratari su i digli cene zakupa i drzavnog i privatnog zemljista... E pa ti probaj druze da se bavis stocarstvom.....sa 10hektara ces tesko ziveti ti i tvoja familija.... ali ako proizvedes hranu i utovis na primer godisnje 40 do 50 junadi.... da visis love..... ali i ti bi laksim putem.... 10dana godisnje da radis i da zivis lepo ti i tvoja familija...NE MOZE. SAD VIDIS ZASTO JA NISAM NA PROTESTIMA. Ali sam na tvojoj strani da treba da dobijes sansu za kupovinu drzavne zemlje . I u pravu si to za podeljena gazdinstva na vise delova. E ti sto dele ta gazdinstva koja su bila 100hektara a sad 5puta po 20 su na PROTESNIM VOZNJAMA.... Dosadan sam vec sam sebi jer neki se prave ludi ...tako da ne vredi polemisati.....ODJAVLJUJEM SE!!! SVAKO DOBRO SVIMA...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Ti očigledno imaš problem sa mozgom ako ga uopšte imaš,gde si ti pročitao da ja hoću da radim 10 dana i da živim dobro,jel me ti možda poznaješ pa tako pričaš,napisao sam da hoću da se proširujem a to znači da radim više,takođe nisam ni krenuo sa ovih 10ha nego sam i to proširivao,a baš zbog takvog stava koji ti imaš (da onaj ko ima 10ha ne treba ni da postoji), mali poljoprivrednici se i uništavaju.
 
E sad jbg vi ste u startu odustali,necete ni pokusati a vec znate da nesto ne valja.To je isto kao i onaj sto ceka sedmicu na lotou a nije uplatio.
 
Ne znam što se toliko zapelo oko stranih investitora.Pa gori su ovi naši novokomponovani
Ja bih lepo uveo neki maksimum a ne da se se neko peči po celom ataru a neko da nema ni da prehrani porodicu.Pa neka se onda ovi što hoće da budu veliki lepo udruže
 
Ovde bi svako pravio zakon tacno onako kolika je njegova farma i ostali posed, znaci vecima od vas nista ko ih tera da budu veliki, a malima opet nista jer nemoze se sa neradom (malim posedom) malim obimom posla da se zivi 365 dana, kako ste providni i jadni!

dr.srdjan12 a ti si mi jako pametan, radis 200kj. drzis 50-60 bikova i oces da ti se dodeli zemlja! PA stace ti kad vec imas gde da proizvedes hranu, to se zove alavost! Naravno zemlju po tebi, po pravu preceg za bikove da dobije samo registrovana farma, jer je ti imas a da je kojim slucajem nemas pisao bi da to nije fer, bolje cuti!
 
Poznajem ja stočare koji su alaviji nego ratari.
Kažu: državnu zemlju sam dobio jeftino pa privatnu arendu mogu i duplo da platim... i u proseku cena bude taman kako treba...
 
Ja sam napisao u zagradi i domaći,a znam i zašto sam napisao strani.Sačekaj kad se počne primenjivati zakon pa mi napiši ovde ko su ti domaći investitori, koji naravno spadaju u male poljoprivrednike.

- - - - - - - - - -


Ti očigledno imaš problem sa mozgom ako ga uopšte imaš,gde si ti pročitao da ja hoću da radim 10 dana i da živim dobro,jel me ti možda poznaješ pa tako pričaš,napisao sam da hoću da se proširujem a to znači da radim više,takođe nisam ni krenuo sa ovih 10ha nego sam i to proširivao,a baš zbog takvog stava koji ti imaš (da onaj ko ima 10ha ne treba ni da postoji), mali poljoprivrednici se i uništavaju.
Sta pricas ti? Jesi normalan? Citaj postove.... Ja radim 35hektara svoje zemlje i 80hektara zakupa privatne zemlje.... i dobio sam na pravo preceg zakupa 50hektara drzavne od sledece jeseni.... i drzim od 50 do 90bikova godisnje....gde si ti covece od mene ....milion godina....tri zivota....I OPET SE ZALAZEM DA NE TREBA DATI MENI ...NEGO LJUDIMA POPUT TEBE
......koji imaju 10tak hektara a zive od zemlje.. I ZATO NISAM NA PROTESTIMA JER NISU KORISNI ZA TEBE..I rekao sam da si u pravu u vezi kupovine zemlje.....samo sam na tvoju konstataciju "da se stocari boje ratara...da ce ostati bez zemlje" reagovao tako da probas da sa malo zemlje napravis veliku proizvodnju....gde se radi 365 dana godisnje ....da sa tih 10tak hektara napravis npr hranu i proizvedes 40....50 junadi.. pa da ti drzava da besplatan sistem za navodnjavanje...subvencije...obezbedi trziste....da pomogne sa refundiranjem izgradnje objekata....da treba ici na to da se manji ratari forsiraju u stocarstvu...da ces tako lakse ziveti a vise raditi..Jer tesko je uhvatiti zamajac raditi 10dana godisnje a toliko ti i ne treba da uradis 10hektara.....Ja se izvinjavam na dobronamernom savetu.....A svi moji postovi i stavovi su da treba forsirati ljude poput tebe a ne ljude poput mene mozes procitati.....A sa takvim mozgom tesko ces ti druze napredovati....Napadas ljude koji su dobronamerni prema tebi i slicnima i koji zele da se zakon prilagodi vama a ne slicim meni i mnogo vecim a branis ratare koji se bore samo za svoju g....cu i hoce da ti otmu i tih 10hektara.... Ja sam OFF JER LJUDI OVDE NE CITAJU POSTOVE....pojavljuju se niodkud i glume ludilo!!! Strasno!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ovde bi svako pravio zakon tacno onako kolika je njegova farma i ostali posed, znaci vecima od vas nista ko ih tera da budu veliki, a malima opet nista jer nemoze se sa neradom (malim posedom) malim obimom posla da se zivi 365 dana, kako ste providni i jadni!

dr.srdjan12 a ti si mi jako pametan, radis 200kj. drzis 50-60 bikova i oces da ti se dodeli zemlja! PA stace ti kad vec imas gde da proizvedes hranu, to se zove alavost! Naravno zemlju po tebi, po pravu preceg za bikove da dobije samo registrovana farma, jer je ti imas a da je kojim slucajem nemas pisao bi da to nije fer, bolje cuti!
Ja prvu put od 15 godina rada sa junadima uzimam drzavnu zemlju....a farmu sam registrovao zbog drugih stvari . a registrovati farmu nije mudro slovo...ali sto da ne uzmem ako imam pravo....ti bi odbio???....ja sad teram inat onima koji mi nisu dali ni 2 hektara kad sam pre 10godina i ja radio 10tak i falilo mi za hranu. Druze....Ja sam ostao bez oca mlad i sa 3.5 jutra zemlje i sve sto sam stvorio je od ta 3.5 jutra ....bez rada drzavne zemlje..... i bilo koje druge pomoci....ISKLJUCIVO RADOM I TOVOM JUNADI......ZNACI TOV JUNADI JE MENE PODIGAO....dok su slicni vama govorili ti si budala nema tu racuna i kukali na drzavu i tajkune....ali krenuo sam sa 5 junadi pa 10 ...pa 20 pa 40 pa 60.....bez subvencija ... sa 19 godina. Znam koliko mi je bilo tesko pa se zalazem da takvim slicnima meni drzava olaksa da se podignu i pomogne a vi protiv mene....VI STE JEDNI NERADNICI koji samo laju na drzavu......Garantujem iako vas ne znam i ne treba vam dati nista......treba vas gaziti sto vise....Sa kakvim sam ja likovima usao u raspravu.....Ja pisem postove uperene protiv mene i meni slicnih ....koji vec imaju neki zamajac...da ne pricam o ratarima i tajkunima velikim gazdama....Oni su za vas gospoda i ostace to dok god ste vi ljubomorni na njih a ne gledate u svoje dvoriste!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh