Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Da napisem zasto je cika Rista bio prisutan:
Risticevic se nasao igrom slucaja,jer je udruzenje trebalo da preda Veroljubu Arsicu podpredsedniku skupstine,a Risticevic je bio kod doticnog gospodina jer je Marijan predsednik odbora za poljoprivredu. A svaki amandman koji se nalazi na putu do Skupstine prvo mora da prodje kroz odbor za poljoprivredu,tako da...svidelo se nekom ili ne gospodin Risticevic je neizbezna karika tog lanca.
A na kraju krajeva je i poslanik koji mora da izglasa trazene promene i treba da mu se objasni zasto je dobro to sto se trazi.
 
Na izlazu iz Zmajeva 40-50 traktora i specijalaca 1 autobus i nekoliko kombija. Jači su možda 1:10
Čemu ta demonstracija sile?
 
Pit jako si mi pametan,javno se sprdas i prozivas coveka od kog dobrim delom zavise protesti tj. zahtevi za ispunjenje zahteva. Posto nisi isterao traktor,bar se nemoj sprdati ovako javno i otezavati njima,jer nikad se ne zna ko sve prati forum.
 
Pit jako si mi pametan,javno se sprdas i prozivas coveka od kog dobrim delom zavise protesti tj. zahtevi za ispunjenje zahteva. Posto nisi isterao traktor,bar se nemoj sprdati ovako javno i otezavati njima,jer nikad se ne zna ko sve prati forum.

Nikad se ne sprdam sa ozbiljnim stvarima a ovi protesti bi trebali da imaju jak znacaj i da budu u mnogo vecem broju ali na zalost mnogo toga smrdi, tako da nema sprdnje! A sto se tice toga da doticna osoba ima jak znacaj i neka je faca u ovim protestima to je i te kako smesno!
U nekom ranijem postu napisao sam zasto ja i 99% iz nase opstine ne ucestvujemo na proteste pa ne zelim da se ponavljam! Medjutim od svih prisutnih na forumu nisam cuo pitanje (osim od jednog clana) koje sam postavljao u vezi toga iz koliko opstina su izasli na proteste a da je u opstini vladajuca str. na vlasti?! Muk i tisina!!!
 
Kod tih što su izašli ima najviše državne zemlje, pa su zato i izašli boje se ostaće bez nje. Gledam pre neki dan onog Mileta Zarina na tv kako kuka i kaže da ima unuka koji ima 8 godina pa će tek sa 38 moći da uzme državnu zemlju u zakup, i da do tada neće imati šta da radi, a on radi 700 ha! Pa kako ga nije sramota, zinulo mu **greška da on još zemlje radi, a ostale ko šiša.

Stvarno što reče jedan član, jadna li si ti poljoprivredo ko te predstavlja, a još jadnija ko te vodi!
 
Poslednja izmena:
Kod tih što su izašli ima najviše državne zemlje, pa su zato i izašli boje se ostaće bez nje. Gledam pre neki dan onog Mileta Zarina na tv kako kuka i kaže da ima unuka koji ima 8 godina pa će tek sa 38 moći da uzme državnu zemlju u zakup, i da do tada neće imati šta da radi, a on radi 700 ha! Pa kako ga nije sramota, zinulo mu **greška da on još zemlje radi, a ostale ko šiša.

Stvarno št reče jedan član, jadna li si ti poljoprivredo ko te predstavlja, a još jadnija ko te vodi!

A ko da te predstavlja?Ovi sto sede zeni u guzicu i cekaju da se promeni opstinska vlast da bi izasli na proteste.Idi pa se sam predstavi.Kad dodje televizija svi pobegnu u kanale ili iza traktora.Izadji brate pa recituj sta ti je na dusi.On radi koliko radi,otima,napada....sve za sebe.Ko je meni kriv sto nisam licitirao 2007. pa se odlepio od ostalih.On ukro nikom od nas nije.Jednostavno reskirao i profitirao.Imate svi Vi oko vas vase gazdurine ali i za njihovo spominjanje nemate muda.Ja sa njim ne saradjujem,ne volimo se medjusobno,jedno vreme nismo ni pricali.Gledam da deci obezbedim sto bolji zivot a da pri tome mogu da prodjem kroz selo da mi ne pljuju za kolima.Kako ja gledam njega tako i oni sa 20-30ha gledaju mene.Ljudi smo i borimo se .I Vas vasi gledaju to ne zaboravite.
 
@dikofen
Ma druže sa ovim protestima se neće ništa postići pogotovo što smo razjedinjeni, a ako nas budu predstaljali oni koji imaju mnogo (kako god da su steki) izgledaćemo kao da nam je zinulo **greška. Evo skoro se danas ili juče pojavio neki video na fejsu kako poljoprivrednici protestvuju u Vrbasu, a neki koji su taj video snimali kažu kako su sve novi traktori na protestima? I kažu da su poljoprivrdnici tajkunčići. To je strašno.

Inače, mene niko ne presdstavlja, zato što danas svako napravi udruženje i samo gleda svoje interese. Sa takvim pristupom nećemo nigde stići.

I da politički sam neopredeljen.

I takođe smem svakog da spomenem, i da kažem samo kaži koga oćeš?! Velika većina tih koji su vodili poljoprivrednike na neke proteste su se nafatirali, i nigde ih više, a nama sve gore.

I bezvezno je ovde samo pametovati, i mlatiti praznu slamu.
 
Ovo za Vrbas si 100% u pravu pa tih 10 traktora sto je bilo ispred opstine vredeli su vise nego cela opstinska zgrada sa sve inventarom i radnicima!
 
Kad ovi NE poljoprivednici pricaju te price o skupim traktorima mogu i da shvatim.Kad te price Vi muljate danima e to ne mogu.Pa Vi bi ste kao radili toliku zemlju sa IMT5106 ili nekom manjom rakovicom?Onaj stari problem zavisti i stalnog gledanja preko tudje ograde nikako da iskorenimo.Pa sto policija ne vozi vise zastavu ili tristaca,sto taxiskti voze strance a ne stojadine....ma mante me te price.Kao da ja ne bi kupio neki strani veci traktor da imam para ili da ga mogu otplatiti na rate.Kupio bih nego sta i ne bih se obazirao na tudje price.Isto bi i 99% Vas uradilo.
Sto se samih protesta u Centi tice ovde tvrdim da je 70% traktora marke MTZ,20% nekih stranih skupljih i 10% kombinacije IMT,rakovica,torpedo.
 
Mindjusar nisam isterao kao ni ti.
Inace ljudi da vas obavestim doslo je do male promene u urednickom timu,tako da je ova tema spala u u redjenje prethodnoj ekipi koja je bila pre kolege Mityoo pa vas molim za jedno,a to su dve stvari red,rad i disciplina. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

P.S. Diklofen normalno da ce posten covek gledati sa ogorcenjem,zavisti i prezirom na te nove traktore kad ih vozi npr taj Zarin za kog je neko rekao da do 2000te godine nije vozio ni fergusona,a sad 700ha radi. Ne moze taj mene nikako predstavljati,takav ce me pre pregaziti kao malog,nego 7 Tenisa zajedno.
Ima porodica koje generacijama rade zemlju i imaju novih masina,sredjene kuce e takvima svaka casti,sa njima bih isao.
 
Kod tih što su izašli ima najviše državne zemlje, pa su zato i izašli boje se ostaće bez nje. Gledam pre neki dan onog Mileta Zarina na tv kako kuka i kaže da ima unuka koji ima 8 godina pa će tek sa 38 moći da uzme državnu zemlju u zakup, i da do tada neće imati šta da radi, a on radi 700 ha! Pa kako ga nije sramota, zinulo mu **greška da on još zemlje radi, a ostale ko šiša.

Stvarno što reče jedan član, jadna li si ti poljoprivredo ko te predstavlja, a još jadnija ko te vodi!

Mala ispravka,mislim da Zarin radi vise od 1000ha.
 
Tito nama treba pa 10h najvise i j..se kako znas i umes a ovako smo podivljali pa bi da gazimo preko loeseva samo da se dodje do drzavne zemlje.
Od pre neki dan moj stav i nekih mojih prijatelja je da se zabrani prodaja zemlje a u zakup da se daje samo onima koji su drzavljani Srbije i gotova prica.
Zakup da bude najmanje na 3 a najvise na 5 godina da bi i neko drugi mogao da radi a ne samo jedni pa jedni.
Kada se to uvrsti u zahteve za protest idem i ja na ulicu sa traktorima do tada nema me,jer necu da se borim za one koji su sasvim dovoljno jaki da mogu sami da opstanu.
 
Pa sta mislite ...za koga su se izborili da se omoguci kupovina zemlje onome sto ima do 30hektara....jos 30hektara....pa za velike naravno... nece onaj jadnik srlto muze kravu ili rani svinju ili june da sa svojib 5.6 hektara maksima ulece i zakopava se na 30godina u kredit....Ti me se ne jacaju mala gazdinstva...vec jos vise utapaju... Ja licno imam 35hektara svoje zemlje i mogao bih da podignem kredit za tu kupovinu jer radim jos 80 hektara zakupa bez drzavne... ali opet kazem nema sistema da se preko malog poljuprivrednila ojaca stocarstvo....jer taj od 5.6 hektara nikad nece stici mene a ne nekog veceg mnogo od mene... ali sa 5.6 hektara i da mu drzava omoguci da uzme jos 5.6 pa mu da bespovrarna sredstva za objekte ...pa za sistem za navodnjavanje ...pa subvencije za stoku.. e to je jedini nacin jacanja malih gazdinstava . .preko stocarstva.....a ne ovih kao zarin i drustvo ili mene... a to niko ne prica...Nisam za to da se zemlja prodaje strancima niti daje u zakup jer ima boljih stvari koje se mogu uraditi sa njom ali nisam ni za ZARINA I SLICNE.... jer bi ti oteli i to sto radis zakupa privatno a ne drzavno.... oni gledaju da cape svaki lanac i mi srednji ili poveci se moramo braniti od njih.... PONAVLJAM.....OVI PROTESTI NISU U SVRSI POBOLJSANJA ZIVOTA MALOG SELJAKA ZASTITOM DAVANJA U ZAKUP 30POSTO DRZAVNE ZEMLJE.... i zato i nisam tamo... a mi stocari...jer ja drzim 50bikova i sad sam dobio 50hektara da radim od naredne godine drzavne zemlje smo im trn u oku..... pobili bi i nas i stoku da mogu i to pravo preceg zakupa... Ja drzim stoku 15 godina i nikad nisu hteli otstupiti ni hektar u moju korist.... Zovem ...pitam da li mogu da racunam na 5.6 hektara.. kao stocar..svi se prave ludi... e sad ce da vidimo..... Ja sam sam svojim radom stekao sto imam bez drzavne zemlje ... A ZARIN I KOMPANIJA BI DA SE VRATI VREME SAMO LICITIRANJA I NJIHOVIH DOGOVORA I PREVARA MALIH SELJAKA KOJIMA OD SILNIH HEKTARA NECE DA IZDVOJE NI PO 5.6 HEKTARA.....sto malom stocaru znaci. Izvinjavam se sto sam oduzio ali o ovome se moze pisati danima opet ne vredi...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh