Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
tako mlad a tako ljut :omoc:;
neces daleko stići u životu :ppozdrav:
Izvinjavam se svima ....ali ljudi ne citaju postove a ja se bezveze trudim da iskazem neko moje misljenje...IZVINITE SVI....NISAM U PRAVU ....ALI AKO IKAKO MOZETE PRE NEGO STO NEKOM NESTO KAZETE PROCITATE POSTOVE U VEZI SA TEMOM.........Hvala vam svima i IZVINITE JOS JEDNOM!!!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas su isli ljudi na proteste samo ljudi koji ce da licitiraju drzavnu zemlju.
Pa ok ekipa je bila iz Gaja,a mislim da nece svi da licitiraju.Tu sta ce u ponedeljak da se izdesava zivo me interesuje.Jel znas onu poslovicu "nikad svatovi nisu jaci od sela"e kod vas mi se cini da je kontra situacija.
 
Ma to za nasu Opstinu u ponedeljak i utorak je licitacija,a u selu imaju lika koji im je uzurpirao 1100ha drzavnog zemljista(posejao psenicu)a nalazi se u pasivnom statusu.Poljoprivrednicima iz tog sela je rekao kupite slobodno na licitaciji ali da vrsete necete:osmeh:,i sad neznaju sta ce....
 
Imaju mnogo padobranaca ...
Jbg pa to je sada postalo moderno svuda...
Zasto bi se razlikovali oni od ostatka drzave?
Ili stvar dogovora ili da spreme kesu pa kom opanci kom obojci ili da se malo teraju sa tajkunima , isteraju im dobre pare i onda 10 rsd sibica i nikad vise niko nece doci da se k...rci na tvom pragu...
 
Sta pricas ti? Jesi normalan? Citaj postove.... Ja radim 35hektara svoje zemlje i 80hektara zakupa privatne zemlje.... i dobio sam na pravo preceg zakupa 50hektara drzavne od sledece jeseni.... i drzim od 50 do 90bikova godisnje....gde si ti covece od mene ....milion godina....tri zivota....I OPET SE ZALAZEM DA NE TREBA DATI MENI ...NEGO LJUDIMA POPUT TEBE
......koji imaju 10tak hektara a zive od zemlje.. I ZATO NISAM NA PROTESTIMA JER NISU KORISNI ZA TEBE..I rekao sam da si u pravu u vezi kupovine zemlje.....samo sam na tvoju konstataciju "da se stocari boje ratara...da ce ostati bez zemlje" reagovao tako da probas da sa malo zemlje napravis veliku proizvodnju....gde se radi 365 dana godisnje ....da sa tih 10tak hektara napravis npr hranu i proizvedes 40....50 junadi.. pa da ti drzava da besplatan sistem za navodnjavanje...subvencije...obezbedi trziste....da pomogne sa refundiranjem izgradnje objekata....da treba ici na to da se manji ratari forsiraju u stocarstvu...da ces tako lakse ziveti a vise raditi..Jer tesko je uhvatiti zamajac raditi 10dana godisnje a toliko ti i ne treba da uradis 10hektara.....Ja se izvinjavam na dobronamernom savetu.....A svi moji postovi i stavovi su da treba forsirati ljude poput tebe a ne ljude poput mene mozes procitati.....A sa takvim mozgom tesko ces ti druze napredovati....Napadas ljude koji su dobronamerni prema tebi i slicnima i koji zele da se zakon prilagodi vama a ne slicim meni i mnogo vecim a branis ratare koji se bore samo za svoju g....cu i hoce da ti otmu i tih 10hektara.... Ja sam OFF JER LJUDI OVDE NE CITAJU POSTOVE....pojavljuju se niodkud i glume ludilo!!! Strasno!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Smiri malo živce i ne piši svakom postu velikim slovima,jer očigledno nedostatak argumenata zamenjuješ deranjem,a te priče krenuo sam bez ičega .... ,u srbiji se slušaju svaki dan.
 
Pa ok ekipa je bila iz Gaja,a mislim da nece svi da licitiraju.Tu sta ce u ponedeljak da se izdesava zivo me interesuje.Jel znas onu poslovicu "nikad svatovi nisu jaci od sela"e kod vas mi se cini da je kontra situacija.
Kad su bili prosli protesti, uvek je bio skup, a sad se dogovorili 5 ljudi i otisli na proteste, nikakav ni skup ni nista ko oce da ide ko nece.Kod nas je sve kontra izgleda.Neki kaze ako licitiraju gde je psenica da ce da oru, e sad ostaje pitanje da se vidi sta ce.Ludnica je kod nas.
 
Kad su bili prosli protesti, uvek je bio skup, a sad se dogovorili 5 ljudi i otisli na proteste, nikakav ni skup ni nista ko oce da ide ko nece.Kod nas je sve kontra izgleda.
Sedmoro je bilo njih.Pa kako ti Milos nije rekao bio je i on.Najbolje resenje je da oru tj najsigurnije za njih.Imaju i iz Vlade RS zeleno svetlo ALI receno im je kao kad ti i ja pricamo "ma preorite"niko nece zvanicno da im to potpise.
 
Sedmoro je bilo njih.Pa kako ti Milos nije rekao bio je i on.
Ako me neko zvao da pita samo dal cu da idem ili ne, ne pomerio se sa stolice sad gde sedim, pozive nikad ne brisem, poruke takodje ako mi neko ne veruje.Uvek su se dogovarali ali sad ne znam sta je tu bilo, jos nisam cuo celu pricu.Znam ko je sve bio.
 
Ma verujem da je bilo kako kazes.

- - - - - - - - - -

Imaju mnogo padobranaca ...
Jbg pa to je sada postalo moderno svuda...
Zasto bi se razlikovali oni od ostatka drzave?
Ili stvar dogovora ili da spreme kesu pa kom opanci kom obojci ili da se malo teraju sa tajkunima , isteraju im dobre pare i onda 10 rsd sibica i nikad vise niko nece doci da se k...rci na tvom pragu...
Mnogo je to komplikovana prica(ceo roman moze da se ispise sta se tu sve desavalo u zadnjih nekoliko god.) a nije ni vreme ni mesto ovde da se o tome prica.
 
Citam ove postove i ne mogu da verujem stocar pise da mu ratar otima zemlju ja mislim da je suprotno pa gospodo stocari vasa profesija ko sto samo ime kaze treba da se bavite stokom a ratarstvo prepustite nama ratarima a ko koliko radi je stvarno neukusno pricati o tome svako nosi teret svoje profesije nikom danas nije lako i kad bi svako radio svoj posao a ne svastario gde bi nam bio kraj.
 
Sedmoro je bilo njih.Pa kako ti Milos nije rekao bio je i on.Najbolje resenje je da oru tj najsigurnije za njih.Imaju i iz Vlade RS zeleno svetlo ALI receno im je kao kad ti i ja pricamo "ma preorite"niko nece zvanicno da im to potpise.
Ko je posejao taj mora i da zanje. Ja mislim da taj zakon jos uvek vazi. Nema veze gde je posejano moze i na tvoje a na tebi je da na sudu dokazujes da su oni posejali na tudje ....
Luda drzava lud i zakon ....
Ja takve uvek preorem pa nek on mene ganja da sam mu zito preorao. Kod nas mnogi neznaju za taj zakon al vidim da sve vise njih zna ...
 
Ima li negde taj zakon da se pročita ?Ne mogu da nađem.
Kod nas trenutno stagnacija niko ništa ni ne spominje ni za zakon ni za državnu zemlju.
Što se tiče protesta danas dobio informaciju da je u BG-u bilo 13 traktora trebalo 15 i da je svaki morao biti prijavljen nekom NN licu iz neke NN službe ,broj tablice,ime vozača i podaci tek tada su dobili zeleno svetlo za BG.Čoveka koji mi je ispričao sve to prati reputacija da voli malo slagati!
 
Imam ga u stampanom obliku,a videcu sutra da mi Jaksic posalje u elektronskom pa cu da ti prosledim.Posalji mi mail adresu u PP.kad je bilo tih 13 traktora u BG-u?
Evo nasao sam ga i pokusao da ga okacim ovde ali ima vise od 10000 karaktera pa ne moze.
 
Poslednja izmena:
Glavni naš problem je što nema sistema, pravila se stalno menjaju. Neophodno je tačno definisati oblike i veličine gazdinstava. U zavisnosti od toga propisati pravila igre. Svi smo konstatovali da nisu u istom položaju mla gazdinstva, srednja, velika i veliki sistemi. Isto tako svako od njih se bavi drugim vidom posla, u svakom smislu, organizacionom, finansijskom, planskom. Sve treba stimulisati da intenziviraju proizvodnju, kroz raznorazne podrške. Malima subvencije i povoljne kredite za podizanje višegodišnjih zasada, kupovinu stoke, naravno oslobođeni svih nameta. Srednjima subvencije i povoljne kredite za nabavku stoke, podizanje zasada, naravno ako žele time da se bave, opreme za navodnjavanje, ali sa određenim porezom. Veliki bez subvencija, oni već sami imaju bolje uslove kod banaka, sa većim porezima, sa uslovima da imaju i zaposlene agronome na određenu površinu. Namenske kredite za pravljenje nekih malih pogona. Veliki sistemi da dobijaju kredite za pravljenje pogona za preradu voća, povrća...
Sve usloviti da imaju bar poljoprivrednu školu i male. Srednje i velike ako nemaju, da imaju bar jednog agronoma na 50 ha. Veliki zaštitara ako rade preko 100ha.
Što se tiče zakupa. Prvo restitucija, zatim prodaja zainteresovanim gazdinstvima, pa zakup.
Što se tiče prava stočara. Podsetio bih da je nakon 5. oktobra, krenula ta priča dizanja farmi, bez zemlje. Davali su pare šakom i kapom. Šta je tu problem. Problem je kada cena hrane poraste usled suše ili neke druge nepogode, a cena proizvoda sa farme ostane ista i ne mogu pokriti trošak proizvodnje. IMali smo slučajeve sa izgladnelim kravama, pre desetak godina. Zbog toga stočari treba da imaju pravo prečeg zakupa. POred toga oni stvaraju stajnjak, čuvaju plodnost zemljišta. Još jedan komentar na tadašnju politiku. Tada je trebalo polako dizati mala gazdinstva. Svi su uglavnom tada imali i stoku i zemlju. Istina nekoliko velikih grla, desetine ranjenika, nešto kokošaka. Tada je trebalo stimulisatih i da za par godina taj broj grla udvostruče, jer to ne ide preko noći, pogotovo u mlečnom govedarstvu. Nažalost otišlo se u smeru industrijalizacije poljoprivrede, bez uređenog tržišta, gde mešetari kupe kajmak, a ratari i stočari se svađaju.
Naravno da nikada ne možete sve zadovoljiti. Englezi kažu da je kompromis, kada su svi jednako nezadovoljni. U svakom slučaju u Srbiji ne znaju šta je kompromis, jer jedna strana uvek želi da zadrži sve privilegije.
 
Nazad
Vrh