Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ako se ne pobunimo stavili smo omču oko vrata samo još da nam ovo rukovodstvo izmakne stolicu
 
Ljudi se ne boje da izadju nego verovatno imaju dovoljno da nema potrebe za tim drasticnim merama :bravo:. Jos uvek ne udaraju po dzep dovoljno :), jel znate onu izreku,magare se bije dok su mu noge u blatu, drzava ovim potezom opipava teren koliko mogu da nas gule, a da se ne cujemo, onog trenutka kad se budemo culi, prestace i sesce s nama za sto gde ce pokusati jos neki neadekvatan argument da nam tutnu po grbaci i pod nos, ako ih sada ne sasecemo, bice nas ko na staroj planini po jedan ka kvadratni puta dva kilometar.
 
Ja razumem da ljudima moze biti nezgodno da izlaze na protest u prolece, leto i jesen, kada ima dosta posla, ali koliko se ja razumem (iako to mozda nije puno), u januaru bas i nema posla na njivi, zar ne?!
Ili smatrate da vam drzava nije dovoljno gurnula ruku u dzep, moze da se istrpi?!
Ili smatrate da drzava nije ukrala od vas, ako vam je uskratila pomoc? Jel ta drzava mozda nekome nadoknadila nesto kad je Makedonija 2 meseca blokirala uvoz psenice, a istovremeno na hiljade tona i paprike ulazilo u Srbiju?

Dajte, ljudi, sami se organizujte, niste deca pa da vam trebaju neki organizatori - dovoljno je po 20 ljudi sa mehanizacijom iz svakog sela da izadje na protest, pa da vidite da li je ista pregovaracka pozicija! Dokle god se cuti i trpi, moze samo na gore da izadje!
 
Problem izlaska u protest je to sto imas ljude koji uvek izadju i mnogo vise onih koji nikada ne izadju. E meni je koji sam uvek bio prvi za proteste dosta. Mi koji izadjemo posvadjamo se medjusobno jer sto cudi sto misljenja jedni hoce ovo jedni hoce ono i onda nepoverenje u ljude koji su pregovaraci. Slozni smo jedino oko toga i niko nece da nas velike gazde predstavljaju. A kada i stignes na pregovore ne moze svaki put drugi ljudi da te zastupaju sa razlicitim idejama jer tek onda niko nas ne shvati ozbiljno. I tako u nedogled. Dok svi koji sede kuci ili rade svoje poslove ili likuju. I ne treba da mi na protest dodje neki gazda i donese gajbu piva i soka i kaze evo ja vas podrzavam a kuci svi njegovi radnici po 100ha na svoje ime i jos rade dok mi protestvujemo i tih licemera mi je dosta.
 
Problem izlaska u protest je to sto imas ljude koji uvek izadju i mnogo vise onih koji nikada ne izadju. E meni je koji sam uvek bio prvi za proteste dosta. Mi koji izadjemo posvadjamo se medjusobno jer sto cudi sto misljenja jedni hoce ovo jedni hoce ono i onda nepoverenje u ljude koji su pregovaraci. Slozni smo jedino oko toga i niko nece da nas velike gazde predstavljaju. A kada i stignes na pregovore ne moze svaki put drugi ljudi da te zastupaju sa razlicitim idejama jer tek onda niko nas ne shvati ozbiljno. I tako u nedogled. Dok svi koji sede kuci ili rade svoje poslove ili likuju. I ne treba da mi na protest dodje neki gazda i donese gajbu piva i soka i kaze evo ja vas podrzavam a kuci svi njegovi radnici po 100ha na svoje ime i jos rade dok mi protestvujemo i tih licemera mi je dosta.
i kako su se zavrsili ovi vasi protesti u kojima vecina velikih gazda nije ni ucestvovalo

- - - - - - - - - -

Ovo je strasno i necuveno! Kakav je to nacin pomoci seljacima ! Jel znate ko ce prvi da strada od ovakve njihove ''brige'',pa mali poljoprivrednici ,ako ja imam 10 Ha zemlje i dobijem po njihovom 6000 din po hektaru to mu dodje 60000 din a treba da platim pio i zdravstveno posto sam registrovan 92000 din za godinu dana,pa koliko meni onda ostane od te njihove "pomoci"?Ja sam u gubitku kao i svi ostali mali proizvodjaci,a sto je najgore ne mogu da prestanem da placam pio i zdravstveno,pa cu da prodjem kao jedna porodica u Vojvodine sto je radila 10 Ha zemlje par godina nisu placali pio i zdravstveno,pa im je drzava udarila kamatu na kamatu ,pa su im jednog dana dosli poreski inspektori sa policijom da im popisu imovinu sa namerom da im ako ovi ne plate da im drzava zapleni njihovu zemlju a oni neka se J..U,jako lepo jel to ocete i vama da se desi?

- - - - - - - - - -

BOLJE GROB NEGO ROB!!!!!!!!!
na gubitku su i veliki i to vise nego mali jer imaju mnogo vece obaveze
 
i kako su se zavrsili ovi vasi protesti u kojima vecina velikih gazda nije ni ucestvovalo

- - - - - - - - - -


na gubitku su i veliki i to vise nego mali jer imaju mnogo vece obaveze

Za mene je veliki svaki onaj koji radi preko 500kj zemlje a u svakom od protesta koji su organizovani takvih je bilo. Tako da ti ta konotacija da velike gazde nisu ucestvovale u protestima ti ne stoji. Jer svi znaju ko su ljudi koji su pre ili kasnije dolazili na pregovore. Mozda samo ti nisi upucen ko su sve veliki.
Kako su zavrsavani protesti hm? Mislim da dovoljno ti govori to sta nam spremaju za ovu godinu sa uredbama i novim mudrim resenjima.
 
Za mene je veliki svaki onaj koji radi preko 500kj zemlje a u svakom od protesta koji su organizovani takvih je bilo. Tako da ti ta konotacija da velike gazde nisu ucestvovale u protestima ti ne stoji. Jer svi znaju ko su ljudi koji su pre ili kasnije dolazili na pregovore. Mozda samo ti nisi upucen ko su sve veliki.
Kako su zavrsavani protesti hm? Mislim da dovoljno ti govori to sta nam spremaju za ovu godinu sa uredbama i novim mudrim resenjima.
pa recimo da je veliki svaki onaj preko sto hektara.U kikindi protesta nije ni bilo .
 
Treba ovde ponoviti jednu komunisticku revoluciju. Od ovih novopecenih tajkuncica, se ne moze. Toliko su se osilili da bi sada samo da gaze.
 
Pa iz dosade i ovde i u temi o subvencijama,da bar pisu nesto kako treba,nego svako svoju politiku vodi,i vuce na svoju vodenicu.
 
U pravu si. Reci mi posto vi vec imate udruzenje i sastajete se i razgovarate, kakav je zvanicni stav udruzenja?
 
Imas u temi subvencije na 30 strani stav naseg Udruzenja,sa sinocnjeg sastanka.

Eto Diklofen bio brzi.
 
Nazad
Vrh