Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Po meni priželjkuje streljanje nekog ko ima više od njega, ako vam je to Ok ja se izvinjavam.
 
Gospodine @mims,
to je istorija i tako je bilo, a Vaši su možda bili u ovoj drugoj grupi pa sada sugerišete da se neko banuje pošto je izneo istorijske podatke?
 
Bojceticu::svaka cast:: i jos bi dodao brzo su svi zaboravili da su posle 2 svetskog rata vecinu gazda,kulaka i veleposednika sirotinjski narod koji je kod njih radio za hranu i smestaj streljao i njinu imovinu razdelili,a cini mi se da ce se u skorije vreme istorija ponoviti!

Jel i boldovani deo istorija?
 
Mislim da na ovom forumu nema veleposednika,neki sa manjom zaradom od poljuprivrede neki sa vecom puno je faktora uticalo na to ko ima koliko zemlje ,neko nasledjivo,neko kupio prave masine u pravo vreme,neko imo para kad je drazva za tri hektara placala jedan pa uveco posed,ali da treba uvesti maksimum makar bio i 300 hektara trebaii to pod hitno.
 
Po meni priželjkuje streljanje nekog ko ima više od njega, ako vam je to Ok ja se izvinjavam.
Opet ti ponavljam nezelim niciju nesrecu,a ako hoces da znas mojoj porodici je tada oteto 12ha najplodnije zemlje,2 kuce i 6ha sume i proterani sa Kosova u Vojvodinu gde su u zamenu dobili jednu svabsku zemunici u 1ha zemlje.A o kasnijij golgoti moje porodice neki drugi put i poucen time mene je strah da se opet tako nesto nedesi jer kakve sam ku...te srece opet ce moja porodica stradati jer kad gladna i razjarena rulja krene isto je ko i poplava koju je tesko kontrolisati!A sada se izvinjavam svima na :off_topic:ali necu vise ovde pisati jer me je skoro ovde covek napusio u vezi protesta jer sam rekao da nema nista od toga jer ce se opet par ljudi ovajditi,a mi biti njine marionete u sluzbi njihovog bogacenja!Dali sam pogresio??
 
Po meni priželjkuje streljanje nekog ko ima više od njega, ako vam je to Ok ja se izvinjavam.
Ne prizeljkuje niko strljanje nekog,ali je ova situacija u nasoj drzavi prokleto slicna stanju nase drzave iz trideseti godina proslog veka i pred pocetak drugog svetskog rata,po pricanju starijih ljudi.
 
Posle 2000 godine dolazi do pojave ljudi sa enormno puno zemlje. I maksimum je neophodna mera, ali pod hitno.


Jel i onda ćemo mesto 100000 socijalnih slučaja imati celih 500000.I sa 5ha se može živeti ali zapnite pa radite neku intenzivnu kulturu.Niste valjda toliko glupi da ne vidite da se sa 5ha ratarstva ne može i da to gurate i dalje i priželjkujete da vam neko "da" još 10ha.Pa i sa tim maksimumom od recimo 10-15ha se ne može živeti ako se nemaju neka dodatna primanja,poslovi,tetka u Americi ili slični prihodi.Dali je u redu da porodice koje se 30-40-50godina bave poljoprivredom ostanu bez zemlje da bi je neko "dobio"(čitaj oteo).I onda će taj kao da bude poljoprivrednik i da živi od toga.E vidi kur.. u slanoj vodi.Garantujem da bi 90% njih koji dobiju zemlju od države gledali brže bolje da je prodaju i kupe stan-pa u kiriju.Tako je bilo sa svakim povraćajem do sada.Kad god se zemlja vraćala cena je padala upravo zbog toga.Evo neki kod mene još nisu ni dobili zemlju ,a već ugovaraju prodaju i uzimaju avanse.I od takvih će da budu poljoprivrednici?
 
Dikklofen de se nadjes porozvan,pa mi pricamo o maksimumu od 300 hektara,ali skroz se slazem sa tobom zemlu netreba deliti i oduzimati,ali postoje drugi modeli primer zakupa drzavne zemlje da onaj sto ima par lanaca prvo se njima nudi pa navise ,da se malo situacija izjednazci ,ni je to izmisljena topla voda ,jednostavno time se sluzi nba liga u draftu da bi izjednacila kvalitet lige.Ovo sam samo naveo kao primer da nebudem pogresno svacen.
 
Nece se nikom nista deliti, samo ce se oporezovati veliki i ti veliki ce prodavati zemlju, jer ce porezi na 152 jutro biti ogromni i kosice se sa zaradom na tom jutru. To je sustina mog predloga, a kada sam ovaj predlog izneo pred nekim ljudima slozili su se sa mnom. Isto kao sto se zalazem i za svako ko ima vise od jednog stana placa ogroman porez. Jedan stan je u redu jer covek mora da ima gde da zivi, ali drugi stan je luksuz. Sve sto je luksuz treba da se oporezuje debelo. Tako cemo ponovo doci u balans i nece biti tolikog raslojavanja kao sada.

@steva
Odlican predlog za drzavnu zemlju. Da svi koji zele se prijave i da se ide od najmanje povrsine ka visoj i tim redosledom da imaju prioritet.
 
Do devedesetih godina smo bili slicnog imovinskog stanja,bar teoretski,seljaci,to znam je l su mojim 74 god,hteli da oduzmu 2 ha zemlje,kao presli su maksimum od 10ha,otkud odjednom u devedesetim,dvehiljaditim, pojavljuju se gazde sa ne znam koliko zemlje,kupuju fabrike,ma kupise drzavu,sacica ljudi.Bojcetic je u pravu,drzava treba da odreaguje,da postavi maksimum,neki normalan,do recimo 100ha,damoze i onaj sitniji da zivi.U Macvi je i sada usitnjeno,nema nekih velikih gazda sa ne znam koliko zemlje,je l je nema.Ali u Vojvodini su mogli da drzavnu zemlju ravnomerno podele,da svako poljoprivredno gazdinstvo ima pravo da uzme deo zemlje da radi,da svi imaju sansu,ko hoce da radi,po istoj ceni arende,ovako cujem da se sa cenom islo i do 80000 din,i naravno onaj sa 10-tak ha nije imao sanse to da plati.
 
I ja se slažem za maksimum od 100ha za čiste poljoprivrednike a 50 za zaposlene.
Pa kome nije dosta ni to neka traži drugi posao gde su zarade veće.Kod nas u državi je teška situacuja i zato je krađa do određenog iznosa legalizovana.
 
Svi se vi slazete sa tim a vidi se ko cuti, onaj kome to nije od koristi a nemoze da argumentuje da to nije tako i da nismo upravu.Al opet od toga nema nista jer bi trebalo drzava da krene da extraoporezuje ljude koji finansiraju tu istu drzavu tj. ljude koji je vode...
 
Svi se vi slazete sa tim a vidi se ko cuti, onaj kome to nije od koristi a nemoze da argumentuje da to nije tako i da nismo upravu.Al opet od toga nema nista jer bi trebalo drzava da krene da extraoporezuje ljude koji finansiraju tu istu drzavu tj. ljude koji je vode...

Na žalost i u toj situaciji mali i beznačajni će opet izvući deblji kraj jer će se oni "snaći"
 
Opet predlozi da se uzme od onih koji imaju, samo zato sto imaju.Ovde naprosto ne smes da budes uspesan, uspeh se ne prasta. Da nije tuzno bilo bi smesno, pogotovo sto se to vec izdesavalo jednom.

Treba ograniciti drzavni zakup tako da sva gazdinstva imaju prilike da dodju do zemlje, a ako nesto pretekne ili nije bilo zainteresovanih, taj visak dajte na licitaciju pa nek nabijaju cene kolko hoce.
 
Ja se nisam našao prozvanim ali me nervira da neko svoju slabost u realnom životu ovde pretače u propagandu nasilja,streljanja i otimanja.Ako si neki baja idi brate u selo pa preotmi nekom gazdi 100ha po nekim boljim uslovima pa se onda javi.Da bi bio jaka kera tomoraš prvo rešiti u svoj sokak pa onda krenuti po selu i šire.Ja bih živeo kao grof i da radim 300kj ,a ne hektara.Mi se ubismo ovde određujući neke norme od 100-200ha ,a Matijević ima u vlasništvu 25000ha,Todorić 10000ha......pa tu je problem društvomoje.
 
Jutros policija zakucala na moja vrata, dosli da upisu ko je vozio traktor na proteste, i na koga se vodi traktor, ja bio na njivu, moji rekli sve kako treba, kao samo vode evidenciju, videcemo sta ce biti :sta:
 
SasaK, kad sleeci put budes hteo da ides na proteste zakucace opet da te pitaju jesi li siguran :osmeh: a ti ces razmisliti... ako me shvatas
 
ne potencira ovde niko otimanje i streljanje , bar se nadam da je tako, vec da se na neki nacin pomogne ljudima koji zele da zive i rade zemlju, za pocetak da se uvede red u drkave licitacije i hiljade hektara koje se uopste ni ne pojavljuju na iste ... ne vidim zasto je lose da se bar tu ogranici kolicina zakupa ,pa svi da dobiju po malo , a ne da jedna "kera"jebe celo selo i ulazi u druge atare.. nabije cenu do nebesa ,poseje suncokret povucen proslogodisnjom cenom, pokupuje klasove mercedese i stanove i sad na ovu cenu ,ajde u proteste.. postujem i cenim svaku porodicu koja je generacijama radila i sticala , ali takvih je malo... lopov je onaj ko placa suncokret 20din , a nije lopov onaj sto radi 200h zemlje izmuljane na licitaciji i ko zna na koji nacin dobijene.. nema nama pomoci to je jedino ocigledno
 
Nazad
Vrh