Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
E prijatelju(po muci) svaka ti čast na komentaru.Konačno da neko kaže kako misli ,a ne kako je čuo ili da bi terao kontru.
 
@Mil
Procitaj pazljivije sta sam napisao.
Samo sam hteo da kazem da se sami moramo zastititi od lopova.
Naveo sam primer u kom smeru razmisljam. Jasno je meni da nasa vlast
radi na principu ,,sjase Kurta da uzjase Murta",i u njih se ne treba uzdati da ce oni da nas izvuku iz krize.
Hteo sam da kupim nov traktor, ali to ce da saceka neka bolja vremena.
Po meni ako ste hteli da uzdrmate uljare trebali ste blokirati sve uljare, a ne samo jednu-dve.
Ustvari niste najvecu i samim tim takav je i uspeh protesta.
 
Znaš koliko ja sa 24000 mogu da uložim u poljoprivredu,mnogo ako ostane kad poplaćaš račune,hranu...Zato ja i meni slični nezaustavljivo napredujemo a oni sa 100 i kusur hektara ("ne rade po firmama"),samo što ne izumiru od gladi .
Druze ti kao prvo neznas sta si seljak ili radnik a kao drugo vodi brigu o sebi a nemoj da se brines za druge iritiras sa ironicnim komentarima.
 
Druze ti kao prvo neznas sta si seljak ili radnik a kao drugo vodi brigu o sebi a nemoj da se brines za druge iritiras sa ironicnim komentarima.

Tebi je ovo ironija a izjave vlasnika traktora od 50 000 eura priča o goloj egzistenciji a to sluša narod,to nije ironija.
Ja znam da moram da radim na 2 strane da bih živeo nekim normalnim životom.
To što si neki dobili na lepe oči od te iste države po kojoj pljuju ne treba zaboravitii.E sada toga više nema i tu je kraj priče.
 
od plate koja je 30.000 din. se ne može živeti takođe ni sa 10h se ne može živeti a jedno i drugo tek se nekako krpiš . presipaš iz šupljeg u prazno pritom imaš četvoročlanu porodicu od koih dvoje školuješ tako da se neću čuditi ako neko na proteste izvede i ženu i decu i sve iz kuće
 
Ljudi koji rade 50ha nisu socijalni slucajevi vec samo svoje gazede. A ja sam kupio veliki traktor bas da nebi placao radnika na crno pa eto ti mu napravi mesto kod tebe u firmi da ima ko da mu placa doprinose. A mislim da svako ko hoce nekog da zaposli treba da se ceni.
A tacno je da male poljoprivrednike poput tebe ne pogadju toliko cene jer ne zivis od te iste poljoprivrede. A sta da radi onaj ko radi samo poljoprivredu I nema nikog zaposljenog sa redovnom platom od cega ce on da placa racune, skolovanje I zivot svoje porodice?
 
Naravno kad ti zagusti na tvojih 50ha, drzava treba da ti pomogne da platis racune? Ako ti je frka za delove za veliki traktor, ti odustani od 25ha i to prepusti nekom kao Zoran0230 ili Pidikanac. Kupis manji traktor i nikakav problem za delove ;) Ko god hoce ajmo odmah da se menjamo. Ja cu mu prepustiti 20kj i platu a on meni 50ha. Ima jos jedna fora mora dobro da se snalazi sa programskim jezicima, engleski da prica malte ne kao i srpski i da ustaje 250 dana godisnje.
 
Tebi je ovo ironija a izjave vlasnika traktora od 50 000 eura priča o goloj egzistenciji a to sluša narod,to nije ironija.
Ja znam da moram da radim na 2 strane da bih živeo nekim normalnim životom.
To što si neki dobili na lepe oči od te iste države po kojoj pljuju ne treba zaboravitii.E sada toga više nema i tu je kraj priče.

Е кад овако нешто прочитам...
Па није му нико поклонио тај трактор од 50.000 евра. Можда се човек помучио па ове године посејао више не би ли га исплатио, а онда дође курта и мурта па му узме све што је требао да заради.
Рецимо овако, човек узме да ради 100 хектара земље ове године и да има 40 хектара пшенице и 40 сунцокрета, а осталих 20 хектара нека буде кукуруз. Шта мислиш, колико је он ове године пукао у односу на прошлу или претпрошлу? Па на прошлу, бар 50.000 евра. Или, пукао је мноооого више него ти на мањој површини, а нема ту месечну плату ма колика била јер ако радиш 100 хектара немаш времена за друго радно место. Ко ће њему да плати рату за тај трактор? И само ми реци да у овој држави ниси на ивици егзистенције и са 100 хектара. И рецимо да имаш четворочлану породицу (неки просек), па да треба 2 ђака да школујеш и да плаћаш рачуне...

Е сад замисли са дупло мање земље, са 50 хектара у каквом је шкрипцу човек који само од тога живи.

И шта сте запели за људе који су узели тракторе од 50.000-100.000 евра. Па има ту људи који су их поштеним радом стекли. И њима не одговара мала цена производа јер они губе још више него они који раде мање, па не чуди што и такви протествују.
 
Ja se nisam ni zalio da ne moze da se zivi ali ti konstantno aludiras na to da vecima cvetaju ruze a ti propadas...
Ja se inace isto poljoprivredom bavim kao drugim poslom jer mi je glavno zanimanje povrtarstvo na 12ha zemlje I ne obilazim radnike kad mi "dosadi"...
 
Е кад овако нешто прочитам...
Па није му нико поклонио тај трактор од 50.000 евра. Можда се човек помучио па ове године посејао више не би ли га исплатио, а онда дође курта и мурта па му узме све што је требао да заради.
Рецимо овако, човек узме да ради 100 хектара земље ове године и да има 40 хектара пшенице и 40 сунцокрета, а осталих 20 хектара нека буде кукуруз. Шта мислиш, колико је он ове године пукао у односу на прошлу или претпрошлу? Па на прошлу, бар 50.000 евра. Или, пукао је мноооого више него ти на мањој површини, а нема ту месечну плату ма колика била јер ако радиш 100 хектара немаш времена за друго радно место. Ко ће њему да плати рату за тај трактор? И само ми реци да у овој држави ниси на ивици егзистенције и са 100 хектара. И рецимо да имаш четворочлану породицу (неки просек), па да треба 2 ђака да школујеш и да плаћаш рачуне...

Е сад замисли са дупло мање земље, са 50 хектара у каквом је шкрипцу човек који само од тога живи.

И шта сте запели за људе који су узели тракторе од 50.000-100.000 евра. Па има ту људи који су их поштеним радом стекли. И њима не одговара мала цена производа јер они губе још више него они који раде мање, па не чуди што и такви протествују.

Država je mnogima omogućila da dođu do tih traktora.gde su ti traktori bili pre par godina,kada nije bilo subvencija.
 
Sa ovakvim cenama, trzisnim uslovima i subvencijama ugrozena su i "mala" i "Velika" poljoprivredna gazdinstva, koja se iskljucivo bave i osnovno im je zanimanje poljoprivreda.Seljake ce da uniste velike firme,koje imaju otkupljivacke kapacitete,preradjivacke kapacitete i prodajne kapacitete a uz to i poljoprivredu i to na bas velikim kompleksima zemlje.Ponude losu cenu,u isto vreme pocnu da skidaju usev sa svojih njiva,donose na otkupno mesto i to plasiraju u medijima kao "roba se predaje,ljudi su zadovoljni,ne mozemo ispunjavati zelje sacice nezadovoljnih".Na taj nacin minimiziraju svaki vid protesta.Treba cela Srbija da izadje na ulice,i seljak i radnik,da pokusamo da stanemo na kraj ovakvoj pljacki seljaka i robovskim uslovima radnika.
 
@Mil
Procitaj pazljivije sta sam napisao.
Procitao sam ja dobro sta si napisao. Obican gradjanin nema ni jedno zrno psenice, pa ne moze da se menja. Ode u prodavnicu i tamo ga ceka naduvani hleb od 40 dinara, poljoprivrednik ode u slilos, proda kg psenice, doda jos 5 dinara i kupi kiflu. Od lopova jedino vlast moze da stiti narod, samo je problem sto to ne zeli.
 
Poslednja izmena:
Država je mnogima omogućila da dođu do tih traktora.gde su ti traktori bili pre par godina,kada nije bilo subvencija.

Ја у клин, ти у плочу. Суштину ти је Мачванин22 рекао.
Није добро ни малима, а ни великима. Чињеница је само да на већој количини губиш још више. И докле ћете да делите газдинства на мала и велика... док то радите, неће нам бити никад боље. Сви смо ми у истим гов..., само, неки мање, а неки више.
 
Mi od 10ha smo jos pre 3godine govorili da smo isti kao i oni od 50-5000ha,alu ste rekli da nismo,nego smo blago receno ljudi drugog reda,a sad smo od jednom opet isti,kako? Izgleda smo bili vizionari!
 
Е кад овако нешто прочитам...
Па није му нико поклонио тај трактор од 50.000 евра. Можда се човек помучио па ове године посејао више не би ли га исплатио, а онда дође курта и мурта па му узме све што је требао да заради.
Рецимо овако, човек узме да ради 100 хектара земље ове године и да има 40 хектара пшенице и 40 сунцокрета, а осталих 20 хектара нека буде кукуруз. Шта мислиш, колико је он ове године пукао у односу на прошлу или претпрошлу? Па на прошлу, бар 50.000 евра. Или, пукао је мноооого више него ти на мањој површини, а нема ту месечну плату ма колика била јер ако радиш 100 хектара немаш времена за друго радно место. Ко ће њему да плати рату за тај трактор? И само ми реци да у овој држави ниси на ивици егзистенције и са 100 хектара. И рецимо да имаш четворочлану породицу (неки просек), па да треба 2 ђака да школујеш и да плаћаш рачуне...

Е сад замисли са дупло мање земље, са 50 хектара у каквом је шкрипцу човек који само од тога живи.

И шта сте запели за људе који су узели тракторе од 50.000-100.000 евра. Па има ту људи који су их поштеним радом стекли. И њима не одговара мала цена производа јер они губе још више него они који раде мање, па не чуди што и такви протествују.
Pa kolika mu je rata na godisnjem nivou za taj traktor od 50000e?Da se nebismo palamudili ko obradjuje navedene povrsine gore u tekstu i ne moze da opstane i profitira, ne treba time da se bavi.Ove godine zarada po hektaro je 500evra ma sta sejali(psen,kuku,soju,sunc) plus 6000 po hektaru pa 50 rsd pi litru nafte..To sto nemate skladisten prostor pa svoje proizvode skladistirate po silosima tranzitnih gazdi to je vama najveci problelem.Sa poljoprirede i netreba da ocekujemo da nam godisnje padne po nova masina od 50 000 do 100 000 evra,trebamo biti realni.U svakom slucaju ja podrzavam ove ljude na protestu zato sto sam misljenja da su se upecali sa canama iz predhodnih godina.Ljudi moji nedajte im svoju robu garantujem da za mesec evenualno dva molice vas za istu.
 
па подели тих 50.000 евра на 3 године + камата (како где) па ћеш добити колико треба да се издвоји.
а видим ти си баш реалан, очекивати зараду са 10 хектара и нову машину у вредности од 50-100.000 евра... ниђе везе. са 100, 200 хектара је друга прича и зашто да неко ко ради далеко више не иде напред са механизацијом.
и мислиш када бих ја складиштио моју робу кући, да бих променио тржишну цену... то би можда и могло, када би сви који раде више од 10 хектара могли да складиште робу код себе, али наглашавам сви.
и свака ти част, када си успео да зарадиш 500 евра по хектару на свим културама по овој цени.

Nа, верујем да се на мене односило. зар мислиш да ја радим исту количину земље као и пре 3 године... трудимо се сваке године да повећавамо, колико нам финансије дозволе, тако да сам и ја некад био мали. искрено ми смо кренули са пољопривредом са 4кј.



јебеш овај филтер када ми сва велика слова у поруци смањио на мала.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh