Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Odupirao sam se, ranije, ali vise necu.
Kada sam se ja bunio drugi nisu ni pomisljali, sada druge vise kaci, pa neka ispravljaju krivu Drinu.
 
Protesti treba da se nastave,je l ovo sa cenama ne samo suncokreta,nego i psenice,pa sad i soje,kukuruza je pljacka seljaka,bio on sa malim ili velikim posedom,ne treba da dozvolimo da nas opljckaju.A sto se propadanja tice,u poljoprivredi se propada odjednom i svi,i mali i veliki,sem onih koji dovode do propasti.Sve ostalo se mora resiti u skupstini,donosenjem pravih zakona,ako drzava nece da ima problema sa ljudima koji ostanu bez posla i uslova za zivot.U Srbiji je 87%,po zvanicnoj statistici.seljaka sa posedom do 10ha,ako oni propadnu pasce na teret drzavi a indirektno i ovim velikim koji opstanu.
 
Drzava je privatizacijom skinula teret sa sebe.
Tako da je poljoprivrednik ostao ne zasticen, mada ni ranije nije bas bilo nesto bolje.
Mada poprilican broj proizvodjaca ostvaruje subvencije i dobija koliko - toliko vetar u ledja od iste.
 
1369153_340432692758975_465670237_n.jpg
[/ težak ali sladak hleb zarađen,,,nekad si mogao da se uzdaš u ljude,u zajednicu, u pomoć,a danas leglo zabušanata i špekulanta svuda,,,previše slobodnog vremena izgleda oblikovalo loše društvo !
 
@japanac
Slazem se,izgubili smo mnogo od ljudskosti,a dobili naizgled komforniji i sadrzajniji zivot.A sve je to u stvari sarena zapadnjacka laza trulog kapitalizma.
@Janosh
Ipak mislim da si drugom recenicom najbolje dao trenutni,kao i raniji presek stanja poljoprivrede i njenih aktera u ovom Diznilendu.
 
Odlican tekst,genocidne zavere na svetskom nivou.Pitanje je samo zasto trpimo nase prodane duse da nam za sitnu svetsku lovu unistavaju ono na cemu su generacije i generacije postenih srba stasavale i stvarale istoriju srpstva.Kad i definitivno unistimo poljoprivrednu proizvodnju istog momenta unistili smo i ovo malo sto imamo od zemlje.
 
::super:: само кад ја нисам то написао .. ома би рекли шта ти оћеш не бавиш се пољопривредом .. а храним се песком и шљунком јел тако ...
 
Pa svi dok se ne dokopaju vlasti pricaj jednu pricu a posle drugu :osmeh:... cekaj ovi su tek dosli dok oni namire svoje dzepove sa ::novac:: pa posle opet isto kad krene izborna kampanja...
 
Brzo smo zaboravili 90-te.Pa isti su na vlasti koji su rasparcali jugu i stvarali veliku srbiju,a stvorili u stvari beogradski pasaluk.Mi smo i kroz istoriju bili sami sebi naj veci neprijatelji,a istorija se ponavlja.
 
ovako se moze izdrzati jos 2 godine plafon sto se poljoprivrede tice, ako se posle nastavi isto ovo ko zna sta ce biti sa nama....
 
Тозо ти се канда правиш малко Тоша. Шта ће бити? Имамо ресурсе, имамо демократију .. :osmeh:
http://data.un.org/CountryProfile.aspx?crName=Democratic Republic of the Congo#Economic


пардон. превод најбитнијих делова .. дакле најбогатија земља по ресурсима .. БДП по глави нији мрдно задњих 30 година и стоји на око 200 долара .. а очекивање је да онај ко се сад родио вероватно неће поживети дуже од 50 ( то је на оном језичку с социјалним подацима)
 
Poslednja izmena:
Koji li je prosječan IQ u Kongu ? Možda i to ima veze . Opet je možda vezano za ono što si meni piso u pp pa je začarn krug. (glup si što si siromašan , a siromašan si što si glup)
 
Znaci,protesti su zavrseni,postignut je dogovor na obostrano zadovoljstvo oko cene suncokreta,i na zadovoljstvo uljara i otkupljivaca i na zadovoljstvo velikih proizvodjaca,vazno je uzeti suncokret za bagatelnu cenu na onih cetrdesetak hiljada hektara od ovih sitnijih proizvodjaci,a oni veliki proizvodjaci,koji drze cetiri,pet hiljada hektara,su namireni sa dobrom cenom,uz zadatak da umire raju.Sad treba preci na pljacku kukuruza.
 
Nazad
Vrh