Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
http://youtu.be/isnppSoNh_8о

EВо људи Тома рекао да ће да нам помогне.
Само изгледа да се предомислио изгледа да му је неко пречи.

- - - - - - - - - -

http://youtu.be/isnppSoNh_8

- - - - - - - - - -

http://youtu.be/isnppSoNh_8
 
Ili je on promašio ministarstvo ili je neko promašio vek.

U dvadesetom, druga polovina, država jeste držala sve pod svojom šapom.
A onda je dvadesteti vek prošao


Ironman , ponovo forsiraš da država netreba da odredjuje cijene , pa i netreba ali treba da pomogne ovde , da vidi dali ima protivzakonitosti i monopolizma . Ljudi traže samo da se cijene izjednače sa svjetskim cijenama . Nemoguće je da su ovde cijene toliko niže nego vani , evo recimo ovde se vidi kretanje cijene suncokreta u USA , prosjek je preveden u din oko 37 (nisam našo cijene u EU , ali tu su ):

http://www.sunflowernsa.com/growers/marketing/daily-oilseed-sunflower-price/

Nemoguće je da se ovde nebi mogla organizovati ponuda stranim kupcima kojih ima kolko oćeš kad bi to neko pomogao ili bar nebi sprečavao . Evo primjera firmi koje potražuju suncokret :

http://importer.tradekey.com/sunflower-seeds-importer.html
 
Одлична идеја .. ето нек траже од министарства секретарицу , преводица и правника да уговоре извоз :osmeh: и онда нек преговарачи гледају како човек губи боју у лицу ...:haha:
 
ponovo forsiraš da država netreba da odredjuje cijene , pa i netreba

Ljudi traže samo da se cijene izjednače sa svjetskim cijenama

Ne traže da određuje cene ali traže da se cene izjednače sa svetskim.
Pa kako?

A uostalom, razgovarati o tome da ne traže cene je besmisleno jer su cene isključivi predmet zahteva. Sve ostaloje samo šminka koje bi se veoma lako i rado odrekli kada bi cenu nekako izboksovali, daj da se ne pravilo naivni.

Da li ma negde skupljeg suncokreta?
Ima.
Pa ko kome brani da ga proda tamo gde dobija više?

Priče o tome kako samo pojedini imaju pravo da izvoze su bespredmetne sve dok neko ne kaže, ja sam ispunio sve uslove za izvoz ali mi država ne da dozvolu.
Ima li ovde takvih koji su pokušali, ili ima takvih koji znaju konkretan primer da neko nije mogao da dobije dozvolu a ispunio je sve uslove?
Ne verujem.

Tapšanje po ramenima, međusobno serdarvojvodisanje i ređanje zahvalnica ispod komentara neće rešiti problem. Rešiće ga realan pristup.
A realan pristup nije ova budalaština od predloga, sipajte ulje u naftu pa tako potrošite rezerve.
Pa neka ga sipaju oni u svoje traktore ako misle da je to dobro, smanjiće tako troškove za gorivo pa će im i ova cena donositi zaradu, a ne da obavežu sve građane Srbije da troše nekvalitetno gorivo kako bi oni zaradili. Baš me briga za njih i njihovu zaradu, ja hoću za svoje pare dobro gorivo.

Ovde se, vidim, žali zbog navodnog nejedinstva. A zašto bi seljaci bili jedinstveni oko zahteva proizvođača suncokreta, kad 99 ili više posto seljaka baš briga pošto je suncokret jer se njime ne bave? Mene npr uopšte ne zanima ta cena, ali me vrlo zanima da neko ne bude u privilegovanom položaju u odnosu na mene.
Ako država natera kupce suncokreta da podignu cenu, onda i ja očekujem da natera i mog kupca da podigne cenu za moj proizvod.

I onda dolazimo do suštine, da li će kupci dolaziti da posluju u državi koja ih tera da podižu cene ili će od nje bežati?
Ako će bežati, a hoće, da li je rešenje da od svoje države pravimo onakvu iz koje će privrednici da beže?
I vi to nazivate rešenjem i još očekujete jedinstvo oko toga?
 
Pa dali stvarno Vi verujete da se on išta pita i da će se pitati?Pa dajte bre nismo deca.Vučić je taj koji zavodi strahovladu i ako ovako nastavi doće breme vremena teže nego za vreme Slobe.
Ne zavodi on strahovladu,ne pita se ni on,on samo radi po nalogu onih koji su i sastavili ovu vladu.

- - - - - - - - - -

Da,bas tako,da se cene izjednace sa svetskim,ili evropskim,je l su i cene repromaterijala u poljoprivredi svetske,mozda i jace.Ne mogu svi da budu izvoznici,sta ce onaj sa 7,8,10 t neke robe,a takvih je najvise.Ako otkupljivaci i uljari u Srbiji nisu spremni da plate realnu cenu nekog proizvoda,onda pustiti trgovce sa strane,a ne za racun otkupljivaca i preradjivaca zabranjivati izvoz primarnog proizvoda a dozvoljavati izvoz finalnog,ne moze psenica a moze brasno i mekinje,ne moze suncokret i soja a moze ulje i tako redom,i ko se onda pomaze.Jos nesto,moze da prodje jos sto vekova,ali ce i tada drzava da se uplice u ekonomiju,je l nema drzave na svetu gde drzava ne kontrolise ekonomiju,sem mozda kod nas,gde smo prepusteni koje-kakvim sicardzijama i sibicerima.
 
Nedelju dana ga drvite te ovako te onako, ma ljudi izadjite blokirajete sve pa da vidis dal ce onda drzava da reaguje,ne razumem ova sela sto nisu izasla na protest cime se vi bavite poljoprivredom ili....
 
Nedelju dana ga drvite te ovako te onako, ma ljudi izadjite blokirajete sve pa da vidis dal ce onda drzava da reaguje,ne razumem ova sela sto nisu izasla na protest cime se vi bavite poljoprivredom ili....
U pravu si,treba cela Srbija da stane i da se vidi gde to skripi i sta se desava kod nas.krivo mi je sto macvani cute,ali su ljudi upali u neko mrtvilo i sve im ravno.
 
Ostali smo na protestima i dalje,danas su se neki povukli jer imaju ljudi posla,krece berba kukuruza,ali sutra najavljen dolazak veceg broja traktora.Videcemo ujutru kako ce biti.
 
Poljopartner Poljoprivreda Srbije[h=5]Domaća sojina sačma genetski NEmodifikovana sa 46% proteina danas bez PDV-a košta 65 dinara po kg. Dozvoljen je bescarinski uvoz genetski NEmodifikovane sačme. Ta sojina sačma se uvozi iz Indije, Italije i Brazila. Kada bi se Zakon promenio i bio dozvoljen uvoz genetski modifikovane sojine sačme, njena cena bi na današnji dan bila oko 50-max.55 dinara po kg sa 48% proteina. Naravno da se u budućim nedeljama žetve soje očekuje pad cena ali ovo je presek na današnji dan. Sa druge strane, dozvoljen je uvoz nekakvog mesa i mesnih prerađevina za koje se ne radi GMO analiza, odnosno da li su ti proizvodi dobijeni od životinja koje su hranjene GMO sojinom sačmom i GMO kukuruzom. Na taj način, naši stočari su u podređenom položaju u odnosu na stočare u EU28, a u tom smislu da plaćaju znatno skuplje stočnu hranu nego stočari u EU. O subvencijama da i ne govorimo. Šta mislite o ukidanju zabrane uvoza GMO sojine sačme ?[/h]
Preuzeto sa FB-a.
 
Domaca sojina sacma NON GMO je sa 44% proteina i kosta 60 dinara po kilogramu +20% pdv.Indijska,Brazilska i druge uvozne sacme su sa vecim procentom proteina i mahom su GMO...tako da je kod nas GMO sojina sacma vec duze vreme prisutna i ta prica sa FB-a bas ne pije vodu
 
Brzil, Argentina, Indija. 99 % se uzgaja GMO soja. Mislite da 1 % nonGMO soje preradjene u sacmu upute u Srbiju? Sigurno :osmeh:
 
A realan pristup nije ova budalaština od predloga, sipajte ulje u naftu pa tako potrošite rezerve.
Pa neka ga sipaju oni u svoje traktore ako misle da je to dobro, smanjiće tako troškove za gorivo pa će im i ova cena donositi zaradu, a ne da obavežu sve građane Srbije da troše nekvalitetno gorivo kako bi oni zaradili. Baš me briga za njih i njihovu zaradu, ja hoću za svoje pare dobro gorivo.

Предлог није будалаштина ... кад су Амери донели одлуку о етанолу зар то није на дужи низ година подигло цене ? јесте .. и не сећам се да је неко кукако како уништавају квалитет горива .. Није проблем у томе што је предлог глуп него што смо ми тако мизерно тржиште било чега да то нинашта не утиче тј само локално може да поремети односе ..


П.С. млого лепо то слободно тржиште што ли се ЕБРД меша ( страна 38 ) и без превода ћете препознати назив .. до Победе :osmeh:
http://www.responsibleagroinvestmen...t.org/files/FAO_Agbiz handbook_oilseeds_0.pdf
 
Poslednja izmena:
Ako već zaluđujete ljude sa mešanjem jestivog ulja i nafte, spomenite im i loše strane kao što su povećano habanje PVP i klipnih prstenova kao i druge probleme koji se javljaju pri korišćenju takvih mešavina. Malo ozbiljnosti nije na odmet, čak i u ovoj temi.
Ovakve mešavine su samo eksperimentalne! Pojedini dizel motori su tako izdržali 50 000 km, dok se kod drugih morao menjati kompletan sistem za dovod goriva već nakon 1000 km. Čisto kockanje!
I tih 5% se odnosi na mešanje BIODIZELA sa dizelom. A jestivo ulje još uvek nije isto što i biodizel! Da bi se dobio biodizel, jestivom ulju treba da se dodaju neke hemikalije da bi se između ostalog smanjio viskozitet ulja, itd., itd.

Nemojte terati ljude da se kockaju sa svojim mašinama! U ovoj bedi 99% ljudi koji čitaju ovaj forum nemaju taj luksuz da se bave eksperimentisanjem! Prvo vi isprobajte te vaše ideje na SVOJIM mašinama (ako već hoćete da zagovarate neka revolucionarna otkrića) pa nam kasnije javite koji su to dugoročni negativni efekti eksperimenta.
 
Grubanov upravo krenuo sa vecom grupom traktora ka Pancevu,Nadamo se da ce danas biti zatvoreni svi prilazi Beogradu iz Panceva.
 
Nazad
Vrh