Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Možda ću morati malo da odem u of ali tiče se mnogih nas na forumu,naročito iz Vojvodine jer mislim da se u užoj Srbiji policija korektnije ponaša po ovom pitanju.
Nedavno sam pisao da je policija zaustavila jednog našeg sugrađanina sa presom za baliranje koja nije bila registrovana a konačan ishod je; 15.000 din.(novčana kazna),3 meseca oduzimanje dozvole,6 kaznenih poena.
Čujem od kolege da su panduri u Novim Kozarcima pravili show pre neki dan. Kolegu su zaustavili i zaj....li ga što nema zastavice na kembridž valjku jer prelazi neku širinu od valjda 3,2 m.
 
[h=3] 04.09.2013 14:26
[/h][h=2]Otkupna cena uljarice 27,08 dinara[/h][h=3]
106908.jpg

BEOGRAD - Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić sastao i predstavnici kompanije Viktorija grupa (Victoria Group) dogovorili su se danas da se otkupna cena uljarice podigne na 27,08 dinara, sa PDV-om.

„Ocekujem od ostalih prerađivača da otvore tržišnu utakmicu i izađu sa cenama većim od dogovorene. Nakon odgovora konkurencije, očekujem i od Viktorija grupe da će korigovati cenu naviše“, izjavio je ministar Glamočić. nakon sastanka sa predstavnicima ove kompanije.

Kako je najavilo Ministarstvo poljoprirvede, Glamočić će se danas u 18 časova sastati i sa predstavnicima ratara.



[/h]
 
Vidi se da je i ovaj ministrar tu zbog nas.
Sve pohvale za novog ministra i prvog podpredsednika vlade. Zaista sjajan posao su ucinili za nas poljoprivrednike. I njihovi prerdhodnici su bili odlicni,a li ne kao ovi. Sreca Srbije je ta sto svaka iduca vlada radi sve vise i vise u interesu gradjana, da ne kazem u interesu nas poljoprivrednika.
 
Vidi se da je i ovaj ministrar tu zbog nas.
Sve pohvale za novog ministra i prvog podpredsednika vlade. Zaista sjajan posao su ucinili za nas poljoprivrednike. I njihovi prerdhodnici su bili odlicni,a li ne kao ovi. Sreca Srbije je ta sto svaka iduca vlada radi sve vise i vise u interesu gradjana, da ne kazem u interesu nas poljoprivrednika.
Ala bi se sada nakupio pluseva na Blicu :haha:.
 
Pa ovo nema nigde.Ministar(marioneta Vučića) se sastane sa najvećim monopolistima Srbije i dogovore cenu koja nema veze sa realnošću.Gledamo li cene u okruženju,naša ulaganja ili bilo šta drugo ,sem potrebe da otkupnici dobro zarade,ova cena nema nikakvog osnova.I onda još izjava da će otkupnici (njih troje) da se nadmeću ko će više da plati suncokret.
Glamočiću bre čega si ti bio profesor,dekan ili šta već?Da nisi možda na odseku primenjene gluposti?
 
Sad prosao pored Somborske uljare kolona slepera 20-30 cekaju na istovar,kaze mi covek vuku suncokret iz banata,..
 
04.09.2013 14:26


Otkupna cena uljarice 27,08 dinara

106908.jpg

BEOGRAD - Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić sastao i predstavnici kompanije Viktorija grupa (Victoria Group) dogovorili su se danas da se otkupna cena uljarice podigne na 27,08 dinara, sa PDV-om.

„Ocekujem od ostalih prerađivača da otvore tržišnu utakmicu i izađu sa cenama većim od dogovorene. Nakon odgovora konkurencije, očekujem i od Viktorija grupe da će korigovati cenu naviše“, izjavio je ministar Glamočić. nakon sastanka sa predstavnicima ove kompanije.

Kako je najavilo Ministarstvo poljoprirvede, Glamočić će se danas u 18 časova sastati i sa predstavnicima ratara.



Pitam se da li su pametni,ili seljaci ludi,otkupljivaci se dogovorili o ceni i seljak treba da proguta da je to realna cena.Uzeli su psenicu dzabe,sad suncokret,soju,pa kukuruz,pa dokle.
 
04.09.2013 14:26


Otkupna cena uljarice 27,08 dinara

106908.jpg

BEOGRAD - Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić sastao i predstavnici kompanije Viktorija grupa (Victoria Group) dogovorili su se danas da se otkupna cena uljarice podigne na 27,08 dinara, sa PDV-om.

„Ocekujem od ostalih prerađivača da otvore tržišnu utakmicu i izađu sa cenama većim od dogovorene. Nakon odgovora konkurencije, očekujem i od Viktorija grupe da će korigovati cenu naviše“, izjavio je ministar Glamočić. nakon sastanka sa predstavnicima ove kompanije.

Kako je najavilo Ministarstvo poljoprirvede, Glamočić će se danas u 18 časova sastati i sa predstavnicima ratara.



Od koga li ce uzeti ulje za robne rezerve i po kojoj ceni....pitam li se? :ideja:
 
Uzima ce sve dok se bude sejalo,kada bi jedne godine posejali seljaci samo za svoje potrebe,a ostalu zemlju ostavili posejane u korov,mozda bi se Ceda droga i ostala bagra zamislili.
 
Travian, Vojvodina je zitnica Srbije...ovde se ne moze ostaviti ni bankina na njivi...sve se obradjuje. Od cega ce se ziveti ako se ne poseje, pitam se
 
Tako,Kengure, kao ti misli i moj otac pa sve novce slupa u zemlju , a od nje nista.Bolje je caba sedeti nego za bitange raditi. Ali to je moje misljenje.Svako ima pravo da radi kako misli da je najbolje
 
Citam ovaj post clana kuvasa gde ministar Glamoncic kaze da treba trzisna utakmica da pocne i da se ponude vece cene nogo sto je viktorija dala... Pa ovo je cist debilizam,pa utakmica je gotova 80% suncokreta je otkupljeno sad mogu kako hocu.Kolona slepera u luci pancevo sa suncokretom znaci sve je to za izvoz
 
ne sejem suncokret,ali se iskreno solidarisem sa paorima koji ga seju,elem,procitao sam skoro sve postove u vezi protesta,i mogu reci sa odredjene distance da je bilo dobrih i poucnih postova a bilo je i onih drugih.mozda neko sa strane ,kao sada ja, moze da uoci ,nesto sto vama ,na prvoj liniji,promakne...cenim,da se dosada najvise polemike vodilo oko pregovaraca,nisam siguran da sam razumeo ,dali se osporava njihov legitimitet ili sumnjate u njihove dobre namere..ako imaju prvo a sumnjate u drugo...menjajte,ako nemaju ni prvo...osporiti sve dosadasnje razgovore i pregovore.jedan uvazeni clan je pisao o uzrocima ,a posledice sada izlaze na povrsinu ,u vidu niskih otkupnih cena.po njemu uzrok lezi u proslogodisnjoj zabrani izvoza strateskih sirovina,cime je napravljena medvedja usluga domacim uljarima,povukli se stalni kupci ,izgubila se trzista,a domaci uljari su,doslovce,dobili sigurnu sirovinsku bazu ,na domacem terenu...monopol je ucinio svoje...koliko drzava ima udela u stvaranju ovakve situacije...a sada se pere recima da nesme da se mesa u robi koja je na berzi , neka svako proceni. izvinite sto sam se umesao,a nesejem suncokret,sejem soju 6 kj .aj zdravo
 
Nazad
Vrh