Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ljudi zao mi je sto velika energija nije usmerena ka glavnom krivcu, vladi ove nazovi drzave,.Prezivecete i ovu otimacinu,a dogodine Vucic ce da brine koliko ce deviza da ode za uvoz suncokreta. Videcemo da li ce se dogodine smejati ovi iz uljara. Sejte samo ono sto mozete skladistiti kod kuce..
Da li ste razmotrili mogucnost da od suncokreta pravite biodizel.Ovakvom nebrigom drzave preci cemo na ekstezivnu proizvodnju, mozda ce to Vucicu
vise odgovarati.
 
Ja sam napisao da je Rackov bio na pregovorima i da je on rekao da se ljudi raziđu.Isto tako sam rekao i znam da ste Ti i on vođe jedne grupe Zrenjaninaca(kako čujem neke Granduličke frakcije).Isto tako sam napisao da si po mom verovanju i ti izmanimulisan i prevaren jednim delom.Ni jedan post koji sam napisao nisam brisao niti ću.Meni je savest čista kako pred mojom decom tako i pred svima ovde.
Da si otišao trećeg dana iz Opova sam čuo od par ljudi iz Zrenjanina koje sam zatekao juče na teretnom ulazu iz pravca Kleka.Imena ne znam jer da znam napisao bih ih sigurno.Isto tako su rekli da si na nekom vašem sastanku bio toliko bučan da si promukao ,a da te već drugog dana ni u Zrenjaninu nisu videli.
Ti bolje od mene znaš da to što se u Dijamantu na kraju uradilo nije trebalo tako.Nadam se da će Rackov da se javi ovde i da obrazloži takvu odluku.
 
Dve informacije koje su na blokadama u Zrenjaninu procurile su te da su uljare ugovorom dogovorile cenu od 350eura za suncokret na zeleno ,a sada tog ugovora nigde nema.
Druga informacija je da "veliki proizvodjaci" suncokreta dobijaju 40 din za suncokret , uljare se pravdaju da to oni caste njih posto im ogormne kolicine isporucuju.
Mozda jos neko ima slicne informacije,ili demant istih,samo sam napisao sta se pricalo poslednjih dana.
Nadam se da ce se blokade pojacati i da ce biti organizovanije ukoliko propadne intervencija Vucica.

Kolega kuvas isprazni sanduce , ne mogu da ti stizu poruke.
 
Ne gubite snagu na međusobna trvenja. Nije problem da li je ovaj rekao ovo ili ono, več je problem što su uljare dale malu cenu, a "svemogući i prepodobni prvi podpredsednik vlade" rekao na finjaka - ako ima nekog iz DSa daj da uhapsimo,a to što su cene male, šta vam ja mogu, "nemam ja niš sa tim ". Svoj bes iskaljujte na one koji nam daju 15din/kg žita, 24din/kg suncokreta, 11,5din/kg kukuruza i na one (vlast i vladu) koja ih podržava. Oni su problem, a ne sluđen narod.
 
Početak protesta se otezao do početka sezone suncokreta. Zbog toga me ni nečudi ovakav odziv poljorivrednika. Naš seljak je uložio u naftu, veštak, seme, herbicide, gledao u nebo da mu led nepotuče suncokret i sada kada je zreo neko očekuje da će ga seljak ostaviti na njivi i sedeti na blokadama. Jako mi je žao zbog ovakvog stanja i zbog nezainteresovanosti države za seljaka koji je ovu državu bezbroj puta vadio iz go..na. Baš me zanima, na kraju godine koliko će država da zaradi od poljoprivrede pošto je seljak u minusu.
 
Cela prica se svodi na to da se razbije asocijacija, za sta je neko i dobro nagradjen. Veoma vesto prikriveno i podmuklo kad je ljudima vec svega dosta. Ja ljude (koji su izasli na protest) u potpunosti razumem, dogorelo do nokata, neznaju gde ce, traze slamku spasa. Takvi casni i posteni ljudi su najgrublje zloupotrebljeni. To i jeste poenta a ne cena suncokreta. Uspeli smo vesto da izbegnemo zamku, jel kome je u cilju da izadje na proteste a ima pozivnicu na razgovor. Na sastanku sa Vucicem je naglaseno da je sastanak ranije zakazan, a ne iznudjen blokadama puta, i privatnih firmi. (Jedan od razloga zasto su se Zrenjaninci povukli) Nasi iz Cente, Botosa, Perleza su napustili Dijamant po dogovoru.

@dragan.kovacev
Da bih ti nesto vise rekao o stanju u centrali moras da imas udruzenje i pristupnicu.
Mi smo do sad isli srcem i obrazom a dobili noz u ledja. Sastanci se i dalje odrzavaju, funkcionisemo besprekorno.

@ddragan,
Mi smo predlozili da Jan bude savetnik ministra. Ali to nije morao da bude Jan mogao je i predsednik tvog udruzenja, Dolova, Crepaje...... Nema veze ko je vazno je da je iz asocijacije. Znaci da igra za nas tim (mala i srednja polj. gaz.)
Ko je mogao na tom sastanku hladne glave da vam objasni da su potezi vec povuceni. Protesti prijavljeni pre sastaka, i to u ime nezadovoljnih gradjana. Ko se zavuko dole u Luku a ko je trebao da natrci na mostove? Kome da damo vetar u jedra? Onima sto su nas izdali? I zasto Pancevo a ne NS koji vuce konce?
 
Poslednja izmena:
Piso sam i pred ove proteste , al evo opet , jer je sličnih problema bilo i ovde u vezi protesta . Mi smo jedan lokalni manji protest imali prošle godine i uspjeli smo skoro sve što smo tražili (i nije bilo mnogo) ., zašto . Najvažnije je da se izabere glavni čovjek od povjerenja za cijelu državu ili udruženje ako je lokalni protest . Svima se da do znanja : sad smo ovog čovjeka izabrali , nisu svi za njega al je većina , godinu dana ima da se radi kako on kaže , kome se svidjalo kome ne , i svi da začepe "gubice" . "Demokratija" naravno nije za nas .


Mora se dabome odrediti cilj , ispod čega se neide , dokad , na koji način i kako se izvlači iz svega toga (ko u ratu dabome) .

Netreba koješta tražiti na protestima , nego samo naći nešto gdje je prekršen zakon ili tražiti promjenu zakona , sve drugo nema efekta.
 
a koje gluposti ti lupas druze? pa vi ste jedno od ona tri udruzenja koja su bila protiv blokade na celu sa tvojim komsijom Mikom! sta su ostali glupi samo ti pametan zato sto kao ti nekog znas!?

ja jesam jedan od onih koji NIJE hteo a mogao je da izadje na proteste jer mi je dosadilo da lezim po putevima i da mi J mater ko kako prodje !!! Za razliku od vas vladimirovcana koji ne znate ni gde ste ni sta ste znate da lupate po forumu ! Kad ste i gde bili na blokadi??? Tako da nemamo o cemu da pricamo ! Pricaj o ljudima i stvarima sa kojima si upoznat a ne da pises svakojake budalastine !
 
A sta je sa ministarstvom poljoprivrede Vojvodine????
Nigdje nista nema o njemu ,mozda oni ne uzimaju platu od nase muke.
Oni nista ne znaju samo to da imamo alfatoksina u kukuruzu.
Da li to postoji ili ne postoji????
Ako je u pitanju politika ja napustam.
Valjda se prvo cisti u svome dvoristu ili ce mo njih da ostavimo cistih ruku prema preradjivacima,da se ne zamere
ili uopste nemamo ministarstvo poljoprivrede u pokrajini ili se pravimo da ga nemamo???

A ovo unutar nas ostavite sa strane do kraja protesta a posle na izbore da izaberemo jedno predstavnistvo i da sprovodimo odluke
koje ono donese a ne 33 udruzenja i milion odluka
 
ALEKSANDAR VUČIĆ PORUČIO ULJARAMA: POKUŠAJTE DA MANJE ZARADITE
Beograd, 3. septembar 2013.Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić izjavio je nakon sastanka sa Asocijacijom poljoprivrednika „Banatski paori” da će država učiniti sve da pomogne ratarima i da očekuje rešenje u naredna dva dana.Vučić je rekao da se Vlada ne može mešati u određivanje cena, ali će pokušati da njeni predstavnici razgovaraju sa uljarima od kojih se očekuje da u ovoj situaciji „malo manje zarade, kako bi i poljoprivrednici nešto zaradili”.Predstavnici Ministarstva su praktično tri puta razgovarali o ovoj temi sa nezadovoljnim ratarima, a na poslednjem susretu u Vladi prisustvovali su dosadašnji ministar poljoprivrede Goran Knežević i novi ministar dr Dragan Glamočić.Kako saznaje „AgroServis”, uljarama je ostavljena mogućnost da se još jednom preračunaju i da poljoprivrednicima predlože cene koje su u regionu (Budimpešta 33,30 din/kg) i da u svojim kalkulacijama uvaže istinu da zarađuju i na suncokretovoj sačmi, čija cena se kreće oko 26,50 dinara po kilogramu (sa PDV-om).Među poljoprivrednicima sve više se komentariše priča da su pojedini dobavljači dobili veće marže na cene i da im uljare po različitim osnovama priznaju cenu suncokreta po kilogramu od skoro 40 dinara. Među velikim organizatorima proizvodnje uljarica danas niko nije bio spreman da komentariše ovu tvrdnju, ali smo uspeli da čujemo da kompanija Viktorija godinama „nagrađuje” velike dobavljače sirovina i da se to u poslovanju smatra normalnim činom.Takođe novonastalu situaciju sa otkupom suncokreta i soje u Srbiji nisu želeli da komentarišu ni inostrane kompanije, koje su prošle godine i pored zaključenih ugovora državnom odlukom o zabrani izvoza bile sprečene da završe započeti posao.Zbog različitih termina setve stručnjaci kažu da će žetva suncokreta u Vojvodini trajati sve do 15 oktobra.
 
Poslednja izmena:
Sta ce "NJEGOVA" slika na ovom forumu. Kao da nam politicari do sad nisu naneli dosta zla.
@kuvas jel to propaganda ili sta je po sredi. Ako si simpatizer SNS-a onda to treba da ispoljavas na drugoj lokaciji.
 
Molim moderatore da uklone sliku, ne smem ni frizider da otvorim, a da mi Prvi ne izadje iz njega.
 
Poslednja izmena:
Ja sam napisao da je Rackov bio na pregovorima i da je on rekao da se ljudi raziđu.Isto tako sam rekao i znam da ste Ti i on vođe jedne grupe Zrenjaninaca(kako čujem neke Granduličke frakcije).Isto tako sam napisao da si po mom verovanju i ti izmanimulisan i prevaren jednim delom.Ni jedan post koji sam napisao nisam brisao niti ću.Meni je savest čista kako pred mojom decom tako i pred svima ovde.
Da si otišao trećeg dana iz Opova sam čuo od par ljudi iz Zrenjanina koje sam zatekao juče na teretnom ulazu iz pravca Kleka.Imena ne znam jer da znam napisao bih ih sigurno.Isto tako su rekli da si na nekom vašem sastanku bio toliko bučan da si promukao ,a da te već drugog dana ni u Zrenjaninu nisu videli.
Ti bolje od mene znaš da to što se u Dijamantu na kraju uradilo nije trebalo tako.Nadam se da će Rackov da se javi ovde i da obrazloži takvu odluku.

Ok druže razumeo sam sve šta si napisao.Za neku Gradnuličku frakciju nisam ni znao da postoji do ovog tvog posta i da smo Rackov i ja neke vođe.Ljudi su na sastanku većinom odlučivali o potezima a ja kao i ostli smo učestvovali i terali traktore. Da sam vikao možda i jesam nesećam se jer je bilo dosta skupljanja a brate ako i nisam bio na jedan sastanak nije smak sveta nevidim važnost jer svu inicijativu su potegli ljudi iz Stajićeva,Perleza i Čente i tražili od Ognjena da sazove sastanak.Moje saznanje je takvo.A za dane u Opovu moguće je da sam otišao trećeg dana do kuće da uzmem auto u kome bih nastavio spavanje narednih dana.Ovo nije nikakvo pravdanje nemoj tako da shvatiš već ne trpim neistinu,jer znam kako mi je bilo šest dana u Opovu jer sam kod kuće ostavio malu bebu i drugo dete.Od sad i u narednom periodu ne da me neće videti bilo kakva blokada ni sastanak vezan oko istog jer prosto nema svrhe trubiti u prazno.

Nego kaži ti meni čujem na radiju da se Zarin oglasio i da je on navodno još ispred uljare i čekaju petak.Da li si ti još ispred uljare i da li si ti u njegovoj ekipi?
 
O ljudima koji su ga glasali mislim da su se nadali da ce ih ova ,,faca" dovesti do blagostanja, aon ko i svi politicari u Srbiji kad dodju na vlast,
prvo dovodi sebe i svoje potomke do blagostanja a ostalima sta ostane.:sjasi:
 
Nazad
Vrh