Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mislim da će sve manje ljudi izlaziti na proteste.Razočarenje u udruženja i asocijacije je ne veliko nego ogromno.
 
Cekaj sad ce mnogima da se urade obracuni pa kad im se odbije seme i djubre i hemija od predatog suncokreta onada ce se videti kolko ce da ostane kome para i koliko ce neki morati jos da i doplate.Jedini izlaz iz toga je izaci i boriti se inace ovako smo pukli.
 
RTS izveštava da danas poljoprivrednici blokiraju uljaru Dijamant i sva otkupna mesta istog.Protesti će biti radikalizovani ukoliko sutra ne dođe do dogovora.
Izveštavaću vas šta se dešava u ZR.
 
Aman zasto samo Dijamant? Blokirajte Viktorijina skladista! Kod mene ih nema (moj okrug ne seje suncokret), ali zar ne vidite ko nam najvise kroji sudbinu i u suncokretu i u sojji?
 
05.09.2013 10:10
[h=2]Nezadovoljni seljaci nastavlju protest i blokadu "Dijamanta"[/h]
106973.jpg

ZRENJANIN - Poljoprivrednici sa područja Srednjobantskog okruga, nezadovoljni ponuđenom otkupnom cenom suncokreta od 27,08 dinara sa PDV-om, nastavljaju danas protest i traktorsku blokadu oko Fabrike ulja "Dijamant", dok u Novoj Crnji traže dozvolu nadležnih za blokadu saobraćaja.

U očekivanju nastavka razgovora sa novim ministrom poljoprivrede Draganom Glamočićem, ratari u Srednjebanatskom okrugu, gde predstoji žetva suncokreta na 45.000 hektara, pre dva dana su povukli parkirane traktore isped ulaznih kapija dve fabrike ulja, i pomerili ih sa strane fabričkog kruga da bi omogućili uljarama otkup i preradu.

"Posle jučerašnjih vesti iz Beograda, Upravni odbor poljoprivrednika u Zrenjaninu sinoć je odlučio da nastavimo i pojačamo traktorsku blokadu "Dijamanta", rekao je Tanjugu predsednik zrenjaninskog udruženja Ognjen Rackov.

Predsednik Banatske asocijacije poljoprivrednika Jan Husarik izjavio je sinoć, posle razgovora u Ministarstvu poljoprivrede, da im je ponuđeno povećanje otkupne cene suncokreta na 25 dinara po kilogramu bez PDV, odnosno 27,08 dinara sa PDV, i ocenio da poljoprivrednici neće biti zadovoljni ponuđenom cenom.
"Ministar poljoprivrede nas je obavestio da je jutros razgovarao sa predstavnicima prerađivača, odnosno sa uljarama, i rečeno nam je da je cena od 24 dinara tokom ovih razgovora doživela pomak prema 25 dinara", rekao je Husarik Tanjugu.

Rackov je dodao da očekuje da će sutra, kod novog ministra poljoprivrede, u nastavku razgovora proizvođača i prerađivača suncokreta, doći do pomaka i proizvođačima biti ponuđena viša otkupna cena. On je kazao da će se poljoprivrednici protestovati po smenama, kako bi mogli da obavlju i radove na polju.

Predsednik udruženja u opštini Nova Crnja Petar Matijević izjavio je Tanjugu da se za nastavak protesta pripremaju i seljaci u toj pograničnoj banatskoj opštini , koji su od nadležnih organa zatažili dozvolu za blokadu saobraćaja na jednoj raskrsnici, da bi uljari "Banat" , pored koje su i dalje parkirani traktori, omogućili redovan otkup suncokreta.

Seljaci su se u novocrnjanskoj opštini odlučili na takav vid protesta i zbog toga što im je za vreme protesta i prošlonedeljne blokade ulare "Banat" policija popisivala imena i najvila krivičnne prijave, za ometanje u radu fabrike ulja, što se dešavalo i oko uljare "Dijamant" , za vreme traktorske blokade.

Protesti ratara iz Banata i Pančeva počeli su još 28. avgusta. Njihov zahtev je bio da otkupna cena suncokreta 45 dinara, umesto tadašnja 24 dinara. U više navrata su se sastali sa ministrom trgovine, poljoprivrede, kao i prvim potpredsednikom vlade, ali rešenje do sada nije rešeno.










 
Sad sam se vratio sa protesta,novi put ka BG je u potpunoj blokadi.Ljudi se polako vracaju,veceras i sutra ujutru ocekujemo jos zescu radikalizaciju.
Juce su Banatski Paori isli na pregovore ali oni koji nisu na protestima.Nije nam vise jasno sta bre ti ljudi hoce,kog oni tamo zastupaju,zasto to nije javno receno,koji je njihov cilj?Husarik zove na pregovore ljude koji su protiv protesta.Manic Nenad,Mik Dorerel,Bogica Komarac(njegovo udruzenje je na protestima a on kao precednik udruzenja nije),neki sasa ovcar iz Kovina i nas clan Techa.Ovi ljudi su juce tajno otisli na pregovore,clan Techa nije ni sa kim u zavadi,mogao je da obavesti sta rade.
Pitam javno te ljude STA BRE RADITE VI,STA VISE MUVATE,95% udruzenja vas ne priznaje,pregovarate 3 meseca,skinuli ste cenu zita sa 17,3 na 15,5 din.PA DOKLE VISE?????????Otkad je Husarik poceo da nas predstavlja Subvencije su sve manje,prvo 12000,pa sad ove godine 6000 din.Da ne nabrajam kako nam je jos pomogao,ima toga dosta.
Sefkerinac dok nas je vodio imali smo subvencije 14000din+refrakciju,imali smo cene kao u regionu mozda i jace na nekim proizvodima,uhvatili ste se sto je dobio MOZDA 50ha drzavne zemlje,pa sta iako je dobio obezbedio je i nama(a mozda su to i prazne price onih koji nas sad zastupaju) a sta su Banatski Paori uradili za nas,srozali nas,i posle me ubedjuje neko da ko nema ni kilu robe moze da pregovara za nas.
Ocigledno je da je taj Husarik tu da nas razjebe i upropasti a ne neki drugi kako se ovde predstavlja od pojedinih clanova.Pise se da ta asocijacija funkcionise besprekorno,to je laz,funkcionisu samo 3-4 coveka ostali ne.
 
Dragane, zaboravio si da napises da je vec sledece godine pod sefkerincom htelo da se promuva po kilogramu subvencije i da je on to odobravao tako sto je naredio udruzenjima da ne izadju na protest, sto znaci podkupljen je!!!
i opet bi to uradio!!
mislim preveslaobi nas!!
 
Svaka čast ljudi, od vas nisam čuo nijedan incident da se desio ili da je neko protiv nekoga, zdravo ste ujedinjeni- za primer. Takav sam bar ja utisak stekao. Samo se nadam da neće neko i kod vas do kraja da omasti brk.
 
U Zrenjananinu veceras u 8 sastank ljudi iz Panceva,Crnje i Zrenjanina o daljim koracima. Prijavljena je protesna voznja za ponedeljak put Beograda.
 
Mislim da će sve manje ljudi izlaziti na proteste.Razočarenje u udruženja i asocijacije je ne veliko nego ogromno.
Trebalo bi zaobici vise te asocijacije i udruzenja,ovde procita da ti iz asocijacija i udruzenja imaju dobru cenu za svoj proizvod,ugrozeni su oni sitni,i ide se na to da ti sitni propadnu i da njihova zemlja predje u ruke tih ljudi iz asocijacija i udruzenja.Ujedno tih sitnih,po zvanicnoj statistici ima u Srbiji 87%,i tu je snaga,samo neorganizovana,i vecinu sve robe oni uzmu od tih 87%.
 
Sefkerinac dok nas je vodio imali smo subvencije 14000din+refrakciju,imali smo cene kao u regionu mozda i jace na nekim proizvodima,uhvatili ste se sto je dobio MOZDA 50ha drzavne zemlje,pa sta iako je dobio obezbedio je i nama(a mozda su to i prazne price onih koji nas sad zastupaju) a sta su Banatski Paori uradili za nas,srozali nas,i posle me ubedjuje neko da ko nema ni kilu robe moze da pregovara za nas.
Ocigledno je da je taj Husarik tu da nas razjebe i upropasti a ne neki drugi kako se ovde predstavlja od pojedinih clanova.Pise se da ta asocijacija funkcionise besprekorno,to je laz,funkcionisu samo 3-4 coveka ostali ne.
Otkuda sada ova ljubav prema Sefkerincu,pa pre neki dan si pisao kako će još dobiti batina ako se pojavi.Izgleda vas preveslao.

- - - - - - - - - -

Slobapatrola

Nece Sefkerinac jos dugo da se guzi tu,kad budemo stigli mi i vasi Crepajci zavrsio je svoje izlaganje.
Druže ako je ovo politika tvog udruženja -menjate rukovodstvo pod hitno.
 
Nazad
Vrh